Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom nem segít semmiben...

Anyósom nem segít semmiben mióta megszültem. Szerintetek én várok el túl sokat?

Figyelt kérdés

Szülés után kezdődött mindem.

Császárral szültem. Anyukám velem volt az első hétben, hozzáteszem 2000km-ről utazott hozzánk. Ezután anyósom jött volna unokázni és picit segíteni nekünk, ahogyan ezt még a szülés előtt megbeszéltük. Kivett 2 hét szabit, ez alatt egyszer jött át hozzánk kb 3 órára, majd hivogatott, hogy üljek fel a buszra és menjek át hozzá, hogy babázhasson... Nyilván nem mentem (ha akartam sem tudtam volna). Minden esetre ez tüskét hagyott bennem, ja és persze azóta sem jött. Mindíg mi mentünk látogatóba.

Nemrég ismét műtöttek. Mikor hazajöttünk a kórházból, elkezdett rettenetesen fájni a fejem (epidurális érzéstelenítő volt). Olyannyira, hogy a babámat is csak minimálisam tudtam ellátni. Folyamatosan hánytam a fájdalomtól és szédültem. Persze itt sem jött, pedig csak két napról lett volna szó, ahol táppénzre ment volna, aztán utolsó pillanatban felhívott, hogy ha jobban vagyok akkor inkább megy dolgozni.


Nincs senkim a párom családján kívül itt. Persze ha lenne, nem érdekelne anyósom, viszont így nagyon bosszant.

Vagy velem van a gond? Mit gondoltok?



2019. okt. 17. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Én nem várnak el tőle segítséget. Inkább a páromara számitanék. Biztos van valami a háttérben amiért így viselkedik
2019. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Elhiszem, hogy bosszant, de sajnos nincs jogod beosztani az idejét, csak azért, mert szültél és a pároddal nem tudjátok ezt megoldani. Lakhatna ő is 2000km-re. Hiba az a gondolkodás, hogy a család majd segít. Látod, sajnos nincs így. Egyébként nem is mehetett volna táppénzre, csak ha ő beteg, mert ez csalás lett volna.
2019. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Azért emberségből csúnyán megbukott.


Tudjátok nem is az a baj, hogy nem segít, mert jó akkor ne segítsen, de akkor minek mondta a kérdezőnek, hogy számíthat rá? Talán ha nem ígéri be, akkor hívnak bébiszittert, vagy bármely alternatív megoldás működött volna.


Semmi gond szeritnem, ha nem akar babázni, ez rendben van, de a hazudozás és ígérgetés nincs.

2019. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Van ferjed, nem? Vegyen ki szabit
2019. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Itt most nem a férjemről van szó, hanem anyósomról. Ő ígérte, hogy kivesz szabit, hogy babázzon és segítsen, aztán nem jött.

Sőt elvárja, hogy busszal utazgassak hozzá a picivel.

Persze az igaz, hogy nem oszthatom be az idejét, ezt nem is akarom. Csak akkor ne jöjjön ezzel a kétszínű dumával, hogy mennyire babázna és látni akarja az unokáját, meg persze segítene...

2019. okt. 17. 21:03
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem szabad másra számítani!
2019. okt. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Metionin ***** válasza:
87%
Itt az a gáz, hogy minek ígérget ha nem tartja be. Nem lenne kötelessége segíteni, a gyereket magatoknak szülöd, ha a nagyszülő nem akar részt venni a dologban, akkor ámen. De akkor ne is ígérgessen. Ám legyen ez neked tanulság, ha legközelebb valami hasonló dolog várható (műtét, másik gyerek stb.) akkor már tudod hogy nem számíthatsz rá akkor sem ha ő azt mondja.
2019. okt. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk is ilyen volt. Az a gond hogy az ő segítségétől meg is dögölhettem volna. De valahogy selytettem hogy csak a szája jár ezért inkább anyában bíztam és nem is csalódtam.

Egyébként a kérdezőnek valószínűleg nem az a baja hogy miért nem segít, hanem hogy miért nem segít ha megígérte.

2019. okt. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
92%
Mivel a szülés elött ezt megbeszéltétek és gondolom ö ajànlotta fel a segítséget, így szerintem igen,jogos a "felhàborodàsod". Ha nem akar segíteni, akkor ne igergessen. Termeszetesen nem nagyszülöknek szül az ember gyermeket, de föleg az elsö babanal jòl jön egy kis segítség az elején, amikor még tapasztalatlan is egy újdonsült anyuka, illetve hàt az epiduràlis érzéstelenítés....tudom miröl beszelsz, a màsodik babàmnàl én is megtapasztaltam. És mi az, hogy te vidd az ö helyébe a babàt? Egy újszülött, vagy pàr hònapos babàval egy normàlis gondolkodàsú anyuka nem tolat se anyòshoz, se semmilyen rokonlàtogatòba. Ha valaki babàzni akar, menjen el, aki szült màr gyereket, annak pontosan tudnia kellene hogy mivel jàr egy pici baba. Örül az ember hogy luk van a seggén, nemhogy buszozgatni mert anyòs làtni szeretné az unokàt.Komolyan, nem is értem az ilyen gondolkodàsu embereket.(nem anyosod az egyetlen). Szerintem éld úgy az életed, hogy rà ne szàmolj ha segítségre van szükséged. Az ilyen embereknek hiteltelen a szava, nem lehet ràjuk szàmítani.
2019. okt. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem lehet elvárni a segítséget. A gyereket magadnak születed, nem neki, ergo neked és a párodnak kell gondoskodni róla.
2019. okt. 18. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!