Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van e arra bármilyen esély,...

Van e arra bármilyen esély, hogy az anyósom a reggeli rutinfeladatait, amik valójában egyáltalán nem fontosak, ne végezze el, vagy halkabban tegye? Erre ébred a család. Van ilyenben tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Reggel 7-kor kezdi el minden nap a csörömpölést. Majd ha felkelt a család visszavonul. Alapvetően egy kedves jóindulatú ember. Miért teszi ezt? Volt már ebből konflikt is...

2020. máj. 2. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Neki fontosak.

Együtt laktok.

Az időseknek sokszor csak reggel van elég energiájuk hozzá, hogy elvégezzék a napi teendőiket, később már fáradtak hozzá.

Vagy alapból reggeli típus.

Én alkalmazkodnék.

2020. máj. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Nincs, ellenben nem kötelező együtt élni. Vannak emberek, pláne az idosek, akik reggel aktívabbak. Személyszerint én pl 3kor kelek. Más kérdés, hogy több szintes a ház, senkit nem zavarok.
2020. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Azért a reggel 7 egyáltalán nincs korán. Azt hittem 5 órát fogsz mondani.

Ha eljártok dolgozni, vagy a gyerekek iskolába, akkor 7-kor már fenn kellene lenni.

Nálunk pl a home office-osoknak már fél 8-tól elérhetőnek kell lenni, vagyis nekik is max 7-kor fel kell kelni.

2020. máj. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Attól függ, hogy mi az érzelmi motiváció mögötte. Ha lelkileg egészséges az illető, és fizikailag képes halkabban elvégezni, akkor valószínűleg ezt meg tudjátok vele beszélni.


Ha már próbáltátok (kedvesen!), de hiába, akkor én valami lelki okot gyanítanék a háttérben. Mondjuk hogy felébred 7-kor, ezért felkel, de egyedül érzi magát, és ezért direkt felkelt mindenki mást. Ez nem feltétlenül tudatos, de ha szorong stb, akkor szerintem simán lehet.


De tök más oka is lehet. Apósom autista (de amúgy normálisan dolgozik és él, csak vannak furcsaságai). A férjem mesélte, hogy az édesapja minden nap 5-kor kel a mai napig, és fölver mindenkit a házban, mert nem hajlandó az ébresztőt a telefonján lekapcsolni. Valószínűleg azért, mert ragaszkodik ehhez a rutinhoz, a másságából fakadóan. Amúgy nagyon kedves, segítőkész, mások kívánságát figyelembe vevő ember - kivéve, ha arról a pár dologról van szó, amit ő kényszeresen ugyanúgy csinál.

2020. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Azt írja hogy mikor mindenki felkelt, visszavonul... tehát nem azért csinálja mert egyedül érzi magát.. Gondolom az “ő háza” tehát az ő szabályai szerint éljetek mert ő az úr! Abból is kiderül higy irja volt már konflikt ebből. Tehát leszarja hogy zavar vele másokat, ugyanúgy folytatja holott tudja zavaró amit csinál. Nehogy már szombaton vagy vasárnap ne tudjon a kérdező kicsit tovább aludni mint 7 óra! Anyósod nem hogy nem megértő de bunkó lehet bocsi... nagyon jól tudja mit csinál. Az otthoni bèkéért mindenki nyugalmáért nem tudna mondjuk félnórát hozzá toldani a reggeli rutinkájához? Nemár..... Vagy mond meg neki: Mama ha felkeltem majd én mindent szépen elpakolok, megcsinálok csak pihenjen... Hátha bejön neki ha kedveskedsz... Gondolom a férjeddel is van emiatt vita az meg biztos nagyon unja ezt az egészet hallgatni tőled.. dehát ez van! Nekem is van itthon egy ilyen férjem aki az anyucitól sose kérne semmit számom mert anyuci haragjától nincs rémisztőbb dolog a világon... inkább elválna...
2020. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Lehet, hogy ő meg este nem tud pihenni tőletek. Az ő háza, az ő vára.
2020. máj. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
6, mindjárt jön vissza a kérdező, hogy nem, hát anyós lakik náluk...
2020. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
Feküdjetek le korábban.
2020. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Mikor kezdje? 10-kor? Fetrengjen addig ő is? 7 óra az már nincs olyan korán.


Neki gondolom ez van megszokva, eddig is így csinálta.

A saját házában van, a megszokott életét éli. Tiszta paraszt, hogy nem alkalmazkodik hozzád.


Fogadok a rezsibe se adtok, úgy laktok ott és problémáztok. Tipikus..

2020. máj. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Én nem értem ezeket a válaszokat, amit kaptál. A reggeli teendőket igenis lehet halkabban csinálni, hogy ne ébredjen fel tőle mindenki a lakásban. Én is ilyenkor óvatosabban veszem ki a csészét a szekrényből, behajtom a konyhaajtót, hogy ne hallatszódjon ki annyira a csörömpölés, a bejárati ajtót is óvatosabban csukom be, mikor elmegyek.
2020. máj. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!