Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósjelöltem rá sem akar...

Anyósjelöltem rá sem akar nézni a házunkra, mit lehet ilyenkor tenni? N

Figyelt kérdés

Párommal oda került a sor 1 ève, hogy házat szerettünk volna magunknak venni. A szüleink a régi szokásokat helyezik előtérbe (faluhelyen is èlünk mindannyian, a párom családja is), így ragaszkodtak hozzá, hogy ők vegyenek nekünk. A szokások úgy tartják, hogy a "fiús család" veszi a házat, de engem ez különösebben sosem èrdekelt. A páromèk sajnos sokkal szegényebbek, mint mi, így ők nem engedhettèk meg ezt maguknak. Az èn szüleim ebből egyáltalán nem csináltak problèmát, nekik volt rávaló, így megvettèk ők. Az én rèszemről soha nem volt olyan, hogy "ez most az èn házam", "az èn szüleim vettèk", az èn szememben minden közös, és attól, hogy a párom szülei nem tudták megvenni, attól a párom rengeteget dolgozott azèrt, hogy önerőből felújítsuk. Apósjelöltem mindig nagyon rendes volt, amikor csak nèzegettük a házakat akkor is mindig jött, èrdekelte, hogy hol fogunk èlni, nagyon örült amikor megtaláltuk a számunkra megfelelőt ès mindig hasznos tanácsokkal látott el bennünket. Ezzel szemben anyósjelöltem soha nem jött el háznèzőbe, mindig inkább otthon maradt,nèzte a tv-t ès csak fintorgott, amikor feljött a téma. A házunk már fèl ève megvan, de egyetlen egyszer sem jött el hozzánk, pedig nem lakik messze. Apósjelöltem többször felajánlotta, hogy ha már a házat nem tudták kifizetni, akkor bár a felújításba besegítenek, de anyósjelöltem azt sem engedi. Engem soha nem èrdekelt, hogy ki a gazdag, ki a szegény, ès sosem vártunk el semmilyen anyagi támogatást egyik család részéről sem, így a házvásárláskor sem. Nekem fontos lenne, hogy ő is lássa a mi közös otthonunk, hogy hol élünk, az unokái hol fognak nevelkedni. Számomra minden közös volt a párommal, attól függetlenül, hogy ki vette. Annyira rosszul esik.

Köszi, hogy elolvastátok, ez az írás egyrészt "szívkiöntès" is volt.. Tudtok valami hasznos tanáccsal szolgálni a számomra?:-(



2016. júl. 9. 21:27
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
87%
A leírtak alapján nem a házdologgal lehet a baja, hanem az egész párkapcsolatot ellenezheti. Nem?
2016. júl. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
56%
Egyesek annyira túlbonyolítják. Ha már sajátto nem tudtatok venni, a saját nevemre vagy a gyerekem nevére íratnám. Az anyósjelöltednek mi nem tetszik? Annyit tudok javasolni, hogy a párod beszéljen az anyujájával.
2016. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
39%
Kinek a nevén van a ház? Ha nem vagytok házasok, akkor jogos az anyósjelölt távolságtartása.
2016. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is ez lehet inkább a gond, amit uttsó írt. A házat a te szüleid vették, vélhetően a te nevedre (kettőtökére nem is tehették), ha összeházasodtok, akkor is különvagyon marad. Az nagyon klassz, hogy te komolyan gondolod a kapcsolatot, és MOST úgy érzed, hogy holtodiglan-holtomiglan, szívből kívánom neked, hogy így is legyen, de ha reálisan nézzük a dolgokat, erre csak kb. 50% az esély. Nyilván ettől még örülhetne is, hogy a fia "jó helyre kerül", és megnézhetné a leendő otthonodat, de nem vagyunk egyformák.

Talán megnyugszik az esküvő után, addig meg hagyd rá. Próbáld meg egy kicsit beleképzelni magad az ő helyébe, az segít.

2016. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
75%
Jó ég mennyire szánalmasak ezek az anyagias dolgok?? Most kinek mi baja van? Vettek a lány szülei a saját lányokak egy házat és az a gond hogy nem házasok és ha szétmennek akkor semmit nem kapnak? vagy mi baja van? ha nem akar menni, akkor nem emgy. Miért akarod, hogy menjen? menjetek ti hozzá.
2016. júl. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
48%
Itt nem az a lényeg hogy te úgy "érzed" minden közös, hanem hogy kinek a nevén van a ház?! Ugyanis az a tulajdonos, hiába mondogatod hogy az bizony közös. Ha a te szüleid vették, és kizárólag a te nevedre íratták, akkor a tiéd, a párod meg dolgozhat látástól mikulásig a felújításon, akkor sem lesz az övé. Ez van... Szerintem anyósodnak ez fáj, hogy ők nem tudták megvenni. Bár azt sem értem, mi az hogy a fiús szülőnek "kellene" házat venni. Sok mindent hallottam már falun mi a szokás, mi nem,de ilyet még soha.
2016. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
40%

Én is falun élek és ismerősek az ilyen tipikus szokások. Nálunk a lakodalmat állják anyagilag teljes mértékben a fiús szülők, és nem kevés vendégről van ilyenkor szó: átlagban 400-500 ember. Mi is formabontók voltunk, mert a páromék szintén nem álltak jól anyagilag (amúgy az én szüleim se), szóval mi saját költségen rendeztünk egy kicsit kisebb lakodalmat.


Szerintem az a baja anyósodnak, amiről az előzőek is írtak: fél, hogy a fia most erőt, energiát és pénzt fektet a ház felújításába és esetleg ti összevesztek, ő pedig hoppon marad. Ezen már csak az idő tud segíteni, amikor bebizonyosodik számára, hogy biztos alap vagytok egymásnak, nem csak páréves kapcsolat.

2016. júl. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is azzal lehet gond, hogy a párod anyját bántja hogy ők nem engedhették meg maguknak a lakásvásárlást. Felújítást is valószínűleg azért ellenzi, amit már többen is írtak, hogy a házban bár közösen éltek, de papíron minden a te neveden van.
2016. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Igen, az en nevemen van a haz! Igazabol en arra gondoltam, hogy az lehet a problema, hogy neki faj, hogy nem ok tudtak megvenni... Oszinten, arra nem is gondoltam amit ti irtatok, hogy a paromat felti, hogy esetleg "hoppon" is maradhat... :-(
2016. júl. 9. 22:44
 10/55 anonim ***** válasza:
47%
Az anysod gyerekes.
2016. júl. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!