Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti tegezitek vagy magázzátok...

Ti tegezitek vagy magázzátok párotok szüleit?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt, együtt is élünk, nem is vagyumk már olyan fiatalok (én 28 éves, párom 30), mégis magáznom kell a szüleit. Nekem ez furcsa, mert így nem tudok olyan közvetlen lenni velük, pedig kedvelem őket. Nálunk ez nem volt divat a családban, senkit nem kellett magáznunk, a szüleim barátait is mind tegezzük. Párom szintén tegeződik a szüleimmel az első alkalomtól fogva. Szüleink egyébként egyidősek, 50 körüliek, szóval fiatalok.

Pár hete találkoztak először a szüleink egymással, persze ők rögtön összetegeződtek, párom is tegezett mindenkit a társaságból, csak én voltam az, akinek feszengenem kellett.


Csak nekem furcsa ez a helyzet? Ti magázzátok a párotok szüleit? Tudtok így közvetlenek lenni velük?


2019. szept. 4. 11:17
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a párom szülei rögtön felajanlották hogy tegezzem őket, a párom is tegezi a szüleimet.

Csak azt nem értem, hogy ha valaki ragaszkodik ahhoz hogy őt magázzák akkor ő miért tegezi le a másikat? Ez azért elég nagy parasztság.

2019. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
54%

Régi módi, falusi emberek. Magázom őket.

A párom tegezi a szüleimet, megengedték neki. Ők más felfogásúak teljesen...

2019. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
71%

Mindketten 40 évesek vagyunk és magázzuk egymás szüleit. Egyébként a szüleimen és az unokatesókon kívül mindenkit magázok a családban.

Nem is tudnám tegezni "anyósékat" akkor sem, ha kérnék.

2019. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
54%
Én tegeződök velük, egész jó a kapcsolatunk, bár néha idegesítenek, hogy ennyire ránk akarnak mászni. Egyébként felnőtt nőként (én is 28 vagyok) biztosan nem mennék bele a "csendőr pertu"-ba. Ha ők elvárnák a magázást tőlem, én is elvárnám tőlük.
2019. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
54%
A párom tegezi még a nagymamámat is, de én nem tegezhetem az ő szüleit.
2019. szept. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Mi 4 éve vagyunk együtt. Párom (F) édesapja első pillanattól kérte hogy tegeződjünk. Az édesanyja is akkor tegeződött le velem, de őt már pár hete akkor ismertem.

Anyukám eleinte magázta a párom, ez nagyon furcsa volt nekem, később letegeződtek. Apám viszont a mai napig nem ajánlotta fel a tegeződést, bár ő tegezi a páromat.

Olvastam itt korábban, hogy a magázódást ki lehet küszöbölni azzal, ha nem használsz alanyt. Én is ezt szoktam csinálni, ha valakit magázok.

2019. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nálunk elég érdekes. Anyósommal magázódunk, apósommal tegeződünk, 7 éve!... Tudom, nem mindennapos, de ez van. Amúgy jól megvagyunk.
2019. szept. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!