Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy a párom részérő...

Normális, hogy a párom részéről nem kapunk anyagi támogatást?

Figyelt kérdés
Együtt élünk nemrég, nem sok mindennel szálltak be a szülei (vagyis csak anyukája), illetve nem hogy anyagi, semmilyen támogatás sincs, lelki stb. Le*arnak igazándiból. De azért fontos, hogy a fia vigyen haza neki ezt-azt....
2019. okt. 20. 15:00
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
édesanyja beteg idegileg, meg van egy jó adag megjátszás benne.. nem dolgozik, nagyszülők pénzelik, de ennek ellenére elvár mindent, mert beteg és munkanélküli, szüleim támogatnak, részéről semmi.
2019. okt. 20. 15:40
 12/46 A kérdező kommentje:
Albérletben vagyunk.
2019. okt. 20. 15:40
 13/46 anonim ***** válasza:
62%
Hát nehéz helyzet.Párod megengedheti magának hogy támogassa a szüleit? Emellett tud félrerakni magának is? Igazából ha nem nagy teher nektek, csak akkor támogassátok. Ha viszont a támogatás mértéke nagy, a bevételéhez képest, akkor el kell beszélgetnetek a közös jövőről. Mert nem sok értelmét látom akkor a kapcsolatnak.
2019. okt. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező neked nincs jogod megszólni a párod anyját hiszen te is ugyan úgy elvárod a támogatást, felnőttest akarsz játszani de anyuciék pénze kell még, ebből is látszik hogy gyerek vagy,
2019. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem tud egy forintot se félretenni, 4 éve dolgozik, de egy forint megtakaritása sincs.
2019. okt. 20. 15:51
 16/46 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ez a kapcsolat felejtős, ilyen emberrel nem lehet haladni az életben.
2019. okt. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
82%
Ülj le beszélni vele, mik a tervei az életben. Mondd el neki, hogy úgy látod erején felül támogatja a szüleit, és így nem tudtok megtakarítani pénzt, a közös életre. Szóval valahogy rá kéne ébreszteni, hogy most már rakjon félre magának is, csökkentse a támogatás mértékét. Ha hajlandó ezt megtenni, akkor van jövője a kapcsolatnak. Gondolj bele, ha egyszer közös kasszán lesztek, akkor abból fogja finanszírozni a szülei támogatását. ami viszont már veled nem lenne fair.
2019. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Folyamatban van a dolog, alapból szeret költekezni, pár hónapja igyekszik okosabban, mert én spórolósabb vagyok.

Arra hivatkozik, h a jövőben úgyis neki kell támogatni az anyját...

2019. okt. 20. 16:01
 19/46 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy így lassan összeállt a kép, kiderült, hogy anyós NEM TUD nektek segíteni anyagilag, valószínűleg lelkileg sem. Abban, hogy így szétcsúszott az élete, nagy valószínűséggel a betegségén kívül ő maga is hibás, de ha nincsenek anyagi lehetőségei, tudni akkor sem tud segíteni. Önálló, dolgozó fiataloknak nem kellene elvárni, hogy a szülők segítsék őket, viszont normálisnak tartom, hogy a szülő addig a pontig, amíg tudja, segíti a gyerekét, elvárás nélkül. A másik fele a dolognak, hogy még ő vár el tőletek anyagi segítséget (bevásárlás) nem jogos a részéről, főként így, hogy dolgozik, és még az ő szülei is támogatják.Próbáld ezt a párodban is tudatosítani.
2019. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
42%
Én értem hogy támogatni akarja, mert csak az anyja, de na.... Én biztos hogy nem támogatnám a saját szüleimet erőmön felül, mert nem ezért hoztak a világra. Persze adnék nekik, de annyit, h nekem is maradjon, illetve a saját családomnak, páromnak. Más kell hogy legyen a prioritás. De ezt te is tudod/érzed. ;)
2019. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!