Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek hogy anyósom ne...

Mit tegyek hogy anyósom ne szóljon bele mindenbe, és ne én legyek folyton a rossz?

Figyelt kérdés

Az van, hogy ez már köztük nem is harc, hanem inkább háború, és kezdek belefáradni. Anyósom egyszerűen mindenbe beleszól! Anno amikor a férjemnel összeházasodtunk baja volt az esküvői menüvel, a ruhával, aztán meg azzal traktálta a férjemet, hogy kereshetett volna egy rendes lányt, mert ez a házasság úgy sem lesz hosszú házasság. Hát most már 20 éve házasok vagyunk, de azóta is akadékoskodik. Sajnos egy városban élünk és a férjem tudja hogy nem szeretem ha csak úgy felugrik, de mindig azzal védi, hogy ő az anyja, és nem akarja megsérteni, mert szegény magányos. Hozzátenném annyira azért nem magányos, főleg akkor amikor a szomszédasszonnyal kell pletykálni. Érdekes módon csak akkor van nálunk, ha épp nincs a szomszédasszony, vagy valaki más a környékről akiknek szidhat engem, hogy milyen rossz anya vagyok, mennyire rosszul bánok a fiával, meg milyen rosszul neveltem fel a lányomat. Tény hogy a lányom más világ, 20 éves, modellkedik, nyelveket tanul, utazgat, és ha haza is jön első kérdése az, hogy ugye nincs nálunk anyósom mert akkor addig inkább elmegy a barátjához.Nem szereti ő sem, nem véletlenül. Kisgyerek kora óta kötözködik vele is, nevelni próbálja, és ellenem uszitja. A baj az, hogy a férjem az anyjával szemben soha nem áll ki mellettem mindig azt mondja hogy már megszokhattam volna hogy ilyen, és fogadjam el. Nem is azzal van a baj, nem érdekelne, ha csak engem bántana. Évek óta ez megy, tényleg hozzá szoktam. A bajom azzal van hogy mocskos dolgokat pletykál rólam amerre csak megy, és iszonyat rosszul esik hogy a férjem nem áll ki mellettem. Ha meg próbálok vele beszélni erről mindiv azt mondja túl reagálom. Mit csináljak? Nagyon nehezen tűröm.


Csak egy példa így utoljára, hogy tulajdonképpen mi miatt is vagyok kibukva.

Nemrég elmentünk Horvátországba nyaralni, és anyósom zokon vette, hogy őt nem vittük magunkkal, ezt onnan tudom, hogy az egyik közös ismerőssel összefutottam aki mondta, hogy anyósom mennyire panaszkodott, hogy őt itthon hagytunk,ezért elkezdte mondani mindenkinek akivel csak találkozott hogy szegény fiát én rákényszeritettem, hogy elvigyen olyan drága helyre nyaralni(?) és a pénzéhes k****a jelzővel illetett. Persze, ez mind nem lett volba drága hely, ha őt is visszük.


Segítsetek mit lehet ilyenkor csinálni? Valaki volt már hasonló helyzetben?


2019. júl. 28. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
A hatos válaszolóval értek egyet. Eddig nem tettél drasztikusabb lépést, de még mindig tehetsz. Anyóssal is légy kemény és határozott és a férjeddel is. A lányod is felnőtt, mondja meg ő is a véleményét az apjának. Ne hagyd, hogy továbbra is keserítse az életedet.
2019. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
26%
Most komolyan, ha eddig 2p évig jó volt, már nem mindegy? Mondjuk én egy évet sem bírtam volna, de léptem is volna valamit.
2019. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%
Túl sokat foglalkozol az anyósoddal, mi lenne ha a saját életeddel törődnél, ignoráld bármit hallasz, majd megunja.
2019. júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%

"Szerezz neki egy férfit."


Ez hogy jön ide? Nem értem az ilyen válaszokat, semmi összefüggésben sem áll a kérdéssel!

2019. júl. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
Fordított pszichológiát ajánlom. Az anyósod nem fog megváltozni, neki mindig az leszel sajnos, aki elvette az ő picike fiát. Légy kedves vele, bármennyire is érzed, hogy szemétkedik veled, vagy adj igazat neki, ha nem is gondolod úgy. Ezek után tuti szarul fogja érezni magát, hogy nem tud téged felbosszantani. A férjed is látni fogja és lehet magától fog szólni az anyjának. Kitartást neked, nem azt mondom, hogy fojts magadba mindent, de olyan rövid az élet és ez a folytonos bosszankodás nem tesz jót az egészségednek. Petegjenek le
2019. júl. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
9%
Fordított pszichológiát ajánlom. Az anyósod nem fog megváltozni, neki mindig az leszel sajnos, aki elvette az ő picike fiát. Légy kedves vele, bármennyire is érzed, hogy szemétkedik veled, vagy adj igazat neki, ha nem is gondolod úgy. Ezek után tuti szarul fogja érezni magát, hogy nem tud téged felbosszantani. A férjed is látni fogja és lehet magától fog szólni az anyjának. Kitartást neked, nem azt mondom, hogy fojts magadba mindent, de olyan rövid az élet és ez a folytonos bosszankodás nem tesz jót az egészségednek. Peregjenek le rólad a dolgok, csak olyan véleménye számítson, aki fontos neked.
2019. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

20 év elég sok idő ahhoz, hogy megszokhattad volna, vagy tehettél volna ellene. Miért most kezdett el zavarni?


Egyébként a kérdésedre válaszolva:

Voltam hasonló helyzetben. De nálunk a férjem kiállt mellettem. Ha nem állt volna, akkor én nem mentem volna hozzá.

2019. júl. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
86%

"20 év elég sok idő ahhoz, hogy megszokhattad volna, vagy tehettél volna ellene. Miért most kezdett el zavarni?"


Mert azóta már a kérdező is 20 évet öregedett és a pletykákat úgy kezeli öreglányként, mintha valós hírforrások lennének.

Pedig mint tudjuk, mindenki hozzátesz vagy kiszínez valamit egy pletykába, mire eljut az érintetthez.

"a pénzéhes k****a " lehetett eredetileg pénztelen szűzlány is.

:)

2019. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
69%
20 éve éltek együtt a férjeddel, és neked nem kötelességed az ő megkeseredett anyósát elviselned. Valószínűleg megöregedett, nem él már a férje, ti vagytok a legközelebbi hozzátartozói, akiket valami önös érdekből irányítani akar. Nyugodtan választás elé állíthatod a férjedet, aki felnőtt ember, van egy 20 éves házassága és egy 20 éves, felnőtt gyereke, nem lehet ilyen meghunyászkodó, hogy nem képes kiállni a családjáért. Valószínűleg egyébként pont, hogy ő tudna a legjobban szót érteni az anyjával, akinek ő a mindene. Hátha rá hallgatna.
2019. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!