Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A probléma az anyòsommal,apòsommal van akik egy kénylmes „tökéletes“ emberek.

Az apòsom már nem dolgozik,az elmùlt években rászokott a piára.

Nagyon sokat iszik mindennaposan reggeltöl estig.

Tegnap átjöttek hozzànk,sògorom hozta el öket.

Az elmùlt években sokat türtem nyeltem a békessèg kedvéèrt.

3 éve volt az esküvönk.Akkor a mamám mondta nekik h szivesen vendégül látná öket.

Eltelt másfel év anyosomek ezt elfelejtettek.

Màsfél éve meglàtogattuk a mamámat és potpapámat.

A férjem nem volt még a szölös hegyen,szép idö volt elmentünk egyet sétàlni.A férjem mesélte az anyjáéknak,aki egyböl beindult erre a témára .Hogy legközelebb jönnek velünk.

A mama elettàrsa pàlinkát is szokott fözni amit anyosomek nem tudtak.

Szoval gondolhatjatok.Mi nem vittük el öket a mamához,de ök sem mentek azòta.

A lényeg hogy tegnap màr mikor megérkeztek plafonon voltam.

Az apòsom még le sem ült de már a férjemet traktálta.Hogy neki dolga van pénteken és arra gondolt hogy munka utàn elvihetné.

Van autòjuk de képtelen fèlretenni az alkoholt.18 kmre laknak azért nem olyan közel,2 dolgunk is volt péntek délutàn.

Teltek a percek,en a sogorom kislànyával játszottam.Az anyósom megkérdezte a férjemet van e valami ital.A férjem meg mondta h van mama féle eper pálinka.

Én meg mondtam h abbòl nem ihatnak.Van más is.

Erre anyósom beszòlt h majd elmegy akkor a mamámhoz és iszik ott.

A mamám nyár ota rakos,kiserleti kezelest kap ami ugy nez ki hasznal.

Az anyòsom arra nem volt képes pedig nyar ota tudja mi a helyzet,arra nem volt kepes h 1 telefont eresszen es megkerdezze hogy van,jaaa,de pálinkât inni elmegy...

Pár percel késöbb valamiröl beszélgettek és aposomnak volt egy olyan szolasa hogy valakinek kissebb valakinek nagyobb baja van.

Ertenek a burkolt célzásokhoz velem még nem de a másik menyüket többször “bàntottàk” igy.

Annyira rosszul esett a dolog h szivem szerint egy ideig làtni se akarnàm őket.

Mit tegyek?nyeljem le a bèkesség kedvéért mert én reagálom túl.

Vagy tenyleg itt az ideje a tàvolsàgtartásnak?

Évekig játszottak mennyire kedvesek de ha nemet mondok valamire már nem tetszik neki.

Nagyon csalòdott vagyok


2019. dec. 12. 10:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%
Most az volt a beszólás, hogy valakinek kisebb, valakinek nagyobb baja van???
2019. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Az fajt h 3 éve rá se néztek a mamámra ami nem érdekel.

Tudjak h beteg de 1 telefont sem birtak megemelni megkérdezni hogy van.

Amikor pedig nemet mondtam a palinkara visszaszolt az anyosom flegmán h akkor elmegy a mamámhoz és iszik ott.

Akkora problema h abbol nem engedtem h igyanak?mast nem csinalnak mint isznak,nah es pont az nem fogom engedni h bevedeljek!

Es akkor erre igy kell vissza flegmázni?meg aposomnak is celozgatast tenni burkoltan nekem,ezert?

Nekem szolt ez is h van akinek kissebb valakinek nagyobb baja van.

Nem ertem miert tamadnak ha valamire nemet mond az ember

2019. dec. 12. 10:47
 3/40 anonim ***** válasza:
95%

Nem is találkoztak a mamáddal, akkor miért emeljék rá a telefont? És valószínűleg ideje a távolságtartásnak is, meg beszélgetéshez is a férjeddel, ha esetleg mellettük áll mert a leírásodból ez nem derül ki.

És légyszíves, használj írásjeleket, mert alig érteni amit írsz!

2019. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne a te nagy(?)szüleid után érdeklődnie apósnak meg anyósnak? A világon semmi közük nincs egymáshoz.

Tetszik nekik, ahol laknak, ok, és? Te magad írtad, hogy nem nyomultak, hogy márpedig oda akarnak menni, nem is voltak - ezzel sincs semmi gond.


Ha velem közölné valaki, hogy megkínállak, de nem a jobbikból (legyen szó csokiról pálinkáról teáról), akkor nekem is az lenne a reakcióm, hogy fulladj meg akkor, majd veszek magamnak.


Itt az a gond, hogy te zsigerből rühelled anyósékat, már minden is gond.

2019. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
86%
Aha szóval panaszkodni akarsz csak nekünk. És mondd csak mikor voltál őszinte és nyitottad ki nekik a szádat megmondani a véleményedet? Gondolom ha idegen embereknek mered kipanaszkodni akkor még nem jutottál el az őszinte megnyilvánulásig feléjük igazam van?
2019. dec. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%
Nem ertem, mi koze annak, hogy nem adsz a jo palinkabol anyosodeknak ahhoz, hogy van akinek kisebb, van akinek nagyobb gondja van. Tulajdonkeppen semmit nem ertek ebbol a katyvaszbol, foleg azt nem, hogy mi is a problemad.
2019. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Figyeljetek nem ismeritek milyenek.

Hogy értsétek meg.Addig amig hasznuk nem szàrmazna a mamámòl addig nem is foglalkoznak vele.

Nekem ez igy jò,söt örülök is neki.

De ne haragudjatok ha arra sem volt képes h 1 telefont megemeljen,pedig a mamám hivta öket h bàrmikor szivesen làtja öket.

De ök egyszersem emeltég meg a seggüket,sem a telefont.

Ami oké,semmi közük hozzà.

Le se szartàk 3 éve,erre benyögik h elmennek akkor a mamámhoz is isznak ott?

Jaaaa ilyenkor jò lenne?Holnap elmennek pálinkát inni,egyébként 3 éve le se szarták?

becsengetnek jonapot mama,jöttünk kostolni az eper pálinkáját??


Tudjàtok nem várnám el söt örülök neki hogy nem mennek oda lehuzkodni a mamàmat meg jòpofizni azt remélve mamàm mivel dobja meg öket.

De ezek utàn van képük ezt mondani????

Ràkos beteg és igy dobàlozik?ràadàsul ilyen dolog miatt?


Nekem nagyon rosszul esett ez a reakciòjuk.

El lehetett volna menni az elmult 3 évben meglátogatni 1 szer fél òràcskára.De most hirtelen eszükbe jutott.


Megmondom a mamàméknak üljenek be ök a kocsiba menjenek el ertük mert különben ök ugysem mennek.Nekik tul megeröltetö vezetni.

Föleg az aposomnak

Mindegy nem is magyaràzkodom igazàndibòl nem làttok bele ezekbe a dolgokba,az életünkbe igy is nehéz elképzelni a szituáciòt.

Az ékezetek hiànya miatt neharagudjatok,csak sietve irok,munkàban vagyok

2019. dec. 12. 11:13
 8/40 A kérdező kommentje:

A szitu utàn ez annyira nem tetszett nekik burkoltan celozgat h nekem bajom van,szoval en most egy szörny vagyok,egy ôrült utàlatos nô meg bolond szerinte mert nemet mondtam rá.

Neharagudj de ezt én nem értem!

Ha valaki nemet mond nekem valamire nem kezdem el bántani sem burkoltan sem màshogy hanem tiszteletben tartom es tovàbb lépek?!

Nemigaz?

Ti is gondolom kaptatok nemleges valaszt,vagy valami nem ugy jött össze ahogy gondoltátok valamiröl mert egy màsik ember màshogy akarta,vagy gondolta.

Vagy nektek is ilyen nehéz feldolgozni ha nemleged választ kaptok?

Egyböl tàmadtok?

Miert nem tudtàk ezt lezárni szò nelkül?

Nem és kész.Most mit kell ezen pattogniuk?

Gondolom ti is mondtatok màr anyosnak szüleiteknek valamire nemet,gondolom tök normális h visszaa szòlnak valamit.

Es nem tiszteletben tartják amit mondtatok vagy kértetek

2019. dec. 12. 11:21
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Mi ez a zagyvalék már megint, és komolyan áruld már el, az apósodéknak miért kéne bármit is tenni a TE mamádért? Semmi közük hozzá.
2019. dec. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Ti ezt nem értitek,imàdom a mamàmat lehet h nem sokáig lehet velemés lehet h egy nektek egy szaros pàlinka de nekem skkal többet jelent.Mi nem igazán iszunk ugyhogy gondoltam az szépen ellesz abban az üvegben.Nekem jelentese van.

Ha nem lesz a mamám lehet azt mondom iszok 1et belöle a tiszteletére.

s jo érzés lesz h az ö eze munkàja is benne volt.


Nem akartam hagyni h megigyàk.

Tudod ez nem olyan náluk h megkostolunk egy kis pohárral hanem utàn töltjük meg 3-4 szer

Neaggodjatok meg sem érzik.Apósomnak ez az alap délig.

2019. dec. 12. 11:28
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!