Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Az oroszlanok miben a legeröse...

Az oroszlanok miben a legerösebbek?

Figyelt kérdés
techtinka,stb...

2018. aug. 28. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
7%

Semmiben. Mindenben van jobban kiemelkedő faj.pl:

A kodiak medve a legnagyobb szárazföldi ragadozó.

Az ember a leginteligensebb szárazföldi állat.stb...

Abben mondjuk jók, hogy ők a legnagyobb macskafélék.

2018. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

A témában kevéske és sok helyen hiányos tudásomat az internetet segítségül hívva picikét kiegészítettem, így most már valamilyen fokú magabiztossággal mondom hogy az oroszlánok, harcmodor, küzdelem, más állatokkal való összehasonlítás és úgymond "verekedés" tekintetében semmiben nem a legerősebbek.


Ugye alapvetően állatokat összeugrasztani azért hogy kiderüljön ki az erősebb nem szabad, az egyetlen univerzális tulajdonság ami a ragadozó állatok tekintetében valamilyen összehasonlításra ad alapot (nyilván a fizikai adottságokon kívül) az a harapás erőssége. Ezeken a listákon a sorrend változó, de az közös bennük hogy a top 10-ben az első három helyen krokodilok vannak, akik hozzájuk képest mondjuk fele- vagy negyedannyira tudnak erőset harapni azok egy-egy víziló-, jaguár-, gorilla-, vagy cápafaj, az oroszlánok közül néha az afrikai oroszlán fér fel, de inkább nem. Lehet még olyat nézni hogy vadászat tekintetében mennyire sikeres(ek) az állat(ok), de ebben sem olyan kiemelkedőek az oroszlánok hogy azt lehessen mondani hogy ők bármiben is a legjobbak. Falkában vadásznak, ezzel más állatok is vannak így, a zsákmányból pedig hierarchia alapján osztoznak, ez sem egyedülálló.


Apropó állatok egymás ellen...Ami még érdekes volt hogy elég nagy irodalma van a "tigris vs. oroszlán" témakörnek, hogy mi történne, ha egy oroszlánt összeengednél megküzdeni egy tigrissel. Az ókori Rómában állítólag nagy műsora volt az embereknek, és a téma azóta is elég sokakat foglalkoztat, meg persze történtek állatkertekben, itt-ott incidensek, balesetek, amik alapján le lehet vonni következtetéseket. Ha módod van rá érdemes ezt elolvasni, nagyon érdekesen összefoglalja hogy miben jó az egyik állat és miben jó a másik, és persze azt is, hogy egy harcban melyik nyerne.


[link]


Lelövöm a poént, a tigris, de nagyjából mindig. Ami nagy különbség az az, hogy a tigris egyedül vadászik, míg az oroszlán társakkal, testfelépítésükben és harcmodorukban ezért sok az eltérés. Az oroszlánok ugye sokan vannak, kisegíthetik egymást, a vadászatot a falka és azon belül is főleg a létszám teszi sikeressé, nem pedig egy-egy oroszlán kivételes képességei. A tigris viszont ezzel szemben egyedül van, senki másra nem számíthat, amikor támad akkor ölni akar, ölnie kell végeredményben, hiszen ha ő nem teszi meg akkor nincs aki megtegye helyette. Ebből adódóan alacsonyabb a súlypontja mint az oroszlánnak, sűrűbbek az izmai, jobban tud manőverezni, gyorsabban, erősebben, messzebbre ütni, a hátsó lábán harcolni, gyakorlatilag mindent, ami számít (ja és apropó listák, erősebbet is harap és bár méreteit tekintve szinte ugyanakkora, nehezebb is). Az oroszlán szinte kizárólag a fogait és a harapását hívja segítségül egy harcban, a tigris pedig a száján kívül mind a 4 (!) lábát is, 7-8 centis karmokkal. Az oldalon amin linkeltem írnak - nem túl szép - példákat, hogy mik történtek amikor tigrisek és oroszlánok véletlenül összekeveredtek, hát ebbe most nem megyek bele, de soha nem jött ki belőle oroszlán jól. Nem tud jól kijönni.


Összefoglalva lényegében az oroszlánok társas-jellegükből adódóan alapvetően nem gyilkológépek, nyilván hasonló kaliberű állatokkal összehasonlítva, nem mondjuk kutyákhoz képest. Vadászat közben számíthatnak egymásra, testfelépítésük és viselkedésük így az ilyen irányú zsákmányszerzést és harcmodort támogatja, amikor pedig már megvan az eleség akkor egymás között megfélemlítéssel, agresszív viselkedéssel, harc esetén is inkább morgással és földön gurulással próbálják lerendezni, semmi esetre sem rögtön gyilkolással. Ebből adódik az is hogy az igazán nagy falkavezér oroszlánoknak nagyon jó az önmarketingje, így természetükből adódóan sokszor, a kérdésed szempontjából talán mondható hogy vesztükre, a "konfliktusokat" első körben megpróbálják kényelmesen, harc nélkül elrendezni, sok más állatfajjal ellentétben, amiknél sokkal inkább ösztönös az azonnali gyilkolásra való hajlam. Ez a megállapítás pedig szerintem a "melyik állat miben a legjobb" kérdéskör tekintetében leképezhető olyan fizikai és viselkedésbeli tulajdonságok, adottságok összességére, amik alapot képezhetnek az összehasonlításra és a kérdésed megértésére, megválaszolására.


Most már csak azt remélem hogy jól értettem a kérdést és ilyesmikre voltál kíváncsi, bár részemről jól szórakoztam és érdekes volt egy picit belegondolni hogy az oroszlánok miben is a legerősebbek:)

2018. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen ugy latom ertelmes vagy! de az oroszlanok ojanok mint a csilagok egyenkent is erösek de együt legyözhetetlenek! es pll vannak ojan jo sikeres vadaszok mint a pll krokodil!
2018. aug. 29. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Az afrikai szavannákon csúcsragadozók, mint a hiéna. Gyakran viaskodtak a hiénák és az oroszlánok, de változó eredménnyel. A sikerességet egy csúcsragadozó szempontjából nem nagyon lehet fokozni. Épp annyira sikeres és hatékony vadászok, mint például a rétisasok, vagy a kardszárnyú delfinek. Engem nagyon érdekelnének az állati küzdelmek, ha valahogyan meg lehetne oldani, hogy az állatok ne sérüljenek. Mondjuk, ha mesterséges intelligenciával ellátott hologramok harcolnának. Na azt élvezném
2018. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

"de az oroszlanok ojanok mint a csilagok egyenkent is erösek de együt legyözhetetlenek! es pll vannak ojan jo sikeres vadaszok mint a pll krokodil!"


Értem én hogy így gondolod, de ebből kiindulva néztem utána és írtam le hogy nem találtam olyan adathalmazt vagy összehasonlítási alapot ami alapján ki lehetne mondani hogy az oroszlánok bármiben is a legjobbak, legerősebbek. A szubjektív véleményt pedig nyilván nehéz cáfolni is, így nem is teszek rá kísérletet.

2018. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
de van nem kell öket ösze rakni van rola csomo doku film!! ahogy harcolnak!
2018. aug. 29. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!