Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehet kibírni egy...

Hogyan lehet kibírni egy kibírhatatlan embert?

Figyelt kérdés

Olyan sok önsegítő könyv létezik. Nincs olyan ami arról szól, hogyan lehet elviselni egy olyan embert, akit nem lehet kikerülni? Nem lehet megszakítani vele a kapcsolatot?


Egy hétvége után kész idegroncs vagyok, rendesen regenerálódnom kell 2-3 napig.

Most ráadásul sanszos h még többet ki leszek téve ennek a légkörnek.


Vagy elválok vagy elviselem valahogy... de a férjemet nagyon szeretem és sajnos ez a "csomag" vele jár.


2020. febr. 9. 19:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Ne maradj olyan házasságban, ahol cselédként kényszerítenek bármire. Ha a férjed rokona bántalmazó személy, és a férjed nem engedi, hogy elkerüld, akkor a férjed rossz ember.
2020. febr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%

Miért kell velük feltétlen tartani a kapcsolatot? Elvárják? A férjed várja el? Vagy valami külső körülmény miatt muszáj?

Nekem is elég elviselhetetlen apósom volt (már nem él), hétvégente félórát látogattuk, pont elég volt.

2020. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%

Kedves első válaszadó!

Nem az az első egy problémánál, hogy válj el , főleg nem egy olyan férfitől, akit szeret a kérdező. Az az első, hogy oldd meg.

2020. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Távol maradsz amennyit csak tudsz,hidd el,nekem is csak így megy,de ha tudtára adod,hogy nem csíped,nem fog sokat keresni,ha keres,még próbálkozik,de egy idő után feladja.
2020. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem hiszem, hogy kifejezetten anyósra-apósra íródott volna önsegítő könyv, de lehet hogy hasznos lenne. Bár akinek vélt vagy valós sérelme van, azon a könyv sem segít, mert nem fogja egy ismeretlen író véleményét elfogadni.

Ellenben léteznek könyvek a konfliktuskezelésről, vagy az önkontrollról, (hogyan ne legyünk idegroncsok:), na azokat érdemes lenne forgatnod!

2020. febr. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Anyagilag teljesen ki vagyunk szolgáltatva + "sajnos" a férjem szereti az anyját akármilyen is.. vagyis hát... ragaszkodik ahhoz h legyen anyja.


Anyagilag azért vagyunk kiszolgáltatva, mert pályakezdőként nincs túl sok fizetésünk. 140 +170 ezer forint..

Így az albérlet vagy a hitel... hát Zs után utáni terv.


Nem vele, de az ő lakásában lakunk.


A baj az, hogy iszonyatosan mérgező az anyja. Lélekölő energiavámpír.


Napokra el kell menni hozzá, ott kell aludni 2-3 napig. Hétfőn fáradtan és lelkileg kimerülten megyek dolgozni.


De nem is panaszkodni szeretnék, mert tudom h hálásnak kell lennünk h ingyen lakhatunk valahol.

Létezik valami megküzdési stratégia h ne menjen rá az egészségem a "vendégeskedésre"?

2020. febr. 9. 20:58
 7/26 A kérdező kommentje:

#5

igen ilyen ne legyek idegroncs könyv jól jönne.


nem is sérelmekről van szó vagy ilyesmi... hanem a folyamatos beszólogatás, megjegyzések, cseszegetések, mártírkodás, kiabálás...

nem velem szemben hanem a saját gyerekével szemben...

annyi esze van, hogy engem a hátam mögött mond el mindennek.

2020. febr. 9. 21:01
 8/26 anonim ***** válasza:
77%
A lényeg, hogy ne élj mártírként. Az ilyen kapcsolatok fennmaradásához minden fél hozzájárul a maga módján, mert a maga megszokott életén sem képes változtatni.
2020. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%
Ezt nem lehet megoldani, hacsak nem szedálod le magad gyógyszerrel, és válsz múmiává a látogatások ideje alatt. Eltávolodás az egyetlen gyógyír. Amikor már szétesőben leszel, vagy a férjeddel együtt, vagy tőle is elválva, de le fogsz válni az anyósról.
2020. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%
A férjedet érdekli az, hogy az anyja bánt téged? Törődik veled, vagy leszrja, hogy szenvedsz?
2020. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!