Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt anyósom?

Miért csinálja ezt anyósom?

Figyelt kérdés

Így leírva lehet nem tűnik akkora tragédiának, de engem a világból kiidegel vele. Minden kell neki, ami nekem/rajtam van.

Jobb esetben csak utánoz, rosszabb esetben a bugyit lekunyerálná rólam.

Pl megyünk hozzá, teljesen mindegy hogy vagyok felöltözve, egyből rámszáll, hogy hú de szép táska, milyen jó a színe, pont ideális a mérete stb stb. Itt még csak megköszönöm az észrevételt. Az ebéd során visszatér rá megint, hol vettem azt a szuper kis táskát, mennyiért, volt e kedvezmény, stb. Ezt is elmondom korrekten. Aztán mikor elbúcsúzunk, jön az ominózus kérdés : mikor adom neki? (wtf) Válaszolok, hogy nem terveztem megválni tőle, húzza a száját. Következő alkalmakkor már veszi le a vállamról, hogy de ez milyen jó, és adjam már neki, én tudok magamnak venni másikat.. Az nem felel meg ha elvisszük venni (ki sem kellene fizetnie), neki konkrétan az kell ami rajtam van.


Adtam már neki ruhát amit ugyanígy lekunyerált rólam, na gondoltam akkor boldog lesz. Aha, lóf.szt,egyszer nem horta, úgy találtam meg véletlenül az adományozós zsákban. De egy másik alkalommal, ekkor bő 1 hónapra a haza felújítása miatt odaköltöztünk, egy nyári blúzomat kivett a szekrényből (tisztán emlékszem hogy elraktam) és vaaalahogy egész nyáron nem találta, csak ősz végén hogy jé a saját ruhái közé került. Ugyanígy egy bőrnadrágomat borzalmas állapotban "találtam meg", látszott rajta, hogy próbálta magát beleszuszakolni (42es seggét a 36-38asba, a varratok mindenhol kilazultak. Új telefont vettem, neki pontosan ugyanolyan kellett. Fogytam pár kilót, ő is nekiállt nem enni napokig.


Miért jó ez neki? Komolyan az az érzésem, hogy az én létezésem zavarja, mert nem olyan cucc kell neki IS mint nekem, őt konkrétan az zavarja, ha nekem van valamim. Soha nem voltunk az ő pénzére utalva, illetve jobban keresek mint párom, szóval az sem lehet, hogy így akarna elégtételt venni amiért lenyúlom esetleg.

Illetve hogyan lehet ezt kezelni? Nem akarom teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, mert a párom magától az ajtót se nyitná rá, azt meg nem akarom hogy évekig ne beszéljenek, de őszintén szólva már nincs kedvem a szülinapját névnapját stb észben tartani és venni rá valamit és elvinni amikor ennyire nem lehet tőle megmaradni..



2019. nov. 5. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Hogy miért csinálja, nem tudom. De próbáld meg egyszer, hogy teljesen szakadt, (netán rongyos), kopott holmikban mentek hozzá, akkor mi lesz a reakciója.
2019. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Már megint a kunyerálós anyós sztori? :)
2019. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 nekem ez az első anyósos kérdésem itt, nem tudom örüljek-e, hogy ezek szerint ennyire sokszor jön elő a probléma..
2019. nov. 5. 17:50
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

"Illetve hogyan lehet ezt kezelni? Nem akarom teljesen megszakítani vele a kapcsolatot, mert a párom magától az ajtót se nyitná rá, azt meg nem akarom hogy évekig ne beszéljenek, de őszintén szólva már nincs kedvem " ezt Te irtad. Ez a megoldas!


Azaz: magasrol teszel ra es qrvara nem a te dolgod arra figyelni hogy parod keresi e az anyjat vagy forditva. Ez nem a te felelosseged! En ugy lesz@rnam mint az allat meg orulnek is XD hat esku nem ertelek.. mi a sz@rt csinalsz? Most irtad le a megoldast a problemara,bemasoltam. :)


Nalunk en szoktam nagyzolni hogy milyen jo uj holmikat vettem magamnak vagy kaptam valamii alkalomra es meg szoktam fordulni hogy latszodjon az alakom a ruha. Mindig mondjak hogy jo jo jol neztek ki. :D De a helyedben biztos mindig csak nevetnek. Nagyon ijesztoo amit irtal.

2019. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
A párod ebben élt felnőtt koráig, szerintem okkal nem akar "haza" menni. Talán vedd ezt figyelembe.
2019. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Én is emlékszem, volt már. Szóról-szóra ugyanígy.
2019. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Szegény, csak szimplán nyomorék...
2019. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne bántsátok!

Én voltam aki anno kiirta,

de egyebkent detto igen,ugyanez volt a helyzet...

Kerdezö?nem lehet h ugyanaz az anyosunk?😀

2019. nov. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bar nalunl azert nem utanoz meg ilyesmi.

A ruhat sem tudja lenyulni mert 2 szer akkora mint en.

Nalunk is megy a telefonkeregetes.

Egyszer adtunk neki egy telefont mert az övet eltörte.

Azota ezen lovagol ha lecserelem a telefonom az kell neki.

Az aposomnak meg a ferjem telefonja.

Szoval ugygondolja h sose kell telefont venniük mert majd mi ellatjuk öket.

De ha eljön hozzank is,vegig jarja a lakast es csak azt lehet hallani ez de jo ez neki kell...stb...

Annyit tudok tanacsolni,mert en is sokat gondolkoztam ezen

Meg kell mutatni az anyosnak merre van az arra.

Es tudni kell nemet mondani.

Sokaig „tiszteltem „mert a ferjem anyja.

De van egy hatar amit ö mar durvan tullep.


A ferjem nem erti meg mi bajom hiszen az anyukaja es nem szabad nemet mondani neki.Gondolom nalatok is hasonlo a szitu.

Amit tehetsz h elkezdesz nem behodolni az ö anyjanak.

Aztan ha anyuci megorrol rad,az legyen az ö baja.

Utana derül ki h a parod mennyire all melled.

Ha hatarozott es kemeny leszel anyossal de ö neki nem tetszik meglatod a parod ki melle fog allni.

En sokat ragtam a fület h ez nem jo,

De nekem kellett az iranyitast atvenni.

Eleinte a ferjemen is lattam h kicsit haragszik ram.De kezd partner lenni.

Megmondtam a ferjemnek 1 eletem van,es igy nem fogom leelni.

Az h neki vannak szülei es csak ugy csak azt lehet tenni ami nekik jo.

Neked is 1 eleted van,vagy behodolsz es nyelsz egy eleten at vagy neki mesz anyosod akaratanak.

Tudom nagyon nehez lesz,föleg az h mire milyen reakcioja lesz.

De ez van.

Semmit se veszitesz,ha a parod emiatt megharagszik valni kell.

Szoval vagy harcolsz ellene es nem törödöl azzal ö mit akar.

Vagy lenyeled

En 2 napja olvastam be anyosomnak aki mar a szentesten lovagol es kitalalta hogyan lesz ünnepelve.

En meg megmondtam neki 24en mi nem megyünk sehova es senkihez.

25 vagy 26 an talalkozunk.

Nema csend volt biztos ledöbbent.Es tudom a hatam mögött megy a susmi de leszarom.

Elertem ezt a pontot.Ez egy vizvalaszto lesz a kapcsolatodban.

Evekig nyeltem,de most olyan jo erzes h en iranyitom az eletem.

Tul gyava voltam kiallni magamert es a hazassagomert.

Ne legyel te se az!Felemelö erzes.Igy fogod elerni h az anyosod tisztelni fog es nem csak egy kis kislanyt lat aki ugy ugrik ahogy neki jo

Kitartast!!!

2019. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!