Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha az anyós jelölt mondja...

Ha az anyós jelölt mondja nekem (26 férfi-nek) hogy, "Megyek végzem a dolgom! " Én meg normális hangnemben azt válaszolom -"Végezze" nem teszem hozzá "Tessék végezni" bunkóság?

Figyelt kérdés
Magázó viszonyban vagyunk, és nem teszem mindig a "tessék " szót, nem jön a számra.
2019. dec. 8. 12:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Mama! Legyen neked könnyű a székelés
2019. dec. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Attól a pillanattól kezdve, hogy eljutott a tudatodig, hogy neki úgy esne jobban, hogy "Tessék végezni", attól kezdve bunkóság. Ha jóban akarsz lenni vele, ennyit simán megér. Azért fura neked, mert te már az a korosztály vagy, aki nem tanult meg már gyerekkorában tetszikezni - ő viszont az a korosztály, amelyik elvárja, mert úgy tartja tiszteletteljesnek, udvariasnak. Te vagy a férfi, te vagy a fiatalabb - minden szempontból a te dolgod, hogy a kedvére tegyél. Nem fog fájni.
2019. dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem jól hangsúlyozod, kb úgy is hangozhat, mint a:

-Ne haragudjon! Az állomást keresem!

-Nem haragszom. Keresse.

2019. dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Máskor mond neki, hogy papírt vigyen .
2019. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A megfelelő válasz:)


"Hajrá":D

2019. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Egy hosszas beszélgetésnél is minden szónál tegyem oda hogy, tessék tessék, az már szó ismétlés szerintem. Meg speciál azt mondtam hogy; jó végezze. Normális hangnemben szàmomra egyàltalàn nem hangzott sértőnek fel sem tűnt.
2019. dec. 8. 21:42
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Arra voltál kíváncsi, hogy bunkóság-e. Nem arra, hogy feltétlenül sértő szándék lehetett-e mögötte. Elhiszem, hogy nem akartad megsérteni. Attól még ő érezhette sértőnek. És ha annak érezte - nyilván, másképp nem tetted volna fel a kérdést -, akkor legközelebb jó lenne elkerülni az ilyet, ezért mondom, hogy kicsit trenírozzad magad rá, nem olyan nehéz azt megszokni: tessék mondani, nem tetszik tudni?, stb. Idegen nyelven is biztos sikerült megtanulni hasonló szerkezeteket, kifejezéseket...
2019. dec. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12%

Hat nemtudom, en nem agyalok ilyeneken. Nem nyalizok anyosnak... Amikor megismerkedtem a baratnommel, ne sokkal utana feljottem hozza, hetvegere. Erre kiderul, minden elojel nelkul, hogy menni kell a mamanak segiteni malnat szedni az o malnasukba, amibol penzt is keresnek. Mondom ok, de adjanakkk ruhat, mert nem uj cipoben, meg ingben fogok a malnasban dolgozni egesz nap. Mar ezt nagyon furcsallta az anyos (valaki ingyn dolgozik a vallalkozasodban ugy hogy elore nem is szolsz neki, ugy keszul higy a baratnojehez jon es neki ez furcsa, hogy nem abban a ruhaban fog kint dolgozni valaki...), aztan szo szerint egy muszakon keresztul, 8 oran at szedtuk neki a malnat, ugy, hogy maga az anyosjelolt ott sem volt, se egy teaval nem kinalt meg, se egy ebedet nem fozott, semmi. O igy oldotta meg, hogy leszureteljunk neki. Ezt napszamosok szoktak szerintem megcsinalni. O meg a csaladjaval ingyen megcsinaltatja, es egy kajat nem foznek, egy uveg vizet nem hoz oda, de neki minden szavara ugranak... En ezt nem igazan ertem.

Mas lett volna a helyzet, ha elore szolnak, es vendegul latnak cserebe azert, hogy 8 oran at dolgozom a malnasukban.


Meg is mondtam nekik, hogy ez undorito volt, es a tovabbiakban semmiben ne szamitson a segitsegemre. Azota anyos lathatoan utal, megjegyzeseket tesz, stb. Nagyon nem erdekel. En nem hivok el ingyen dolgozni a vallalkozasomba embereket, akiket alig ismerek, ugy, hogy meg egy db sutemenyt sem adok nekik, vagy egy uveg vizet sem. Undorito.


Ne legyel senki csicskaja! Le van fosva, hogy mit gondol. Neked az anyosod senkid. Ne hagyd magad kihasznalni, mint sok ember, aki a felesege csaladjanak a csicskaja.

2019. dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!