Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósjelöltem mindenbe...

Az anyósjelöltem mindenbe bele akár szólni és manipulálni próbálja a páromat. Mit lehetne vele csinálni?

Figyelt kérdés
Teljesen megszállott. Amikor ott vagyok mindig ölelgeti meg mondogatja, hogy az ő kis hercege, csak az övé, nem adja senkinek. Amikor meg mondja neki, hogy hagyja már békén, akkor előszedi a tipikus "9 hónapig hordoztalak és szenvedtem vele hogy megszüljelek, neveltelek meg iskoláutatlak, ez a hála érte" dumát. Meg egyetemre járunk, én idén végzek, barátom később, mert az ő szakja több éves, de úgy néz ki, ha minden jól megy én már szeptembertől tudnék dolgozni. Na itt kezdődik megint a probléma, mert nekem már lesz kerestem, kicsit tudnánk függetlenedni és szóba került az összeköltözés is, amit anyós úgy képzel el, hogy én költözzek hozzájuk és akkor majd nekem semmit se kell csinálnom, mert ő megfőz mindent az ő kicsi fiának. Már addig is elment, hogy azt mondta, hogy ha meglesznek a gyerekeink, akkor majd ő neveli őket, viszi az oviba meg elhozza. Mondtuk hogy hát ezt mi nagyon nem így képzeljük el, erre teljesen felháborodott, hogy én elveszem tőle az ő kisfiát és párom is milyen hálátlan, hogy otthagyja. Azzal próbálkozik, hogy manipulálni próbálja, hogy milyen nehéz manapság a fiataloknak saját életét kezdeni és ő mennyire nagyon rendes, hogy megengedné, hogy én odaköltözzek,hogy ne kelljen albérletbe menni. Nem kellene albérletbe menni, mert a nagyszüleim rám hagyták a házukat, ott laknánk, de arról is hallani sem akar, mert az messze van tőle és akkor nem fogja a fiát minden nap látni. (fél órányi út kb az a nagyon messze) Barátom megmondta neki, hogy ebből elég, nem úgy fogunk élni, ahogy neki tetszik, hanem ahogy akarunk, erre most mindenkinek azt mondogatja, hogy én ellene fordítottam és mindent bevet, hogy szétmarjon minket. A legszemetebb húzása eddig az volt, hogy nemrég azt mondta, hogy be akarja a barátnője lányát mutatni a páromnak, mert az milyen szép lány, biztos jól ellen ének. Mit lehet ilyenkor csinálni? Szüleim azt mondták, ha végképp nem bírja, költözzünk el hamarabb és ők támogatják, hogy be tudja fejezni a sulit, de ha megszakítja a kapcsolatot vele, nem lesz rossz a páromnak? Mert azért mégis csak az anyja, de ez már mindkettőnk szerint beteges, amit csinál.

2020. jan. 21. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Amíg párod nem állítja le rendesen, addig ez lesz.
2020. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Semmit. Biztosítsd a párodat arról, hogy segítesz ha kell bármiben (különköltözés), de ne ócsárold az anyósjelöltet.
2020. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
Hm, és te fogod eltartani a pasidat meg a szüleid, amíg befejezi az egyetemet? És mi lesz, ha utána meg szétmentek, visszafizettetitek vele? Addig nem érdemes összeköltözni, amíg mindketten nem kerestek, csak további konfliktusokat fog szülni a pénz.
2020. jan. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Egyedül él a mama?
2020. jan. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem fogunk szét menni, mert nyilván azért merült fel az összeköltözés, mert ezt már mindketten komolyan gondoljuk. Több éves kapcsolatról van szó, nem pár hónaposról. A támogatás sem az lenne hogy mi fizetünk neki mindent, csak segítjük.
2020. jan. 21. 11:46
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem egyedül él, hanem a barátom apjával, de nagyon rossz a kapcsolatuk.
2020. jan. 21. 11:47
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

Leülsz szépen a pároddal, és megbeszéled vele, hogy:

- a kapcsolatotokon belül csak kdtten vagytok, ő, meg te;

- a saját, közös életetekrl KIZÁRÓLAG ti, ketten döntőtök;

- a döntésetekben a kettőtök igényei számítanak, másé nem;

- te független, önálló családot akarsz:

-a szülők, nagyszülők, testvérek is a család részei, de ők a szélesebb família, az új család ebben ti vagytok, saját belső, intim élettel, amit ti ketten alakítotok;

abba beleszólni, zsarolni, hisztizni, másoknak beleártani magát tilos;


Nem az anyja és közted kell döntenie, hanem az önálló párkapcsolatotok és az alárendelt, eltartott szerep között.

Valamint, neked van saját, független otthonod. Te nem költözöl hozzájuk. Pont.

Adj neki időt a döntésre.

Vagy apránként hozzád költözik, vagy marad az anyja szoknyája mellett. Ez félév alatt kiderül.

Ha gyenge jellem, akkor meghajol az anyja akarata előtt, mert kényelmes, levesz a válláról minden gondot, felelôsséget.


Vagy veled tart, ami sok felelôsséggel jár, a közös egzisztencia megteremtésével, a háztartás közös fenntartásával, karbantartásával, később gyerekekkel...


Ha marad a mamánál, amikor önálló életet élhetne veled, akkor semmit nem veszítettl.


Egy nőnek ketyeg a biológiai órája. Gyenge emberre kár pazarolni a drága, sorsdöntő éveket.

Nincs pótolhatatlan férfi, ez faktum!

2020. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

7-essel egyetértek.

Ez elég gyakori, hogy egy anya túlzottam "ragaszkodik" a gyermekéhez. Remélhetőleg később feldolgozza, hogy már "felnőtt a gyermeke".

Talán éppen azért akar neki "másik párt" mert úgy gondolja, hgy azt jobban tudná befolyásolni, mint téged.


Semmi esetre sem lennék "túlzottan" elutasító, ez a későbbi kapcsolatokat erősen befolyásolhatja. -Ha majd meglesz a gyerek, s kialakul egy jobb kapcsolat, jól jön majd, ha -adott esetben- a mama besegít.

2020. jan. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

Ha már most is vannak problémák,akkor mi lesz késõbb?!

Egyébként téged is manipulálnak a szüleid,hogy majd õk fizetnek a párodnak csak huzzon el az anyjától.

Számomra ez olyan "mintha" neked más pasi nem is akadna csak ez az egyetlen."Meg akarjátok venni pénzzel".

2020. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dongaben ***** válasza:
30%

Ez elsőre furán hangozhat: A nagyszülőktől kérjetek tanácsot!

Ők már túl vannak egy, vagy több hasonló helyzeten. Tudják, hol hibáztak anno, ha hibáztak, és nektek el is fogják mondani. :) És, egy kicsivel jobban ismerik a születeket, mint itt bármelyik válaszadó...

2020. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!