Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párotok szülei jóban van a...

A párotok szülei jóban van a ti szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Sajnos nálunk ez elég kellemetlen probléma.

A párom szülei elváltak, csak az anyjával tartja a kapcsolatot.

Lassan be kellene mutatni őket egymásnak viszont a párom anyukája amiről persze nem a párom tehet, de elég buta nő, kissé igénytelen.

Emellett olyan beszólásai vannak amik mérhetetlenül primitívek és csak ő gondolja viccesnek. A párom nagyon sokszor rá szólt, de egyszerűen nem veszi a lapot.

Minél hamarabb túl akarok lenni ezen a találkozáson, előre tudom, hogy nagyon kellemetlen lesz.

Volt valaki ilyen helyzetben? Hogy lehet ezen a legkönnyebben túlesni?



2015. máj. 4. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt ilyen, mert párom szülei már nem élnek.

De ismerősök körében volt hasonló. Nincsenek is jóban a szülők, semmi bajuk egymással, csak nagyon más stílusúak.

Könnyen megoldható, a kötelező találkozáson túl lesztek, aztán találkoznak az esküvőn, keresztelőn, és azon kívül meg nem járnak össze. A találkozás előtt pedig felkészíted a szüleidet, hogy mire számíthatnak, hogy ne lepődjenek meg.

2015. máj. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátom szülei érettségi után kidobták a gyereküket, hogy felnőtt vagy fiam állj meg a saját lábadon. Ez egyetem mellett nem működik, szóval hozzánk költözött. Diákmunkázunk és tanulunk, a fizetés egy részét pedig odaadjuk a szüleimnek. Imádják a szüleim őt is és teljesen befogadták a családba. Viszont amikor ezt a szülei megtudták. Mindenfélét kitaláltak rólam és a szüleimről. Volt olyan, hogy kitalálták, hogy elraboltuk a gyereküket... Egy szó mint száz nem jönnek túl jól ki, de a barátom teljesen elszakadt tőlük amikor aláíratták azt vele, hogy semmiféle követelése nincs feléjük és ne várjon se pénzt se örökséget és vissza oda nem mehet, ha hozzánk jön. Szóval már a mi családunk része. 21/L
2015. máj. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag nem is ismerik egymást.

Az esküvőn találkoztak egyszer, és kalap.

2015. máj. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell őket bemutatni egymásnak? Majd ha egyszer úgy hozza az élet, akkor találkoznak, egyébként ez nem kötelező dolog. Ha tartotok a találkozástól, akkor nem kell erőltetni.

Egyébként az én anyósom semlegesen tekint anyámra. Még annak ellenére is, hogy ők úgy találkoztak először, hogy az elmebeteg őrült anyám éjjel kirángatott a házból és közölte, hogy takarodjak a portáról (semmi oka nem volt erre, csak annyi, hogy tök részeg volt). Felhívtam a páromat, hogy az utcán vagyok és jöjjön értem, mert nincs nálam pénz buszra. Az anyja is vele jött és mondta, hogy ő megpróbál beszélni anyámmal. Hát akkor még nem tudta, mire vállalkozott és milyen nővel fog találkozni... Szóval anyósom magasról tesz rá, hogy milyen anyám van. Jóformán "örökbe fogadott", átvette anyám helyét az életben. Tőle milliószor több törődést kapok, mint az alkoholista anyámtól valaha is. Nem bánom, hogy megismerte az anyámat, mert ennek köszönhetően tudom azt, hogy az enyém a világ legjobb anyósa!

2015. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
engem addig nem zavar valakinek a primitívsége amíg a beszólásai nem bántóak. pl. sógorom több diplomás értelmiségi, mégis minden alkalommal valamivel megbánt engem, mert őt ez élteti. Szóval nem feltétlenül azt kedvelem akinek esze is van, tény hogy anyukám nem ért el olyan szintet mint a sógorom,de sokkal értelmesebb és kedvesebb nála(és ez igaz párom szüleinél az apjára is, kedves ember csak más világ mint mi ő falusi, mi városi:P)szülőkkel nagy veszekedések nincsenek,csak nincs sok beszédtéma,de csak azért mert bármit mondunk az hülyeség vagy valahogy akkor is a sógorom gyereke lesz a főtéma, ha az időjárásról kezdünk el beszélni-.-"
2015. máj. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szüleim ismerik a párom szüleit,mivel egy faluban lakunk.Köszönnek,azt jólvan..néha beszélgetnek..jól kijönnek..
2015. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a szüleiddel,készísd fel őket,hoggy milyen a párod anyukája,így nem érheti őket nagy meglepetés.
2015. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tök jól indult a dolog, aztán semmi nem lett belőle.

Mikor a férjem megkérte a kezem, gondoltuk, itt az idő bemutatni őket, mégse az esküvőn találkozzanak először (teszem hozzá kemény 10 kilométerre laknak egymástól). Anyu főzött, meghívtuk anyósomékat a szüleimhez, nem volt hivatalos eljegyzési buli vagy ilyesmi, tényleg csak ismerkedés. Mi a férjemmel (vagyis akkor vőlegényemmel) örültünk, mert tök jól sikerült, végigdumálták a napot, jöttek ebédre a szülei és este fél 8kor mentek el, nagyon jól kijöttek. És itt meg is állt a dolog. Néha találkoztak, pl. anyu és anyósom megbeszélték az esküvő előtt, hogy ki mit süt stb, meg após volt nálunk sokszor segíteni felújítani a lakást, anyámék meg a szomszédban laknak, így összefutottak. De ilyen összeülés azóta se volt. Anyám picit neheztel, és valahol igaza van, mert ugye anyósék lennének a "sorosak", hogy kezdeményezzenek, de nem teszik. Viszont azt is tudom, hogy nem azért mert bajuk lenne, csak anyósom ilyen magának való kicsit, elmozog a saját komfortzónájában, és nem nagyon nyit mások felé. Ha sikerül megismerni, jó fej, csak épp nagyon nehéz megismerni, mert nem nyitott. Szerintem eszébe se jutott, hogy "visszahívja" a szüleimet egy ebédre, vagy csak dumálni. Igazából velünk is akkor találkozik, ha mi megyünk hozzájuk, ő egy évben egyszer jön hozzánk kb. Anyám meg úgy van vele, hogy hát ő meg nem fog senki körül ugrálni, meg nem fog neki udvarolni, ami megintcsak jogos. Ez már így marad szerintem. Nem gond, mert nincs rossz viszony vagy ilyesmi, csak ígéretesnek indult, aztán nem lesz semmi.


Kérdező: azt nem lehet, hogy előre szólsz a szüleidnek, hogy anyósjelölt sajna ilyen, így fog viselkedni, bírják ki, hogy ne legyen olyan kellemetlen a helyzet? Én szerintem a te helyzetedben ezt csinálnám, megmondanám anyáméknak, hogy sajnos kicsit primitív, essünk túl a bemutatkozáson, viseljék el valahogy az illendőség kedvéért, aztán többet nem kell úgysem.

2015. máj. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mi már 4 éve vagyunk együtt a párommal, és nemsokára összeköltözünk, de a szüleink még nem találkoztak és nem is akarnak. Amúgy is van közöttük 15 év, de felesleges is erőltetni.
2015. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!