Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A probléma az anyòsommal,apòsommal van akik egy kénylmes „tökéletes“ emberek.

Az apòsom már nem dolgozik,az elmùlt években rászokott a piára.

Nagyon sokat iszik mindennaposan reggeltöl estig.

Tegnap átjöttek hozzànk,sògorom hozta el öket.

Az elmùlt években sokat türtem nyeltem a békessèg kedvéèrt.

3 éve volt az esküvönk.Akkor a mamám mondta nekik h szivesen vendégül látná öket.

Eltelt másfel év anyosomek ezt elfelejtettek.

Màsfél éve meglàtogattuk a mamámat és potpapámat.

A férjem nem volt még a szölös hegyen,szép idö volt elmentünk egyet sétàlni.A férjem mesélte az anyjáéknak,aki egyböl beindult erre a témára .Hogy legközelebb jönnek velünk.

A mama elettàrsa pàlinkát is szokott fözni amit anyosomek nem tudtak.

Szoval gondolhatjatok.Mi nem vittük el öket a mamához,de ök sem mentek azòta.

A lényeg hogy tegnap màr mikor megérkeztek plafonon voltam.

Az apòsom még le sem ült de már a férjemet traktálta.Hogy neki dolga van pénteken és arra gondolt hogy munka utàn elvihetné.

Van autòjuk de képtelen fèlretenni az alkoholt.18 kmre laknak azért nem olyan közel,2 dolgunk is volt péntek délutàn.

Teltek a percek,en a sogorom kislànyával játszottam.Az anyósom megkérdezte a férjemet van e valami ital.A férjem meg mondta h van mama féle eper pálinka.

Én meg mondtam h abbòl nem ihatnak.Van más is.

Erre anyósom beszòlt h majd elmegy akkor a mamámhoz és iszik ott.

A mamám nyár ota rakos,kiserleti kezelest kap ami ugy nez ki hasznal.

Az anyòsom arra nem volt képes pedig nyar ota tudja mi a helyzet,arra nem volt kepes h 1 telefont eresszen es megkerdezze hogy van,jaaa,de pálinkât inni elmegy...

Pár percel késöbb valamiröl beszélgettek és aposomnak volt egy olyan szolasa hogy valakinek kissebb valakinek nagyobb baja van.

Ertenek a burkolt célzásokhoz velem még nem de a másik menyüket többször “bàntottàk” igy.

Annyira rosszul esett a dolog h szivem szerint egy ideig làtni se akarnàm őket.

Mit tegyek?nyeljem le a bèkesség kedvéért mert én reagálom túl.

Vagy tenyleg itt az ideje a tàvolsàgtartásnak?

Évekig játszottak mennyire kedvesek de ha nemet mondok valamire már nem tetszik neki.

Nagyon csalòdott vagyok


2019. dec. 12. 10:18
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
29%
Nem tudom, szerintem pofátlan volt a vénasszony, akkor is, ha nem cselekedett. Bár én ebben a sztoriban mindenkit lenézek a pia miatt.
2019. dec. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
A nagymama elettarsa is beteg, mert a palinkat o fozi, nem a mama. Ha az elettarsra akarsz emlekezni, akkor oke a palinKa, csak meg korai. Ha a mamara akarsz emlekezni, hozz el valamit ami az o keze munkaja, egy horgoltteritot, vagy valami kedves targyat ami hozza kotodik. Az anyosodat meg kinald meg a palikaval es kerj tole bocsanatot a neveletlenseged miatt.
2019. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
50%
ostoba hisztis p|csa
2019. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Akkor ostoba hisztis p|csa vagyok🤷‍♀️

De ha valaki nemet mond valamire nem rugok bele 🤷‍♀️

Ha azt irom h az aposom kinalta a palinkat de anyosom mondta volna azt h bocsanat de azt o nem szeretne megbontani,es en erre felkapom a vizet és odaszólok egy megjegyzést mert nem tudom feldolgozni h mégse ihatok belőle akkor is én lennék a hisztis p|csa🤷‍♀️

Szoval tökmindegy fejre is àlljatok itt ugyis mindenkinek a menyek az ostobák az anyòsok meg szeretetre mélto cuki kis nénik

Ettôl függetlenül én ma jôl alszom,kivánom nektek is

2019. dec. 12. 21:42
 35/40 anonim ***** válasza:
Aki em tudja elfogadni a valaszt, ne tegyen fel kerdest, mert ertelmetlen.
2019. dec. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim válasza:
Szia az en anyósom apósom ugyanez, aszidtem egyedül vagyok ezzel! De ami a legrosszabb párom anyját védi mindenben meg ha hátba szúr minket akkoris. Utálom őket rosszul vagyok ha jönnek látogatóba hozzánk, szédülök gyomor görcsom van tőlük.. Kitartást neked.
2019. dec. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

Sok az ostoba hiszis p|csa mint én,meg sok más meny is akit minden kérdésnél letámadnak

De aki benne van ezekben tudja hogy vannak egoista önzö anyosok aposok

akik keptelenek elfogadni h a gyereke felnött,keptelen elfogadni h mar nem ök a legfontosabbak a gyerekeik eleteben,ezert tepernek ezerrel en szamit kin vagy min gazolnak at,a lenyeg h meg mindig a felnött gyereketöl varjak el h boldogga tegye öket.

Ilyenek anyosomek,varatlan jöttek ide mikor az eset megtörtent.

Amikor nem azt csinalod amit akar tàmad.

Szepen szolni sem lehet mert akkor is neked tamad.

De aposom is tökeletes munkanelküli otthonülö lusta alkoholista ember aki veri mellét csak nem tudom mire.

Mikor semmit nem tud csinalni,az anyosom nekem panaszkodott multkor h annyit nem kepes egesz nap h kivigye a szemetet.

Mivel anyosom nem szamithat a ferjere ezert a gyerekei jönnek a sorba.

Megkell oldani valamit?apos lerazza nah azert vannak a gyerekek h csettintesre ugorjanak.

Ha a ferjem nemet mond mert konkretan nem er ra elvinni öket valahova éreztetik vele.

Kb elvárnák h mindent adjon fek bármi legyen az ha nekik kell valami.

Tudom milyenek,ennek ellenere a ferjem szereti öket en is a magam modjan,de engem nem tud erzelmileg zsarolni.Igy en ellenfel vagyok neki.

Eddig en sem bantottam,de ha ö igy akkor majd tölem is azt kapja.

Befejeztem velük ezt,sokat segitettem en is nekik,es ugy gondolom ez az eset megmutatta milyenek valojaban.

Ha balhe lesz?nem veszitek semmit legalabb nem kell latnom öket

De a vegen meg ö nyalja a seggem mert tudja ha baj van nem tud kire szamitani.

Majd kiderül,kedves utolso te is probald meg elengedni

Sose fognak valtozni söt ahogy öregszenek még rosszabb lesz

Én is kimutatom a fogam fehérjét és akkor jogosan kaffoghat velem

2019. dec. 13. 19:29
 38/40 anonim ***** válasza:

- Anya, mikulásra kaptunk egy csomó csokit, van epres meg barackos meg nugátos, kértek valamelyikből?

- Hú az epres jól hangzik, kérünk.

- Az epresből nem ehettek, az csak az enyém mert én kaptam, nektek nem jár!!!!


Így sem érzed, hogy mennyire gyerekes vagy..?

2019. dec. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Ha tudnad h minden alkalommal felfaljak a gyereked elol az edesseget lehet te is azt mondanad h az a gyereké!ő kapta.

Mivel pusztitjak az alkoholt bocsi ha onzo voltam egyszer az eletben!!!!

Ezek siman behuznak am fel litert palinkat ugy h eszre sem veszed

Aposon nem latszik mert teljesen hozza van szokva a szervezete

nagyon sokat kell innia h berugjon,szoval gondolhatod ha kiveszem nekik en abbol nem iszom,vagy esetleg egy mas alkalomra tartogattam volna

pl van nekem is csaladom,akik nem alkoholistak

Messze laknak igy sajnos evente 1-2 szer tudunk talalkozni

Tudod mit inkabb koccintok velük a mamikamék palinkajaval

mint hogy ök 1 ültö helyükbe megigyak!

De oke erre visszavagnal?h nem kell meginniuk,csak kostolot adhattam volna?!

Szerinted ha odarakom nekik es azt mondom h 1 poharral ihatnak belöle kis kostolot persze,nem fog ugyanigy reagalni???

Gyökeresen elfojtottam a dolgot mielött kellemetlenebb szituba kerülök

Ha elmondod a velemenyed vagy kiallsz magadert szanalmas szarkupac vagy

ha azert panaszkodtam volna h megittak az egeszet akkor az lenne a bajotok h milyen gyava vagyok,miert nem tudok megszolalni,nyeljek tovabb azt erdemlem!

Rajtatok nem lehet sose kiigazodni.

2019. dec. 13. 21:30
 40/40 A kérdező kommentje:

De csak gondoljatok bele ha elmentek valahova

es mondjuk a ferj mondja hogy most sütött sütit a feleseg, kernek e

de azt mondja sajnalja de az a süti masra keszült(mas terv volt vele,pl ovodaba viszik,munkahelyre szülinap miatt vagy barmi istenigazandibol.

Te erre ugy reagalsz h fulladjon bele?

De most komolyan?

Nem igazan iszunk mi,szilveszter vagy szulinapkor koccintunk.

Igy sztem van vagy 15 alkohol a vitrinben amit ajandekba kaptunk az elmult idokben.

A 16.-kat még nem szeretném megbontani azt különleges alkalomra szànom esetleg.

Elmondtam higgadtam es tök normalisan h van bor,pezsgo es 3 fele palinka meg barmelyikbol ihatnak,azt az 1 et nem szeretnem megbontani.

Ez annyira durva es serto volt hogy 15ot szivesen felajanlok ha mar idejon varatlanul es hetkoznap delutan le sem ul de ő inna valami alkoholt,hogy egybol vissza kell szolni🤷‍♀️

Szerintem ez nalatok sem problema,ha valami nem az nem.

En se patáriàzok ha valami nem tetszik,föleg akkor nem ha odapofàtlankodok valakihez.

Kettö,nem azert megyek el valahova h piáljak.

Nem az az elsö gondolatom milyen italotok van mert innànk egyet.


Ha en mennek el valakihez es piaval kezdnem az elsö 2 percet,hetkoznap du raadasul nem egy gyenge kis pezsgovel ami még oké neeem,jo kis hazipáleszt akarok inni

engem szapulnatok mekkora alkesz vagyok h hetkoznap is palinkazok.

Meg komoly alkohol gondjaim lehetnek ha ennyire nehéz lenne elfogadnom h a whisky amilyuk van sajna nem ihato mert masra tartogatjak.


Addig örüljetek amig nincs ilyen gond a csaladotokban.

Mert higyetek el eleg lelohaszto

es mivel az apos a viselkedese miatt elüzte 3 testveret akik evtizedek ota szoba sem allnak vele,ennek koszonhetoen a ferjem egy unokatestveret sem ismeri.Mert akkora balhét csaptak az anyóssal h mindenki hàtat forditott nekik.

Orulhetnenek h a 2 nem normalis fiuk es 2 nem normalis menyuk megprobaljak elfogadni oket es segiteni nekik.

De nem,egy ilyen dolog miatt visszakell szolni!

Sajnos nem ismertek engem sem sem öket

Nekem is higyetek el sok hibam van,Sok minden bant es rosszul esik velük szemben is de mindig tudtam toleralni az indulataimat.

Ök erre keptelenek es miota apos iszik csak rosszabb lett.

2019. dec. 13. 22:08
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!