Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy a párom részérő...

Normális, hogy a párom részéről nem kapunk anyagi támogatást?

Figyelt kérdés
Együtt élünk nemrég, nem sok mindennel szálltak be a szülei (vagyis csak anyukája), illetve nem hogy anyagi, semmilyen támogatás sincs, lelki stb. Le*arnak igazándiból. De azért fontos, hogy a fia vigyen haza neki ezt-azt....
2019. okt. 20. 15:00
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
28%
Az anyja meg sajnálja töled az ezustláncot , mert abból is inkább neki kellett volna vegyen valamit a fia
2019. okt. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
39%
Előző: a kérdező infóiból kiderült, hogy anyós egy dolgozó ember. Mivel a kérdezőék fiatalok, és mivel anyós szülei (nagyszülők!) is élnek, sőt, támogatják anyóst, anyós egy negyvenes nő lehet, aki egyszerűen nem tudja beosztani a pénzt és élősködik, akin lehet. Nem tudjuk, mi a betegsége, de utalás van arra, hogy valami idegi, szóval nem pl. egy kerekes székesről van szó. Oké, a támogatást nem kell elvárni, bár a kérdező jelezte, hogy lelki támogatást sem kapnak vagy ő nem kap, viszont ilyen körülmények között igenis gáz, hogy a fiával veteti meg a cukrot, mosóport, stb.
2019. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, 31-es, 30-asnak szántam.
2019. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet én irtam kétértelműen. Tehát anyós nem dolgozik, barátom pénzeli, illetve az ő nagyszülei.


Nekem a szüleim dolgoznak és ők adnak gyakran pénzt, mivel nemrég kezdtünk dolgozni, érthető, h nincs kezdőtőkém.


nem kerekesszékes, idegi dolgai vannak. fizikailag nincs baja.

2019. okt. 20. 18:13
 35/46 A kérdező kommentje:
11. válasznál írtam, h nem dolgozik, mivel beteg.
2019. okt. 20. 18:14
 36/46 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudjátok mi a betegsége? A fia nem létezik, hogy nem tudja. Egyébként ha tényleg idegbeteg, akkor bizony a gyereke fogja eltartani, ha nem tudja normálisan megszervezni az életét. Ha te ezt nem fogadod el, szakíts a fiával. A betegség az betegség, akkor is, ha viselkedészavarokkal jár. Ha olyan súlyos, akkor el lehet helyezni egy intézetben, de az ennél is sokkal drágább lesz, meg abba neki is bele kell egyeznie, vagy gyámság alá kell vetetni.
2019. okt. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
Részletesen nem tudom. Járt orvoshoz évekig, gyógyszert szedett stb.
2019. okt. 20. 19:39
 38/46 anonim ***** válasza:
71%

Nem is igazán értem milyen támogatást várnál egy ilyen embertől, aki magát sem képes eltartani. Ráadásul nem is teljesen százas. Ezt most komolyan gondolod? Mit várnál mégis?

Amúgy pedig láthatóan nem tudod elfogadni ezt a helyzetet, jobb lenne elhúzni minél hamarabb, mert ennek nem lesz jó vége. Sajnos ismerek ilyen embereket mint az említett anyós, mindenkit lehúznak akit csak tudnak. A párod ezt láthatóan nem bánja. Nem tudom most mennyit költ rá, de mi lesz, ha a nagyszülők meghalnak? Rákölti a fizetését a mamára? Akár a saját gyereke elől is? Biztos, hogy ebben a szituban akarod eltölteni a következő 20-30 évedet?

2019. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
28%
Jó én anyósom nem nyúl le minket szerencsére de itt is egyoldalú eddig a dolog. Anyuméktól kaptam meg a régi családi kocsit 7 éve, vettek egy házat kb 7m forint anyós részéről eddig max 10-20e ft névnapra szülinapra...nyugdíjas nem várom el tőle. Szerintem az is elég lenne ha párod nem hordaná el otthonról a pénzt
2019. okt. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
42%

Èn értem mire gondolsz!!

Az èn szüleim is tàmogatnak minket,neha 1-2 szer egy évben.

Nem vagyunk raszorulva de kezzel labbal tiltakozhatsz is odanyomja,de volt h otthon vettem csak eszre h beleraktam a taskamba.

Sose varnak cserebe semmit.Szivbol adjak!

Anyosomek keveset tamogatnak minket.de elvarasok vannak

Amolyan szulok akik ugy velik h a gyerek tartozik nekik mert felneveltek.

Lustak,raakaszkodnak a ferjemre.

Elvarjak h vigye el oket vasarolni,kirandulni,meg a kocsijukat is o tankolja meg.

Van 2. autojuk amivel a hegyre jarnak.

Van h az apos odanyom 2 ures benzinkannat h tankolja tele,kifizetve nincs.

Szoval ertem mire gondolsz.

A te szuleidre lehet szamitani barhol barmikor es nem csak anyagiakban.

Masik reszröl csak bizonytalansag.

Ha vasarolni is lusta.anyagilag is a gyereketöl varja el h tamogassa csak teher.

A legnagyobb teher kesöbb lesz,ha sajat csaladot akartok.

2019. okt. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!