Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetne megbeszélni?

Hogyan lehetne megbeszélni?

Figyelt kérdés

Férjem már 8éve nem lakik az anyjáéknál. Most készült el a házunk, 30 hetes kismama vagyok. Elkezdték hordozgatni a párom cuccait hozzánk, mindent elhoznak ha kell ha nem. Szószerint még szakadt alsókat is, pedig megmondta a párom hogy nem kell neki. De ők nem akarják otthon őrizgetni. Legutoljára a régi bútorait, ruhás szekrényt, kanapét akartak ránk tukmálni, mondtunk hogy köszi de nem kell, nincs hely. Mondták hogy pedig a gyerekszobába nyugodtan betehetnénk, jó lesz neki. (80as évekbeli bútorokról van szó, 4gyereket kiszolgáltak, tele vannak matricázva, karcolva stb).Szívesen adnák nekünk, úgy gondoltuk hogy jó, a műhelyben jó helye lesz, majd párom használha szerszámosnak.. DE nekünk kellene elhozatnunk. Erre mondtuk hogy nincs fölös 50ezrünk arra hogy azt a használhatatlan bútort elhozzuk, úgy hogy nem kell. Erre megsértődtek. Párom mondta nekik hogy hozzák el a régi plüssöket, legot, játék konyhát, vonatokat, autókat,hintalovat, mert azokra biztosan szükségünk lesz. Az összes említett játék férjemé, minden tesójának saját volt. Na azokat viszont nem hozzák el, mert azokat odaadták a nővérének, akinek van 2 lánya. Beszélt a párom a testvérével, azt mondta hogy ha majd nem kell a lányoknak akkor visszaadják nekünk (2 és 5 évesek, így sokára lesz). Anyósék meg nem hajlandóak a maradék játékot elhozni, azzal az indokkal hogy az unokák tudjanak vele játszani náluk. De ismétlem, mind a férjemé. A hintalovat ő újította fel még mikor suliba járt, asztalos.

Szerintetek hogyan lehetne visszaszerezni a dolgokat? Azt mondják a tesói meg anyósék hogy gyerekesek vagyunk.



2020. márc. 11. 12:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%

"Hogyan lehetne megbeszélni?"


Kedves mama, köszönjük szépen a segítséget, de amire szükségünk lesz, azt elhozzuk magunknak. A többit el lehet ajándékozni, vagy ki lehet dobni.


Kedves Terike, amíg nem nő bele a gyerekünk, addig használjátok egészséggel a játékokat, de addigra szeretnénk őket visszakapni.


Lesz legalább 3 éved rá, hogy visszakapd a játékokat, az én lányom 3 éves, de se a hintaló, se a játékkonyha nem érdekli még.


Nincs ezen mit beszélni ennél többet, olyan dolgon rugózól, ami legalább 2 év múlva lesz aktuális. Addig mit szeretnél? A te lakásodban porosodjanak a játékok, vagy használja örömmel a többi gyerkőc?

2020. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
83%

Én értem, hogy mi a baj. Megkérdezés nélkül vették el a párod cuccait.

A mi családunkban is vannak hasonló furcsa esetek. Pl.: Mikor testvérem terhesett, ajándékba vettünk neki párommal egy szupi babakocsit, amiről tudtuk, hogy imádná, és hogy annyi pénzük nem lenne, hogy vegyenek egyet, főleg újonnan (Stokke 3részes). Nagyon örültek neki, mondogatták is, hogy ha már nem használják, visszaadják, mert túl drága (300e), és ajándékként nem fogadják el, csak kölcsönbe. Én mondtam, hogy oké, semmi akadálya, hiszen nekünk is tetszik, és ha már nem kell, akkor használjuk mi (terveztük a babát). Hát, a baba volt 5hónapos mikor betolattak egy nap hozzánk egy zörgő kerekű Lorelli sport babakocsival, mert hogy az sokkal kisebb helyet foglal. Mondom, rendben, ha így gondolja.. Majd én akkor kihasználom a Stokke sport részét 😅 Mire tesó: bocsi, eladtam egy barátnőmnek. Hát hidegzuhanyként ért. Akkor én is feltehettem volna ilyen kérdést ide a gyikre, de elintéztem annyival, hogy vettem jó pár mély levegőt és jó képet vágtam hozzá.

Bocsi az offért. Visszatérve a kérdésre: most már szerintem nincs mit tenni. A gyerekektől nem veheted el, ők nem tehetnek róla, hogy a szülei és nagyszülei ilyen faragatlanok. Várjátok meg míg visszakerül hozzátok, vagy ahogy említetted, férjed asztalos, készítsen a gyerkőcnek sajátot! Azt elvinnk nem fogja senki sem :)

2020. márc. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, hogy már hagyom a francba. S igen az zavart hogy nem kérdezték meg csak titokban elvitték, ennyit nem számítunk senkinek sem. Babakocsis téma nálunk is ment, ugyanis sógiék eladtak minden baba dolgot, úgy hogy én már 20hetes terhes voltam és tudtuk h lány. Kérdeztük hogy odaadják e vagy megvehetnénk e tőlük, mert szép cuccok voltak. Azt mondta "Terike" hogy persze, ingyen odaadja. Erre rá 1 hetre ír nekem hogy bocsi szomszédnak elpasszolta őket.
2020. márc. 11. 14:25
 14/24 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk azért ezzel a likas gatyás dologgal álljatok már meg egy pillanatra, kérdező.

Hogyha a játékok, amelyeket akartok, a férjedéi, akkor bizony a szakadt gatya meg a régi bútor is az övéi, és az ő kötelessége eltakarítani a lomjait a szülei házából, akiknek bizony rohadtul nem kötelessége azokat kerülgetni, tárolni, meg az eltakarításukkal járó költséget és munkát vállalni. Ha meg nem az övéi, akkor a játékok sem. Olyan nincs, hogy ami kell nektek, arra tulajdonjogot formál, ami meg nem kell, azzal szenvedjenek ők.

2020. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Ez egyáltalán nem a tulajdonjogról szól :) egyszerű: gyerekként kapta, fontos volt neki, tovább akarta adni a saját gyerekének. Nagy költség nem volt kisobni azt a 2kukányi dolgot.. A bútor meg ha itt tartunk igazából teljes mértékben a szüleié, az ő hálószoba butoruk volt és aztán került át az ő szobájába. Mindegymha a gyerekemnek fontos lesz a kötött nyuszija, amit neki készítettem, és neki kell akkor nem adom másnak
2020. márc. 11. 17:12
 16/24 anonim válasza:
51%

Tehát a szemetéhez joga van és kötelessége elvinni de a maga felújított/fabrikált használható cucmóihoz semmi köze?? Érdekes elv kedves válaszadók.

Kedves kérdező!:sajnálom, a pasid megszívta, csináljon inkább másikat.

2020. márc. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

Ami egyik félnek sem kell, ki kell dobni.

Nevetséges, hogy a szakadt alsón vitatkoztok, ahelyett, hogy megbeszélnétek, hogy az nem kell, tehát vagy rongynak használják el, vagy dobják ki.

Valamennyi játékot érdemes hagyni a nagyszülőknél is, pont azért, hogy ha ott lesztek, akkor legyen nekik ott is játékuk.

De ha valamit (nem bútort, hanem pl. játékot) a szülők nem hoznak el, miért nem ti viszitek el magatokhoz?

Az valóban inkorrekt, hogy a nővére lenyúlta az ő játékait. Minimum egyeztetnie kellett volna a testvérével erről. De nem is értem: neki (a nővérének) nem voltak saját játékai? Miért nem azokat vitte el a saját gyerekeinek?

Ha viszont ilyen lenyúlós testvére van, szerintem nem érdemes összeveszni vele emiatt. Ha férjed asztalos, csináljon majd hintalovat, újat, a saját gyereketeknek. Az garantáltan a ti gyereketeké lesz, új lesz, és édesapja keze munkája.

Nálunk is volt olyan, hogy bizonyos gyerekkönyveket, amik közösek voltak, a tesóm elvitt a gyerekeinek, és hát a legkisebb még nézegeti, olvasgatja, tehát nem kapja meg a mi két gyerekünk. Volt, hogy egyszerűen interneten rákerestem és antikváriumból megrendeltem azt a '70-es évekbeli kiadású könyvet, ami gyerekkoromban nekünk is megvolt. (Olyan szép rajzok voltak benne, hogy nem akartam másik kiadásban megvenni.)

Egyébként pedig, majd tapasztaljátok, annyi játékot fognak kapni alkalmanként (névnap, szül.nap, karácsony, húsvét), hogy így is csurig lesztek játékkal. Pláne, ha ismerősök, rokonok, szomszédok adni fognak jó állapotú használt játékokat, amikből az ő gyerekeik már kinőttek. Mi annyi játékot kaptunk így, hogy még az óvodának is ajándékoztunk belőle többször is!

2020. márc. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

.... Már nem tudom hányszor leírni, itt senki sem olvassa el amit írok?

- a játékok EGYEDILEG készített, ÉRZELMI ÉRTEKKEL bíró darabok voltak a férjem számára, amelyek Ő MAGA újított frl, tehát PÉNZT, IDŐT, ERŐT fordított rá

-a testvérei ugyanilyen játékai A SZÜLŐI HÁZBAN VANNAK. De nem azt vitték el, mert azok ROSSZ ÁLLAPOTÚAK. Nem jutott eszükbe, hogy ők újítsák fel a sajátjukat.

-lyukas gatyán NEM VITATKOZTAK. Csak írtam, hogy azt elhozták, de a játékokat nem.

-NEM MI KÉRTÜK hogy hozzák el, ahogy előbbiekben mondtam már, a párom készült elmenni, amint hely lett nekik kialakítva, de anyósék elkezdték SAJÁTMAGUKTÓL HORDANI.

-Azt, hogy ott lehetnek náluk a padláson, előzőkeg megbeszélték, és a szülők jelét nem adták, hogy ez zavarná őket. BELEEGYEZTEK, EGYETÉRTETTEK, ELFOGADTÁK, HELYESELTÉK, hogy el lesznek hozva a cuccok. A kiválogatott dolgok nem kellenek. Azt mondták, hogy azokat akkor kidobják.

-anyósék viszont ezzel nem foglalkoztak. Engedték, hogy elvigyék Terikéék a cuccokat. DE NEM KÉRDEZTE MEG SENKI SEM HOGY ELVIHETIK - E, titokban tartották. Majd mikor szerette volna párom elhozni, előtte gyorsan átrámoltak mindent, ami fellelhető volt.


A kérdés az lett volna hogy hogy lehetne megbeszélni a családdal, hogy az a férjem cucca, ismétlen, egyedi, saját játéka, amit a nagypapa készített. Es szerette volna tovább örökíteni.

Nos, semmi segítséget nem kaptam itt. Tegnap párom megbeszélte velük, hogy azokat adják vissza, ő meg megcsinálja a lányoknak Terike konyháját és lovacskáját. Hozzáteszem, nem játszik vele a nagyobbik lány, csak összefirkálta. De így legalább minden gyerek a sajátját fogja cirkafirkálni. IGEN, a mi gyerekünk is fogja nyúzni, firkálni őket az biztos.

Köszöntem!

2020. márc. 12. 14:51
 19/24 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy. Ez van. Nekem is odaadta anyám a kisbaba ruháimat és játékaimat a nővére lányának.

Azok meg amikor már nem kellettek, kidobták, eladták mindet. Kb semmi gyerekkori emlékem nincs.

Mind el lett osztogatva.


Szerintem ha mondjátok is még nekik, nem fogják megérteni mi a probléma ezzel.

2020. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Az a tanulság, hogy ha elköltözik valaki otthonról, akkor ne 8 év után jusson eszébe, hogy a dolgaihoz, amiket eddig kb le se sz..t, és a szülői házat raktárnak használva tárolt, tulajdonképpen olyannyira kötődik érzelmileg, hogy nem is tud nélkülük élni, és akkor csodálkozik meg reklamál, hogy a szülők odaadták azokat másoknak, mert azt hitték, hogy nem kell.

Nem fair, hogy nem kérdeztek rá, ez így van, de kérdező, azért az sem fair, hogy a férjed raktárnak használja a szüleid házát, és fel van háborodva, hogy ami 8 évig nem kellett neki, az miért nincs még mindig ott. Tényleg szólniuk kellett volna, ez bizony így van, nincs rendelkezési joguk a férjed tulajdona felett. De a férjed sem korrekt, hogy nem vitte el, ami kell neki, 8 éven keresztül. A lovacskát és a kedves játékokat mindenáron megpróbálnám visszaszerezni a tesótól, csak hallgatnak az érvekre, nem? A szülőktől pedig nem kell semmit elkérni, én odamennék és összapakolnám, ami kell, és elhoznám.

De tényleg, ezzel együtt lássa be a férjed, hogy nem volt teljesen korrekt ebben a sztoriban ő sem.

2020. márc. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!