Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért van az hogyha akárhánysz...

Miért van az hogyha akárhányszor témába kerül a saját ház kiakad?

Figyelt kérdés

Anyósomról van szó, több éve ragaszkodott hogy építsünk magunknak oda a mellék épülethez egy saját lakrészt. Azóta gyerekünk is lett és arra gyűjtünk hogy össze jöjjön egy saját ház!viszont a feleségem akárhányszor felhozza neki hogy mennyire várja hogy egy nagyobb saját házban éljünk rögtön kiborul hogy ő nem akarja hogy elhagyja őt.

Volt hogy azt mondta hogy én és a gyerek mehetünk a lánya marad.

Viszont minket felőrölnek, állandóan igazodni kell hozzájuk vásárlás szempontból, ide oda vinni, mindig nekem is feladatokat adnak parancsba, ugye van kérés és parancs. Sok mindent após helyett kell csinálni ő pedig konkrétan mereszti.

Hétvégén anyós mondja de jó mindig a kész ebédhez leülni, közben ők tvt néznek, facebookoznak mi meg gyerek mellett kapkodunk.

A megoldás a saját ház tudom albérletben már azért sem szeretnénk menni mert több millióba került a kis lakás felépítése is. Hiaba tudom hogy a feleségem örököl mindent mégis nehéz


2020. máj. 6. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy nem akarja, hogy elkoltozzetek, hat itt vannak az ingyen cseledek. Elegge vampirnak tunnek a leirasbol, akik csak kihasznalnak titeket. Tudod mikor segitenek ezeknek azutan, hogy azt mondja, en meg az unokajuk nyugodtan mehetek, a lanyuk meg marad. Egy nagy fraszt. Foglalkozzatok a sajat portatokkal, ne torodjetek veluk. Jogilag mi a helyzet, a felesegednek van tulajdona/haszonelvezete a hazon/hazreszen?
2020. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván azért akad ki, mert kényelmes nekik, hogy ingyen cselédek veszik körül őket (főztök rájuk, dolgoztok nekik, miközben ők püffeszkednek).

Mondjuk eleve nem költöztem volna oda a nyakukra, főleg nem öltem volna bele milliókat, hiába örökli majd a nejed, szerintem azok a milliók most sokkal szükségesebbek, mint 30-40 év múlva.

Én befejezném az étkeztetésüket, meg az ingyen munkát. Az más, hogy segítséget kérnek néha, de te konkrétan após helyett dolgozol. A feleséged helyében (már ha ő főz) meg megmondanám, hogy most főzzön anya egy darabig. Ha nem tetszik nekik, meg megmondanám, hogy akkor főzzön mindenki magára és kész, nem hagynám magam kihasználni.

2020. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is tetszene, ha valaki helyettem főzne, meg ugrana, amikor csak nekem tetszik.

Albérlet, akkor is, ha pénzbe kerül.

2020. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Hétvégente menjetek kirándulni, ahová visztek magatokkal szendvicset. Ők megoldják szépen az ebédet felnőtt ember módjára, és mintegy mellékesen nem tudnak ugráltatni sem titeket.
2020. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn a helyetekben nem beszélnék a témáról, csak összegyüjteném a pénzt és költöznék.
2020. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös jól mondja. Nem társalogni velük s terveitekről. Feleséged amúgy el akar menni?
2020. máj. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
menekuljetek
2020. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Feleségem jobban akar mint ő, jelenleg 36 nm egy szoba konyha fsz nagyon kicsi neki ez a mostani. Végülis igen valószínű a kényelem azonfelül mi fizetjük a számlákat is. Feleségem a tulajdonos, a szülei az ő nevére már rá íratták gyermekkorában. Haszonélvező nincs, viszont mi kirakni nem szeretnénk őket ha ez felmerülne mert az azért elég gusztustalan húzás lenne.
2020. máj. 6. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eleve távoli településre költözzetek, ne is nézzetek házat a közelben, mert ha kéznél lesztek, ugyanúgy ugráltatni fognak. És egy szót se nekik a költözési vágyról, csak mikor már megvan a ház, és pakolhattok másnap a teherautóra. Akkor is majd csak annyit, hogy ő is láthatja, nem fértek el olyan kis területen.
2020. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyóssal nem foglalkozni. Nem mondani neki többször a költözést, hanem mikor eljön az ideje akkor max előtte egy nappal szólni, hogy holnap költözünk. Felnőtt emberek vagytok, ne hagyjátok már magatokat érzelmileg zsarolni. Egy életre tönkre tud tenni az érzelmi zsarolás. Hidd el. Tapasztalat. Ferejemt az anyja érzelmileg tette tönkre a sok lelki zsarolassal. A mai napig van következménye, teljesen máshogy kezeli az érzelmi dolgokat. Ne hagyjátok. És költözzetek, minél hamarabb!!!
2020. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!