Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha ilyen velem a...

Mit tegyek ha ilyen velem a családom és sose hagynak békén, mindenbe beleszólnak, mindenért én vagyok a rossz, nem is szeretnek és addig örülnek még nem vagyok itthon?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hol kezdjem. Itt a nyár és nem tudok elmenni szinte sehova, mert "nincs pénz", tény, hogy nem vagyunk gazdagok, de érdekes módon tesómra mindig vannak akár 10ezrek is, én meg strandra se jutok el. És ez kicsit rosszul esik mivel most már szinte minden pénzbe kerül és a barátaim mennek koncertekre, strandra, bowlingozni, moziba, bulizni meg ide oda én meg mindenből kimaradok. Maximum kirándulni tudok elmenni velük, jó az is egy jó program, de akkor is. Aztán persze megkapom, hogy mindig itthon ülök. Meg egész nap alszok, filmet nézek és nem csinálok semmit. Na mondjatok már valamit, amit lehet csinálni itthon... Szoktam sütni, meg kitakarítok, de aztán megint nem tudok mit csinálni. Ilyenkor mikor rámnéz anya konkrétan mindig megkapom, hogy úgy nézek ki mint egy debil meg egy elmebeteg nemnormális, tény, hogy ronda vagyok smink nélkül, meg ha nem csinálom meg a hajam, de tudom nem kell mondani is. Reggel is kimegyek a konyhába, erre apa jön jobbnál jobb beszólásokkal, aztán meg csodálkoznak, hogy egész nap a szobámba ülök és már közéjük se akarok kimenni, meg az udvarig se smink nélkül. Ha meg szépen elkészülök akkor meg megkapom, (főleg apától), hogy hülye p*csa meg cicababa vagyok, tegyük hozzá a hajam szoktam kivasalni vagy begöndöríteni, sminknek egy KEVÉS alapozót használok, meg szempillaspirált, néha vékony tusvonalat, az öltözködésemmel sincs gond szerintem. A húgom egyértelműen jobban szeretik és ők hárman elvannak és közbe rajtam röhögnek, hogy de egy majom vagyok, meg hazajövök valahonnan és beszólnak, hogy "már megint itthon vagy? tönkreteszed az életünket, addig jó nekünk is még elmész valahova", de mellette azért féltenek is, mert sokáig nem szívesen engednek el. A barátaimat is utálják (tegyük hozzá nem ismerik őket, én szívesen bemutatnám nekik, de tudom, hogy lejáratnának előttük így ezt nem szeretném) Mindig mondják, hogy a barátaim is olyan majmok, mint én meg a szüleikről is olyanokat mondanak, hogy csak nézek. És ez is felidegesít mivel nem is ismerik őket!!

Pánikbeteg is vagyok és amikor rosszul vagyok akkor leordítanak, hogy csak az agyammal van baj, mert hülye elmebeteg vagyok. És hagyjam őket békén. Anyámnak is szoktak pánikrohamai lenni őt meg olyanok körül kell ugrálni. Szóval ilyenek.. 16 éves vagyok így elköltözni még nincs lehetőségem. Köszönöm, ha elolvastad!


2014. júl. 7. 18:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Viseld el őket amíg muszáj, próbálj minél kevesebbet lenni otthon, aztán ahogy szerzel egy állandó munkahelyet, lépj le otthonról. Nem tehetsz mást, tudom mert velem is ugyanez van. Ahogy elhúzok otthonról, hallani sem akarok ezekről az emberekről, anya kivételével.
2014. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Sajnálattal olvasom ezt, de tudom mit érzel.

Nekem egy fiatalabb öcsém van és ő 12 éves kora óta meg van veszve, csavarog ,csajozik, cigizik(persze ezt anya nem tudja), meg azt csinálja......Én tűrjem el mindig hogy ugráltat, konkrétan arra nem képes, hogy például a két lépésre lévő dologért felkeljen és értemenjen, engem licitál át inkább a másik szobából és csodálkozik ha nem tetszik ez nekem. Vissza sosem szólhatok neki mert akkor már jön, magyaráz, meg ver is....hajnalokig odavan, és délig meg fel sem kel, persze ezt tűrni kell. Napi szinten mennek e miatt a veszekedések amit szintén el kell tűrnöm mert ha kiakadok én kapok. A nagyszülők is őt pénzelik, én pedig csoda ha félévente kapok egy kis pénzt. Ha nekem valami nem sikerül, vagy elrontok valamit, kapom az ívet és a leszidást, mindennek el vagyok hordva, az öcsém pedig szintúgy megkapja a leszidást, de ő utána mehet ide meg oda és nincs eltiltva semmitől. Eddig ha el akartam menni valahova, akkor kaptam a kérdést hogy minek megyek, miért nem maradok otthon, miért nem jó itt nekem, most pedig elkezdődött az, hogy minden nap el akarnak zavarni itthonról, olyan emberekhez akikkel szinte nem is vagyok jóba, mert az élet nekem azt nyújtotta hogy barátaim is alig vannak, és ők se akarnak mindig eljönni velem, de ha ők hívnak akkor meg nem mehetek. Szóval nem vagy egyedül...

2014. júl. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Át tudom érezni a helyzeted... 23 éves vagyok, van egy 19 éves hugom, apa 13 éve egyedül nevel minket, mert anya lelépett. Azóta anyának van egy élettársa, akivel mi is jó viszonyban vagyunk. Vagyis eddig az volt részemről.

Visszatérve arra, amit írtál, nálunk ugyanez van. Mivel én vagyok a kedvenc, nekem 10x akkora a szigor, mint hugomnak. Én vagyok a hibás mindenért, még azért is én kaptam, hogy hugomnak nem sikerült a vizsgája... Egy komoly barátom volt eddig, apa már akkor utálta, amikor nem is ismerte még. Hugomnak minden barátja el volt tűrve. Én abbahagytam az egyetemet 4 éve, azóta azt hallgatom kb. Hugomnál semmi. Nem dolgozok, nem tanulok. Ha egész nap itthon vagyok, az a baj, mert miért nem csinálok valamit, ha el akarok menni valahova, az a baj, mert minek járkálok el, kivel, mikor, hova, és akkor félóránként hívogat apa, hogy mikor megyek már haza. Elvárja, hogy mivel ő tart el, azt csináljam, amit ő mond.

Most 3 év után megismerkedtem valakivel. 23 éves vagyok... 1 hónapja ismerem, és szeretnék nála aludni. Apa szerint ezt nem illik, és nem aludhatok ott. És akkor jön hugom, aki 17 éves kora óta minden hétvégén a barátjánál van.

Az a bajom, amit apa is nagyon jól tud és kihasznál, hogy én nem merek szólni semmiért. Csak most már eljutottam arra a pontra, hogy nem érdekel. Akadt egy munkalehetőségem is, a lakóhelyemtől messzebb. Apa kijelentette, hogy ne menjek oda, mert albérletbe nem lakhatok, mert nem lesz elég arra a pénzem. Ő akarja megmondani, hogy mit csináljak. Nem örül ennek a lehetőségnek, mert akkor elköltöznék, és nem maradnék itt vele örökre, hogy mossak meg takarítsak rá. Ezt ő mondta, és komolyan is gondolta!

Úgyhogy össze kell szednem magam, és ki kell állnom magamért, mert különben semmire nem fogom vinni.

Te nehezebb helyzetben vagy, mert még kiskorú vagy, és a szüleid tartanak el,de ne add fel! Amint abba a korba érsz, lépj! Saját tapasztalatból mondom, mert ha a szüleid látják rajtad, hogy ki tudnak használni és nincs saját véleményed és akaratod, soha nem fogsz megszabadulni tőlük.

2014. júl. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Omg...

Ezt családon belüli erőszaknak hívják..Lelkiterror... Biztos csak igy van ahogy leirod/leirjátok? Én mint anyuka fel nem tudom fogni hogy lehet igy viselkednie egy szülőnek a saját gyerekével...

A 23évesnek meg: állj a sarkadra nőlj fel nem vagy már gyerek, menyj dolgozni vagy tanulj tovabb, mutasd meg hogy elég felnőtt vagy és akkor ugy is fognak kezelni. Jelenleg 16éves kislányként kezelnek.

2015. máj. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!