Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyi idöt, közös programot,...

Mennyi idöt, közös programot, ünnepet töltetek el a szüleitekkel, anyos-aposotokkal?

Figyelt kérdés
Szamotokra ez keves vagy sok?
2019. nov. 11. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Mivel anyós-após már nem nagyon mozdul ki - télen a lakásban, nyáron a telken vannak - így közös programokat nem tudunk csinálni, de 2 hetente látogatjuk őket, jó a kapcsolatunk. A gyerekek a nyár nagy részében velük vannak a nyaralóban. Amikor lent vagyunk, együtt lemegyünk a tóra, vagy elmegyünk közösen kajálni valahova, de túrázást vagy ilyesmit már nem bírnak. Bográcsozós bulikat szoktunk tartani velük és a barátokkal.

A szüleim már nem élnek, mindketten korán haltak meg, apukám balesetben, anyukám rákban, így erről nem tudok írni.

2019. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
1-es vagyok és az lemaradt, hogy a karácsonyt és a húsvétot, családi ünnepeket együtt töltjük. Nekem nem sok.
2019. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Anyósom egyedül él és idős, tehát egyik ünnepen se hagyjuk egyedül, alapból meg minden nap felhívja a férjem, kéthetente látogatjuk is egymást.

Anyukám messze lakik, vele kb kéthavonta egy-egy napra. Ünnepekkor nem szoktunk találkozni inkább előtte vagy utána. Apámmal meg szinte nincs is kapcsolat, max írunk ünnepkor egy üzenetet egymásnak.

2019. nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Nem tudom mi lepontoznivaló van a válaszomban. Az igazság? Vagy nem a kérdésre válaszoltam? O.o
2019. nov. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Az én szüleimmel egy évben 2x. Karácsonykor és nyáron 1-1 hetet. 8 órányi Kocsi útra laknak. Anyósommal és a családjával ugyanennyit, ők 6 órányi Kocsi útra élnek tőlünk, de csak beugrunk hozzájuk mikor megyünk az én szüleimhez. Ez a férjemnek is megfelel, mert ő se tudja hosszútávon elviselni őket.

Apósommal és az ő családjával gyakran találkozunk, itt élünk tőle 5 percre, és a férjem a vállalkozásában dolgozik.


A szüleimmel keveslem az időt amit tölthetek, a férjem is azt mondja ő is kevesli, mert nagyon jó a kapcsolatuk.

Anyósommal mindkettőnknek pont elég.

Apósommal, nekem túl sok az idő amit felé töltök, mert nem vagyunk jóban, ő egy nőgyűlölő ember, aki szerint csak a nő dolga a házimunka, és ha már egy kicsit poros az ablakpárkány, elhord mindenfajta lusta nőnek, amellett, hogy én dolgozom, gyereket nevelek, háztartást viszem, bevásárolok, stb. Ha meghallja, hogy a kicsi fiacskájának el kellett mosogatni, akkor már minden szar szemét vagyok és ugráltatom a férjemet. Ezt csak azért írtam le, hogy tényleg van okom nem jóban lenni vele. A férjem szereti őt, ő neki pont elég az az idő amit az apjával tölt, én nem is akadályozom ebben. Persze nem erőltetem, hogy menjünk le hozzá, de ha magától akár, akkor megy amikor akar. Nekem ha van kedvem a hülyeségét hallgatni megyek, ha nincs akkor nem megyek.

2019. nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
Szüleimhez évente 3x megyek, ebből egy karácsony, egy a születésnapom környéke tavasszal meg egy nyár végén. Anyám évente egyszer jön 1-2 napra, apám soha. Nekem ez a pont jó mennyiség, ha több napot vagyunk összezárva akkor mindig kitör a balhé hülyeségeken. Anyósék pár havonta beugranak 10 percre, én amúgy évente 1-2 alkalommal megyek, akkor is mert muszáj. Ebből az egyik általában karácsony de idén azt is szkippelem mert a tavalyin olyan viselkedést nyomott le hogy azt nincs kedvem még egyszer végignézni/hallgatni. Szóval belőlük még ez is sok.
2019. nov. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy városban élünk. Mi, szüleim, párom szülei. Rendszeresen találkozunk. Kb. hetente egyszer. Szoktunk direkt közös programot is csinálni időnként, pl. színház, kirándulás, ilyesmik. Ünnepekkor is találkozunk természetesen. Nekünk így jó, nem sok, nem kevés. Szerencsére mindkettőnknek jó a kapcsolata a szüleivel, így nem teher találkozni velük.
2019. nov. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Egyik ünnepet sem töltjük szülőkkel és piszok nagy mázlistának érzem magam emiatt. Az én családommal nincs semmi kapcsolatunk, amire jó okom van, az ő szülei pedig nagyon messze élnek és én csak párévente csatlakozom látogatóba, a férjem gyakrabban jár haza, kb évente, ilyenkor ott van pár hetet. Senkivel nem cserélnék, ideális a helyzet.
2019. nov. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig kb. hetente egyszer beugrottak párom szülei, és kb. 3 hetente náluk ebédeltünk. Az én szüleimmel kb. 2 hetente találkozunk, de akkor hosszabb időre, egy este, egy délután. Nagy ünnepekkor mindig találkozunk, karácsonykor a 24-e csak a mienk, aztán osztoznak rajtunk a szüleink, húsvétkor anyósomékkal vagyunk többet, mert a szüleim ilyenkor elutaznak. Anyumékkal több a közös program, mondjuk színház, vagy közös filmezés, de kevesebb az ünnepekkor ott töltött idő.


Most 1 hónapos a kislányunk, mióta ő megszületett, heti kb. 2x minden nagyszülő megfordul nálunk. Igyekszünk mi is többet menni, mindenkinek fontos, hogy szoros kapcsolat legyen a kicsivel.


Nekünk jó így. Szeretjük egymás szüleit, ők is szeretnek minket, a gyerekért rajonganak a bejelentett terhesség óta.

2019. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A párom szüleivel semennyit. Az elején nagyon bunkó parasztok voltak velem, mindent megtettek, hogy tönkretegyék a kapcsolatunkat - főleg az anyja-... én elég haragtartó típus vagyok. Soha nem fogok nekik megbocsájtani, nem szeretnék velük semmilyen kapcsolatot. A párom hetente-két hetente jár hozzájuk, ünnepekkor előző nap elnéz.


Az én anyámal elég sok időt töltünk, ő a páromat fiaként kezeli...tehát nem igazán volt közöttük probléma sose. Békesség van.

Sokszor megyünk együtt fürdőzni, ünnepnapokon együtt vagyunk. Minden héten elnézünk hozzá.

2019. nov. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!