Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy anyósom ne...

Mit tegyek hogy anyósom ne szóljon bele mindenbe, és ne én legyek folyton a rossz?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ez már köztük nem is harc, hanem inkább háború, és kezdek belefáradni. Anyósom egyszerűen mindenbe beleszól! Anno amikor a férjemnel összeházasodtunk baja volt az esküvői menüvel, a ruhával, aztán meg azzal traktálta a férjemet, hogy kereshetett volna egy rendes lányt, mert ez a házasság úgy sem lesz hosszú házasság. Hát most már 20 éve házasok vagyunk, de azóta is akadékoskodik. Sajnos egy városban élünk és a férjem tudja hogy nem szeretem ha csak úgy felugrik, de mindig azzal védi, hogy ő az anyja, és nem akarja megsérteni, mert szegény magányos. Hozzátenném annyira azért nem magányos, főleg akkor amikor a szomszédasszonnyal kell pletykálni. Érdekes módon csak akkor van nálunk, ha épp nincs a szomszédasszony, vagy valaki más a környékről akiknek szidhat engem, hogy milyen rossz anya vagyok, mennyire rosszul bánok a fiával, meg milyen rosszul neveltem fel a lányomat. Tény hogy a lányom más világ, 20 éves, modellkedik, nyelveket tanul, utazgat, és ha haza is jön első kérdése az, hogy ugye nincs nálunk anyósom mert akkor addig inkább elmegy a barátjához.Nem szereti ő sem, nem véletlenül. Kisgyerek kora óta kötözködik vele is, nevelni próbálja, és ellenem uszitja. A baj az, hogy a férjem az anyjával szemben soha nem áll ki mellettem mindig azt mondja hogy már megszokhattam volna hogy ilyen, és fogadjam el. Nem is azzal van a baj, nem érdekelne, ha csak engem bántana. Évek óta ez megy, tényleg hozzá szoktam. A bajom azzal van hogy mocskos dolgokat pletykál rólam amerre csak megy, és iszonyat rosszul esik hogy a férjem nem áll ki mellettem. Ha meg próbálok vele beszélni erről mindiv azt mondja túl reagálom. Mit csináljak? Nagyon nehezen tűröm.


Csak egy példa így utoljára, hogy tulajdonképpen mi miatt is vagyok kibukva.

Nemrég elmentünk Horvátországba nyaralni, és anyósom zokon vette, hogy őt nem vittük magunkkal, ezt onnan tudom, hogy az egyik közös ismerőssel összefutottam aki mondta, hogy anyósom mennyire panaszkodott, hogy őt itthon hagytunk,ezért elkezdte mondani mindenkinek akivel csak találkozott hogy szegény fiát én rákényszeritettem, hogy elvigyen olyan drága helyre nyaralni(?) és a pénzéhes k****a jelzővel illetett. Persze, ez mind nem lett volba drága hely, ha őt is visszük.


Segítsetek mit lehet ilyenkor csinálni? Valaki volt már hasonló helyzetben?


2019. júl. 28. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Már 20 éve házasok vagytok, vagyis az anyós már nem olyan fiatal. Hátha meghal nemsokára, és akkor nem lesz ilyen gond. Vagy költözzetek másik városba! Én sose akartam a szüleimhez közel lakni.
2019. júl. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha 20 évig nem zavart és eltürted, akkor most mit lehet neked mondani?


Én sokkal elöbb, kb az elsö alkalommal.amikor a férjem nem áll ki mellettem, közöltem volna, hogy vagy eldönti, hogy VELEM él, és mellettem áll, vagy ennyi volt az közös élet. Ugyanis akkor még sokkal egyszerübb lett volna felépitened egy saját, normális életet, mint most.


MOST csak két lehetöséged van: vagy türöd továbbra is a helyzetet, és jövöre anyóssal mégy nyaralni is, vagy kilépsz a házasságból és akkor nincs többé gondod az anyóssal.

2019. júl. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

"az egyik közös ismerőssel összefutottam aki mondta, hogy anyósom mennyire panaszkodott"


Jóval kevesebb problémád adódna, ha nem lennél te is pont ugyanannyira pletykás mint az anyósod.

Van élet az állandó pletykapartik nélkül is.

2019. júl. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Az előzőnek van igaza, papucs feleség vagy az a helyzet. Rövidúton kellett volna megmondanod a férjednek, hogy vagy melléd áll, vagy mehet vissza anyuci szoknyája mellé. Réges régen helyre kellett volna tenni az anyóst, nem csak neked, de a tulajdon fiának, megsértődik vagy nem, ki nem sz.ja le. Ehelyett inkább eltűrted. Ugyanúgy a te hibád is.
2019. júl. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Felhivod anyósodat és elmondod neki hogy találkoztál xy- al és megtudtad tőle hogy te pénzéhes kva vagy. Ezek után nyugodt hangnemben megkéred hogy még egyszer az életbe ne kerüljön a szemed elé, a fiacskájahoz akkor ugorjon fel ha nem vagy otthon. Telefon letesz. Férjednek megmondod a türőképességednek itt a vége, meguntad a mamát. Persze ezt 20 évvel ezelőtt kellett volna az első ilyennél.
2019. júl. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
A válás nem fordult meg a picike fejecskédben? A férjed nem szeret. Olyan emberrel, aki nem szeret, nem élünk együtt. Ez ilyen egyszerű!
2019. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
Próbáld kicsit lesza---ni a helyzetet. Ez már kicsúszott a kezedből, nem kell most galibázni a férjeddel. Persze, hogy bánt, de attól még szeret a férjed. mások előtt nyugodtan közöld, hogy nem érdekel mit pletykál rólad anyós, mert az a pénzéhes k... a fia felesége. Egyébként ha valóban él a helyzet nem lesz jobb. szerezzetek neki pasit.
2019. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
egyedül él
2019. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

Csak egyet lehet csinálni. Minél messzebbre költözni anyóstól, és nem menni a közelébe. Ha a férjed látogatja, tegye, de Te ne tartsd vele a kapcsolatot! Ne látogasd, ne beszélj vele, telefonon se, ne érintkezz vele!

Máskülönben tényleg szétszedi a házasságotokat!

2019. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerezz neki egy férfit.
2019. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!