Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Utolsó utáni esély? Adjak...

Utolsó utáni esély? Adjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet, hogy anyósomékra neheztelek még a korábbi sértő dolgaik miatt. Sokat bántottak, s úgy érzem nem szeretnek (elég nyilvánvaló a viselkedésükből, már az első perctől fogva). Nagyjából túl léptem a dolgokon, de a büszkeségem azt sugallja, hogy azok után úgy viselkedjek velük ahogy ők velem. Viszont a férjemet nagyon bántja az egész. Tudja, érzi hogy igazam van amiért neheztelek, mert nem mondja, hogy biztos nem úgy van! De közben bántja is. Ezért úgy gondoltam teszek egy két kedves gesztust a családja felé, hogy lássa én tényleg szeretném ha jó családi viszony lenne azok ellenére (holott belül folyamatosan azt érzem megint ráfaragok és nem szabad megalázkodni megint). Mindig egy olyan családba szerettem volna "bekerülni", ahol szeretnek, ahol számíthatunk egymásra! De ez nem így történt. Igazából úgy érzem - de a férjem is -, hogy anyósomék sem foglalkoznak úgy velünk, mintha nem is a családjukhoz tartoznánk. Ezen mondjuk én nem tudok változtatni, neki kellene erről az anyjával beszélni, hogy miért van ez.


A kérdésem: mennyire érdemes nekem feléjük nyitni? Tegyek egy-két utolsó utáni kísérletet a férjem kedvéért? Ti mit tennétek? Rengeteget bántottak (szándékosan is) és sosem kértek bocsánatot, pedig már az is pozitív lett volna tőlük.


Sajnos az igazság, hogy nagyon vágyok a családi közelségre és nincs. Anyósékkal olyan semmilyen vagy nem túl jó a viszonyunk (ők 10 percre laknak, de nem jönnek felénk), az én családom messzebb lakik a másik megyébe (hát sajnos ők sem törik magukat annyira, hogy meglátogassanak minket. Ezt a sérelmünket már jeleztem nekik is).



2019. okt. 19. 23:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is nettó butaság neked nyitni feléjük, mert itt nem te vagy a probléma forrása. Ha úgyis tudod, hogy úgysem változik semmi, akkor minek? Sajnos nem jött össze a jó viszony, el kell fogadni, fölösleges erőlködni. A férjeddel meg beszélj, mert kicsit úgy érzem, mintha ő zsarolt volna bele ebbe - lehet nem is tudatosan.
2019. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
32%

Leírnál pár konkrét dolgot, amikor megaláztak, szemétkedtek veled?

Mert itt főleg azt sérelmezed, hogy nem szeretnek, holott szerető családra vágysz. A saját családod sem adja meg neked, ahogy írod, miért egy másik családtól várod ezt?

Szerintem irreális elvárás bárkitől is szeretetet várni, kivéve a közvetlen családtagok.

Ha ezt a kérdést egy anyós tette volna fel, ugyanígy, kapta volna az ívet itt, hogy a bántásokat biztos megérdemelte, azt meg ne várja el, hogy a menye majd szeresse.

Nagyon sokan azt gondolják, hogy a "fiatalok" önállóbb életre vágynak, ezért tartanak nagyobb távolságot. Nem tudom, gyakori olvasója vagy-e a hasonló kérdéseknek, de van itt olyan is, aki már azt is sérelmezte kérdésben, hogy az anyósa egyszer egy héten felhívta őket, hogy mi van velük, mert mit kíváncsiskodik a vén szatyor.

Szóval ha csak olyan volt a bántás, amit te értelmezel annak (elfelejtett szülinap vagy amikor érzelmileg többet vártál tőlük) akkor esetleg érdemes megbeszélni velük, miután leültetted őket, szóval egy nyugodt beszélgetés keretében, hogy te szeretnél szorosabb családi kapcsolatot velük. Nem biztos, hogy történik bármi is, mert lehet, hogy természetükből adódóan távolságtartók, de szerintem egy próbát megér.

Ha objektív szemmel nézve is szemét húzások voltak, amit megengedtek veled szemben, akkor én nem próbálkoznék, de nem is szemétkednék, tárgyilagos kapcsolatot alakítanék ki velük. Alakítsd te a saját családodat olyan családdá, amire vágysz.

2019. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!