Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti tegezitek vagy magázzátok...

Ti tegezitek vagy magázzátok párotok szüleit?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nem is vagyumk már olyan fiatalok (én 28 éves, párom 30), mégis magáznom kell a szüleit. Nekem ez furcsa, mert így nem tudok olyan közvetlen lenni velük, pedig kedvelem őket. Nálunk ez nem volt divat a családban, senkit nem kellett magáznunk, a szüleim barátait is mind tegezzük. Párom szintén tegeződik a szüleimmel az első alkalomtól fogva. Szüleink egyébként egyidősek, 50 körüliek, szóval fiatalok.

Pár hete találkoztak először a szüleink egymással, persze ők rögtön összetegeződtek, párom is tegezett mindenkit a társaságból, csak én voltam az, akinek feszengenem kellett.


Csak nekem furcsa ez a helyzet? Ti magázzátok a párotok szüleit? Tudtok így közvetlenek lenni velük?


2019. szept. 4. 11:17
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
Parom es szulei nem beszelnek magyarul, igy ez nem gond nalunk, viszont en meg a sajat nagymamamat is magazom (csak az egyiket) es nem jelent gondot.
2019. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
79%
A második pillanattól kezdve tegezem a szüleit. 55+osok. Az első találkozásnál magázódva köszöntem, mert tudom, hogy van akk kifejezetten elvárja, de szólt a párom, hogy nemár :D
2019. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
75%

Tegezem őket. Anyukáját azelőtt ismertem meg, hogy összejöttünk volna, egy ismerős révén, már akkor rögtön tegeződtünk. Apukáját először nem, de aztán összetegeződtünk.

A közvetlenség viszont nem ezen múlik szerintem.

2019. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 Metionin ***** válasza:
61%
Magázom őket. Nekem fura lenne a tegezés, nem találkozunk gyakran és sajnos nem is vagyunk annyira jóban (anyós nem igazán szeret) így nem vagyok velük közvetlen. Nem hiszem, hogy valaha tegeződnék velük. Amúgy barátom is magázza az enyémeket. A szülők egymással tegeződnek, hiszen ők nagyjából egy korcsoport.
2019. szept. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 Hamvas rétihéja ***** válasza:
19%
Én például egyedül élek, magam, mégsem magáz senki
2019. szept. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
69%
Nekem (30) csak anyósom van, ő a férjem nagymamája, aki felnevelte őt. 83 éves, magázom, ő tegez engem. De mégis közvetlenek vagyunk egymással, megadom neki a kellő tiszteletet, és ő is megadja nekem. Jóban vagyunk szerencsére, jólelkű asszony :) A nagypapát sajnos nem ismertem.
2019. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
43%
16-os vagyok, az lemaradt, hogy férjem és anyukám tegeződnek, ők meg ketten szinte jó barátságban vannak.
2019. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
43%
Én kb az első perctől tegezem a párom szüleit. Amikor hazavitt bemutatni nekik akkor mondták hogy tegeződjünk. Párom is tegezi a szüleimet. A húgom párja viszont nem tegezheti őket, de meg is mondták hogy azért mert nem szimpatikus nekik és nem tudják elfogadni hogy ő is a családhoz tartozik, de ha bizonyít feléjük hogy ő tényleg oda illik akkor vele is közvetlenek lesznek.
2019. szept. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Mi 17 és 18 évesek voltunk, amikor megismerkedtünk a barátommal.

Szüleink akkor kb 45-48 évesek voltak, szóval azért nagyobb a korkülönbség, mint a kérdésben, de pár találkozás után mindkét oldalon mondtak a szülők, hogy tegezzuk őket nyugodtan.

Azóta tegezodunk.

Az em csaladomnal barátom csak az idősebbeket (nagyimat, nagyim testverenek a férjét) magazza, mindenki mást tegez

És én is az ő családjánál csak a nagyijat, nagypapajat és a dedit magazom, mindenki mást tegezek.

Nekem fura is volt, amikor még apukája tesojat (kb 40-42 éves) magáztam az elején, mert anya hasonló korú baratnoit is tegezem. Egy idő után véletlenül letegeztem, de nem sértődött meg rajta, szóvá se tette, azóta tegezodunk és ez nekem így sokkal könnyebb.



Egyébként nekem elég fura az, hogy valahol kijelenti az anyós/após, hogy ő aztán biztos nem fogja felajánlani a tegeződest, mert csak.

Főleg akkor, amikor még 20 év sincs a gyereke párja és kozotte.

Nem attól fogok tisztelni/nem tisztelni valakit, hogy tegezem vagy magazom 😃

2019. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
75%
25 vagyok 50 alatti szülőkkel, férjem 28 60 fölötti szülőkkel, magázzuk egymás szüleit. Az én szüleim felajánlották a páromnak a tegeződést, de fura lenne, így magázódva jobb
2019. szept. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!