Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka veszélyes a pulykára...

A róka veszélyes a pulykára nézve?

Figyelt kérdés
Hallottam róla hogy elviszi a kifejlett pulykákat is. Pedig méretre nézve nehéz elképzelni mert a róka csak 7-8 kiló a pulyka meg simán lehet 20-25 is.

2018. okt. 9. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvinni talán nem tudja, de megölni igen, és ott helyben is elég sokat meg tud enni belőle.
2018. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán megöli a pulykát a róka. Mindenképpen olyan helyen tartsd, ahol biztonságosan el tudod zárni, és nem férhet hozzá.

Amúgy a 20-25 kg az a húshasznú hibrid. A parlagipulyka (parasztpulykának mondják nálunk) nem lesz ekkora. Nálunk a törpetacskó, aki nem tudom hány kiló volt, de talán 5, megölte a kb. 8 kilós pulykakakast, szét is tépte eléggé, evett is belőle, bár nyilván az egészet megenni nem tudta.

A róka pedig ügyes és elszánt vadász. Még ha nem is tudja elvinni, mindenképp megöli, ha lehetősége nyílik rá.

2018. okt. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja amúgy nem tartok pulykát csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést :)

De ha lenne pulykám is megvédené a border colliem :)


Jogos a pulyka hiába nagyobb nincs mivel védekeznie. Viszont ha jól tudom a libák nagyobb csapatban talán elkergetik a kis vöröst.

2018. okt. 9. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Elég ügyesen ki tudja játszani a kutyát egy ravaszabb róka, sajnos tapasztalatból mondom.
2018. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 slamec válasza:
Igen az.
2018. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az, szereti a pulykákat 😂
2018. dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!