Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti tegezitek vagy magázzátok...

Ti tegezitek vagy magázzátok párotok szüleit?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nem is vagyumk már olyan fiatalok (én 28 éves, párom 30), mégis magáznom kell a szüleit. Nekem ez furcsa, mert így nem tudok olyan közvetlen lenni velük, pedig kedvelem őket. Nálunk ez nem volt divat a családban, senkit nem kellett magáznunk, a szüleim barátait is mind tegezzük. Párom szintén tegeződik a szüleimmel az első alkalomtól fogva. Szüleink egyébként egyidősek, 50 körüliek, szóval fiatalok.

Pár hete találkoztak először a szüleink egymással, persze ők rögtön összetegeződtek, párom is tegezett mindenkit a társaságból, csak én voltam az, akinek feszengenem kellett.


Csak nekem furcsa ez a helyzet? Ti magázzátok a párotok szüleit? Tudtok így közvetlenek lenni velük?


2019. szept. 4. 11:17
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
79%

Mi 6 éve vágyunk együtt, anyós az eljegyzés után ajánlotta fel a tegeződést, apóst viszont még mindig magazom.

Nő vagyok.

2019. szept. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
62%

Tegezem őket, de nem annyira régóta. Előtte ugyanaz volt, amit írsz - párom az első találkozás óta tegezi a szüleimet, ha a szüleink találkoztak, ők is tegeződtek, stb.

Nekem nem volt fura magázni őket, valaki jobban szereti, ennyi. Nem változtatott a viszonyunkon, hogy pertut ittunk.

2019. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
70%

#22 vagyok, kiegészítés:

A párom anyukája egy éve körül kezdte tegezni a 78 éves apósát, szóval sose késő. :D

2019. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
54%

Anyosom mar eljegyzes elott felajanlotta a tegezodest.

A szuleimet viszont magazom.

2019. szept. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
68%
Valaki elvárja, hogy magázzam akkor fordítva is érvényes. Semmi olyan, hogy ő tegez en meg magázzam. Valamit megtudnák szüntetni a nyelvben akkor az tuti a magázás lenne.
2019. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
29%

A későbbi apósommal viszonylag az elején összetegeződtünk, mert azt mondta, hogy szegről-végről kollégák vagyunk :), utána az anyósom is felajánlotta, hogy ne legyen felemás a helyzet. Nekem sokáig kényelmetlen volt az apósomat tegezni, a mai napig ... bácsi részemről a megszólítása és többnyire nem is sziával köszönök neki. Érdekes, hogy az anyósomnál nem volt ilyen problémám, de ő jóval fiatalabb. A közvetlenség szerintem nem a tegeződésen-magázódáson múlik.

A szüleim kb. fél év járás után egy véletlen letegezés után tegeződésben maradtak a férjemmel, de a testvéreim házastársaival csak eljegyzés után tegeződtek össze.

A szüleim és a férjem szülei is magázódnak/tak az apósokkal, anyósokkal, pedig mindkét részről volt, aki együtt lakott velük. Nekem ezért ez a természetes. Lehet durván magázódni, önözni és kedvesen, tiszteletteljesen is. Sőt, szerintem a magázódásban néha több nyelvi eszköz van érzékeltetni ezt-azt, mint a tegeződésnél.

2019. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
60%
A magázódás távolságtartást fejez ki. Aki kedveli és el tudja fogadni gyermekének választottját, az felajánlja a tegeződést.
2019. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
88%
25# egyetértek... Utálom. Másrészt mi úgy tanultuk, hogy ha valaki letegez, akkor te is letegezhezed... Kivéve ha két generáció különbség van!! Tehát nagypszülód lehetne... Azért egy 50 es párnál én elég maradi és bunkó dolognak tartom.. Mintha így akarnák mutatni, hogy ők felsőbbrendűek.
2019. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%

Én tegezem anyóst, első találkozásnál felajánlotta, mondjuk akkor 41 volt, nem érezte magát öregnek, hogy na most azért se ajánlja fel...

Apóst meg csak simán letegeztem, nem bánta egy percet sem ő sem.

De ők külön vannak és az a faramuci helyzet állt fenn, hogy anyósnak 20 évvel idősebb a jelenlegi párja és először nem is tudtam, hogy együtt vannak. Nyilván a férfit magáztam alapból... Amikor kiderült, elmondta hogy mi van, elég kínos volt, hogy a férjem meg a huga is tegezte, én meg jó napot... Csak én. Mert azt nem számítom, hogy a nagyanyja a férjemnek magázza a férfit és az is vissza. Amúgy ők egykorúak... S szerintem hogy ne legyen olyan hülye a helyzet, meg idősebb korosztály is, megmaradtak a magázásnál. Egy jó idő után kínosnak éreztem, hogy anyósnak szia, a pasinak meg jó napot! Mondtam nekik, hogy nekem ez így elég kínos a helyzet, hiszen én meg a fia párja vagyok... Később anyósom mondta, hogy tegezzem nyugodtan. Először furcsa is volt lesziázni, de már nem jelent gondot, pedig már majdnem 70.



Egyébként a kolléganőm 42 éves és magázza az anyját! Azt mondta az apját tegezte amíg élt, de az anyját mindig is magázta. Mondtam neki, ez fura nekem. Anya sem magázza Mamát otthon meg Apa sem magázta a saját szüleit... De ők ugye akkoriban magázták egymás szüleit.


Én nekem akkor nem lenne fura magázni anyósomékat ha alapból idősebbek lennének, mondjuk 60 éves lett volna amikor megismertem. De ha egy 40es szülő azzal jön, hogy magázzam, nekem az olyan benyomást kelt, hogy nem akarja hogy közeli kapcsolatban legyek velük. Amolyan erőfitogtatás. Pláne ha a többi családtagnak nem kell, csak nekem.

2019. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
72%

10 éve vagyunk együtt, 30-ak vagyunk mindketten. A szüleink 48-50 évesek. Az én családomban mindenki felajánlotta az első évben a tegeződést (nagyszüleim, sőt a dédim is!), míg a feleségem családjában nekem senki! Az anyja 42 éves húgát magáznom kell, meg mindenki mást is.

Meg is mondták hogy ez így is marad, mert ez jelzi a tiszteletet. Vicces, de a velem egykorú szomszédokkal tegeződnek.

2019. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!