Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tartok logikusnak, ha...

Ti mit tartok logikusnak, ha a barátnő azt mondja ha családomat nem szereted, minek vagyunk együtt? A család nem nyitott gondolköozásu, hanem a neved kuss! Nektek volt hasonló? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Ti mit tartok logikusnak, ha a barátnő azt mondja ha családomat nem szereted, minek vagyunk együtt? Tudtomal nem vele fekszik le az ember, és nem más családját akarja, hanem sajátot késöbb. A család nem nyitott gondolköozásu, hanem a neved kuss! Nektek volt hasonló? Hogy oldottátok meg?

Mit akarhat velem ?

Nem közös megfelelő döntést , hanem önzés , mert valaki roszul érzi magát benne.



2019. júl. 25. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Hát nem tudom mit akarhat barminis veled. Ez az iromány siralmas.


Amúgy meg átlag ember a tágabb családdal is képzeli el a jövőjét

2019. júl. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Valahol igaza van. Hiába alapítanátok saját családot, előtte be kell illeszkedni egymáséba. Nem feltétlenül kell rajongani egymás családjáért, de ha egy légtérben vagytok alkalomadtán azt el kéne tudni viselni pofavágások nélkül, normálisan viselkedve. Azt nem várhatod el tőle, hogy ő tagadja meg a családját.Azt sem, hogy mindenki hozzád alkalmazkodjon. Ha ennyire nem birod elviselni őket, az folyamatos konfliktust eredményez. Ilyenkor tényleg érdemes elgondolkozni a közös jövőn is.
2019. júl. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Most kinek van problémája a családdal neked vagy nekik veled?Mi az amiért azt érzed,hogy a neved kuss?
2019. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Házasságban élő férfi vagyok, és sajnos érintett a kérdésben. :-(

Határozott véleményem a következő:

Nem kell szeretned párod családját, de jó lélekkel el kell viselned őket. Vagyis, ha családi ünnepekkor összejönnek, akkor neked is ott kell lenned (nem muszáj mindig, de alapvetően ne kerüld ezeket az alkalmakat). És előtte meg utána nem szabad megjegyzést tenned, hogy neked ez milyen rossz, mennyire utálod őket, mennyivel szívesebben lennél akár egymagadban otthon.

Ha veled bunkók a szülei (ott, az ünnepi asztalnál), akkor visszaszólhatsz nekik, helyre rakhatod őket. Lehetőleg persze kulturáltan. Sőt, elvárhatod a párodtól, hogy álljon ki ott, nyilvánosan temelletted. De ha csak mondják a hülyeségüket, akkor tanuld meg egyik füleden beereszteni, a másikon meg ki. Nem kell reagálni az ostobaságaikra, ha nem neked címezik. Hadd higgyék, hogy nincs ellenvéleményed szélsőséges és buta politikai, társadalmi, erkölcsi vagy egyéb nézeteikre.

Ha párod is rosszul viseli a szüleit és ő sem látogatná, akkor persze neked is könnyebb. De akkor se szapuld a szüleit, mert hiába gondolja ugyanazt róluk, mástól akkor is rosszul esik neki hallania.


Tehát a barátnőddel akkor maradj együtt, ha ezt így fel tudod vállalni. És persze fordítva is, mert sokszor pont a nőnek van baja a férfi anyjával (anyós-meny konfliktus).


Hidd el, tenger sok konfliktustól kíméled meg magad, ha nem mész bele a házasságba olyan lánnyal, akinek nem bírod elviselni alkalmanként sem a szüleit, testvéreit (családjukkal együtt). És ha lesz gyereketek, állandó konfliktusforrás lesz, hogy mehet-e a "rossz" nagyszülőkhöz, vagy mennyit lehet ott, meg egyáltalán, hogy ketten kétfélét mondotok a "rossz" nagyszülőkről a gyerekek előtt.

2019. júl. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz helyzet, szerintem kulturált formában kifejezheted nem tetszésed. Én is ki szoktam párom anyjának es többnyire, ha igazam van ( igazam van! ) egyet is értek velem de ,hogy ő nagyon nem tud mit tennim Egyszer össze is vesztünk,mert nem állt mellém mondtam is beki,hogy én nem állhatok neki anyádnak,mert örök életre harag lesz de ha már akkor nem álltál mellém beszélgess el vele. Elvileg megtörtént, kiosztotta kicsit ,hogy így nem illik viselkedni. Szerinrem igazad van, nem a párod anyjával akarsz ágyba bújni és szeretni őt,hanem a pároddal. Persze az egy jó pont,ha jóban vagy velük de ha nem megy ,nem megy. Ha a párod 3bben nem partner,hogy melléd álljon, ami akkor is a dolga, ha nincs igazad,mert az embernek ki kell állni a partnere mellett , lehet jobb,ha nincs jövőtök együtt. De először próbáld neki is elmondani ezt,hogy tiszteletben tartod a családját de nem vagytok jóban és ezzel együtt fogadjon el téged.
2019. aug. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!