Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan utasítsam vissza a...

Hogyan utasítsam vissza a leendő anyósomékkal közös külföldi utazást, aminek teljes költségét ők vállalnák?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt. A barátom szülei - hasonlóan a korábbi barátnőihez - engem is elvinnének magukkal külföldi útjukra. Tehát a párom szülei + a fiúk velem (összesen 4-en). Ez egy 5-7 napos fejenként 250 ezer forintos út lenne. Ők állnák az út teljes költségeit, nekem semmit sem engednének fizetni.


Indokaim:

- Számomra nem érték az utazás, nem is jártam sosem (csak belföldön utaztam).

- Eleve sajnálom rá a pénzt. Hiszen ennyi bevételem nincsen havi szinten összesen sem. Szóval én a saját részemet nem tudnám kifizetni.

- Nem szeretem, ha bárhova meghívnak. Főleg, ha ilyen nagy összegű "ajándékról" van szó.

- Ez a gesztus utalás arra, hogy nem engedhetném meg magamnak.

- Abból nincsen semmi baj, hogy hármasban mennének, hiszen még együtt sem élek a fiúkkal. Házasság pedig még odébb van bőven.

- Ők minden évben mennek valahova, és számukra természetes, hogy viszik a fiúk aktuális barátnőjét. Akik vonakodás nélkül mentek velük (picit aranyásó típusúak voltak). Attól félek, hogy ha belemegyek akkor én is megleszek bélyegezve a szemükben. Már mint manapság mindegyiket annak tekintik. Szóval kettős a helyzet.

- Engem feszélyez a szüleinek a jelenléte (nagy a megfelelési kényszer). Jó a viszony, de inkább keveset vagyok velük.



Nekem ez nem komfortos, viszont nem tudom, hogy ezt hogyan lehetne szépen visszautasítani.

Milyen számunkra elfogadható indokot tudnék felhozni? Hogyan építsem fel az indoklást, hogy az hatásos legyen. Már mint olyat, amiből nincsen sértődés és kellemetlenség a párom számára.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat



2020. febr. 23. 22:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
96%
Aha. Ezek szerint ismer a párod. Magyaran simán mondhatta volna már ő eleve a szüleinek, hogy nem, anyu, apu, a Kati nem jön velünk.
2020. febr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
89%
Ha a fiúval hosszú távú elképzelésetek van, a fiú elfogad téged így, hogy teljesen más világból való v agy, akkor az alapvetés, hogy igyekezzél alkalmazkodni az ő családjához, és értékeld ezt a gesztust, amit a szülők tesznek feléd. Te az ő családjával, és ő a tiéddel egy egységet szeretnétek alkotni, itt nem pénzről kell beszélni, hanem szocializációról, és jelenleg most ezt kívánod visszautasítani. HA ezt megteszed, SOHA nem lesz rá alkalom, a kapcsolatnak biztosan vége lesz, éspedig a te hozzáállásod miatt. Amit te itt előadsz, az szimpla gyökér hozzáállás, és nem lehet megérteni. Ezek az emberek bizalommal vannak irántad, elfogadnak,nem nézik, hogy mit hozol ebbe a kapcsolatba, csak azt, hogy a fiuk szeret téged, ezért ők is szeretnek téged.Ezt visszautasítani nagy taplóság és nem fogod tudni helyrehozni soha. Neked örülnöd kellene, hogy megbíznak benned, és neked is nyitottnak lenni, mivel, ha hosszú távra tervezed ezt a kapcsolatot, nagyon fontos, hogy a szülőkkel kölcsönösen megismerjétek (megszeressétek) egymást.
2020. febr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
10%

Egyenesen és tisztán, érthetően, a szabad akaratodat közölve. nem kell hozzá az az érvlista sem, amit ide írtál. Nem és kész. Előbb-utóbb ráéjönnek, hogy te nem vagy megvásárolható.


"és számukra természetes, hogy viszik a fiúk aktuális barátnőjét. "


Ezt ugye, jól érzed, hogy übergáz? Ott van a kutya elhantolva!

2020. febr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
88%
Legyél egy kicsit magabiztosabb a saját értékeidben. Hagyd, hogy barátod szülei fizessék a családi tengerparti nyaralás rád eső részét, azon az alapon, hogy most családtag vagy nekik.
2020. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmi utalgatás meg aranyásónak bélyegzés nincs ebben. Az én szüleim is mindig meghívják az aktuális párom ha nyaralni megyünk valahova és az ő szülei is engem. Nekem ez full normális dolog, én elfogadnám a meghívást.

De persze teljesen megértem az indokaidat, ha neked ez tényleg egyáltalán nem fér bele, akkor egyszerűen csak mondd el az igazat őszintén. Neked ez furcsa, kellemetlen lenne stb. De szerintem azért érdemes lenne átgondolnod még egyszer

2020. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
80%
Ha az aggaszt, hogy "tartozni" fogsz nekik, ez nem jó felfogás, mert százféleképpen viszonozhatod nekik ezt a gesztust, egy mosoly soha senkinek nem került még pénzébe,és az értéke megfizethetetlen. (korábban már 22-esként írtam a véleményemet neked)
2020. febr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
39%

Bar a legtobb indokodon fennakadtam es a szamodra nem.erzek az utazas kezdetunel tudom szemelyesen utalnalak is, ennek ellenere ilyen helyzetben en ezt mondanam:

1. A paromnak: dragam en szeretlek es tisztelem a csaladodat, orulok, hogy a szuleid olyanna nevelzek amilyen most vagy. Viszont a kozos kulfoldi nyaralast en MÉG nem.tudom elkepzelni es nagyon nem is szeretnek menni. Leginkabb azert nem, mert nekem nincs erre penzem es nem szeretnem mar most az elso evben, ha a szuleid fizetnenek mindent, mert ugy erzem ezzel az anyagi fuggetlensegem foladnam es szamomra ez kicsit oylan kiszolgaltatott erzes. Tudod nem szeretnem, ha ugy tunne kihasznalom oket. Jovore ha sikerul tervezzuk inkabb ugy, hogy addigra en is felreteszek egy kisebb osszeget es egy kozelebbi, kevesbe draga utra egyutt elmegyunk. Meg felek is milyen lesz 5-7 napig osszezatva lenni, mar a sajat szuleimmel se szivesen lennek ennyit egyutt, igy meg felek mi van ha valamin kiakadok es nem.tudom kezelni a konfliktust. Szoval szeretnem, ha inkabb egyedul mennel el.veluk en meg akkor erre az idore szervezem le a sajat szuleimmel, rokonaimmal barat oimmel a kis kozos nyari progra.jaimat.

Ha baratod megerto, akkor ezek utan vagy veled egyutt vagy akar szamodra elokeszitve a terepet kozvetiti a szuleinek, hogy ti ugy dontottetek, te nem.tartasz veluk, de ok majd hoznak neked valami kis vasarfiat esmajd jovore remelhetoleg egyuttmentek.

2. Ha muszaj neked a szulok fele talalni, akkor hasonloan esetleg kicsit mashova helyezve a hangsulyt ezeket mondanam.el: felek a kulfoldi utaktol, meg sosem jartam kulfoldon. Sajnos most sincs ra penzem felreteve, es nagyon nagy megtiszteltetes, hogy kifizetnek az en koltsegeimet is, de ezt nem tartom korrektnek es nem.szeretnem elfogadni. Jobb erzes lesz majd, ha a jovoben lesz sajat megtakaritasom egy ilyen utra (es kozben mosolyogj...). Masreszrol ugy erzem meg eleg fiatal a kapcsolatunk es elonyben reszesited a romantikus kettesben toltott hetvegeket es esetleg kis hazai lazitos kiruccanasokat, ezert inkabb menejenek csak.el a fiukkal es erezzek jol.magukat. nekem meg hozzanak egy kis vasarfiat a...bol. Ha nagyon gyozkodnek, akkor mond meg tenyleg nagyra ertekeled, de mar megbeszeltek a fiukkal is es te ugyanezen ido alatt a sajat csaladoddal toltesz egy kis idot vagy a kedvenc baratnoddel, aki most epp ...problemakkal kuszkodik es kicsit megprobalnad feldobni a hangulatat... Ha felreertenek a nem.akarsz veluk mennit, akkor mond meg batran, hogy de szivesen mennel par napra, de neked eleve a kulfolddel van bajod, nem.vonz annyira es igenis 5 nap neked mar sok a tavolban es felsz ebbol csak konfliktus lenne es te nem szeretned,haa tesavanyu abrazatodatkellene nezniuk.



Amugy abban az egyben egyetertek veled, hogy ha te meg ugy erzed messze az eskuvo, akkor valoban kar egy hetre a messzi kulfoldon osszezatni magad az anyos es aposjelolttel. Viszont hogy ezt hogyan lehet bantasmentesen kommunikalni nem tudom. En azt mondanam a sajat csaladommal lennek ezen ido alatt es nekik szervezek egy kis kozos csaadi programot. Ugyanis akik ek ennyire fontos az eves kozos nyaralas azok csak a hasonlot tudjak elfigadni mentsegkent. Pl nektek evente van csaladi bogracsozas, kempingezes, csaladi hetvegi telkezes...strandolas.

2020. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Dolgozol?? Ha egyetemista vagy,akkor myari gyakorlatra mesz el. Ha dolgozol,akkor van a csucs,nem engednek el szabira. Ez diplomatikus.


En se mennek el stulokkel. Nem vagyok jatekszer. Egyetertek veled.

N/35

2020. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
83%

Utolsó!

Ne is menjél!

Ki töltené fel akkor a polcokat addig a tesóban?

2020. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
67%

Még annyit, hogy ha nem fogadsz el a srác szüleitől támogatást, az meg nem opció, hogy szüleid akár most, akár később jelentősen támogassanak, akkor nem illesz a sráchoz.


Borítékolom, hogy neki a családalapításhoz is majd a szülei egy lakás vagy fél ház árát adják.

Lehet, hogy a szülei ezt kötelességüknek is tudják be, mert anno őket is szüleik hasonlóan támogatták, azzal a megkötéssel, hogy majd gyerekeiknek kell visszaadniuk.

Tehát az nem opció, hogy a fiúk ne fogadja el, illetve már előre elrendeltetett kötelessége, hogy utódai legyenek, őket ő is feleségével hasonlóan támogassa majd.

2020. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!