Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy tehetik ezt a saját...

Hogy tehetik ezt a saját gyerekükkel? Miért viselkednek így?

Figyelt kérdés

A férjemmel 2 gyermekünk van, mi szeretetben, békességben élünk. Sajnos engem a családja nem nagyon bírt bevenni, mert nem a faluból származom. A sógornőm mindig "úri asszonynak" hívott mint utóbb megtudtam.

Közös vállalkozásban dolgozik a férjem és az apja. Szeretnénk mi viszont egy nagyobb házba költözni, ami miatt szükségünk lenne hitelre, de mint kiderült a férjem nem igazán úgy volt bejelentve ahogy állították, így semmit se kapunk, a várthoz képest. Pedig rengeteget dolgozik, segít nekik mindenben, a ház körül is pluszban.

Felvetették, hogy a ház vásárlásba segítenek, de akkor a házban ők is tulajdonjogot akarnak.

A férjemmel azt hittük csak viccelnek, de ők komolyan gondolták, (en azt hiszem azért, mert mi van ha én 10év házasság után lelépek és mindenből követelem a részem.)

Amit teljesen abszurdnak tartunk, hisz a férjem testvére ingyen minden ilyen szankció nélkül kapott egy üzlethelyiséget bérbe mert fodrász, ezt anyósék fizetik, illetve egy lakást a nevére.

Nem vártuk hogy segítsenek, meg is mondtuk, nem is fogadjuk el, de maga ez a feltevés felháborító és mindketten rájöttünk milyen gonoszak. Hazudnak a bejelentésről, közbe meg minden legyen írásba foglalva, mert mi kiforgatjuk őket. Vicc.

Hozzá teszem soha nem bántottam/uk őket, de ők engem nem fogadnak el. Az egyik gyerekük a minden, pedig semmit se csinált életében se, a másik meg aki dolgozik folyamatosan, csak ki van használva.

Szerintetek ezek után hogy viszonyuljunk hozzájuk? A férjem gondolkozott azon hogy új állást keres. Mit gondoltok?


2020. ápr. 4. 22:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Keressen. Csak ne most, mert most nem alkalmas rá az idő. Egy új munkahely nem biztos, és most nem lehet interjúkra mászkálni.
2020. ápr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze nem is most gondolta, mert most mi se megyünk sehova már egy jó ideje.. csak maga ez az egész sok már neki is,csalódott a szüleiben.
2020. ápr. 4. 23:19
 3/19 anonim ***** válasza:
97%
Ezek utan ha vege a virusnak, uj mhelyet keresni es oket elfelejteni :)
2020. ápr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Én még a navot is rájuk küldeném
2020. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%
Keressen másik munkát ha lesz lehetősége. Azt viszont nem értem, hogy a bérpapírján, vagy az adóbevallásán nem látta mennyire van bejelentve?
2020. ápr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Én mindenképpen új állást keresnék, amint csak lehetőség nyílik rá. Szerintem ne legyetek velük ellenségesek. Az ő viselkedésük ellenére mutassátok meg nekik, hogy ti emberségesek maradtok velük akkor is, ha ők éppen nem azok. Nektek legyen több eszetek! :)
2020. ápr. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó előtti, látta és tudta is, de a zsebbe kapott adott lóvé mindenkinek kedvező volt. Akkor még. Legközelebb majd nyögdíjnál esik hanyatt, ha nem lesznek úgy a dolgok ahogy kell.
2020. ápr. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
Én nehezen tudom elképzelni, hogy a férjed ne tudta volna, hány órára van bejelentve, hiszen van munkaszerződése és minden hónapban készült bérjegyzék is, tehát ez nem lehetett meglepetés.Hitelt így valóban nem fog kapni, már csak ezért is érdemes átgondolni a munkahely váltást, de lenne egy praktikus tanácsom is. Mivel van 2 gyermeketek, gondolom a CSOK-ot is igénybe szeretnétek venni, ebben az esetben viszont kizárólag Ti lehettek a tulajdonosai a háznak és haszonélvező sem lehet senki az ingatlanon. Én még ezt az adu ászt kijátszanám és ha a szülők valóban segíteni szeretnének, akkor erre a helyzetre valamilyen választ kell adniuk. Én csak ezt követően döntenék a továbbiakról. Valahol érthető, hogy féltik a pénzüket, amire az is megoldás lehet, hogy a férjednek arányosan annyival több tulajdonrésze legyen a házból, mint amennyit a szülők adnak, ez szerintem egészséges kompromisszum lehetne, de az semmiképp, hogy nekik is közük legyen a házhoz.
2020. ápr. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Na most közös vállalkozás vagy az apjánál dolgozik? Nem mindegy.

De bármelyik, áruld el, hogy nem derült ki pl az éves bevallásnál, hogy kevés a bér...

2020. ápr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

1. Az éves adó bevallásnál láttátok mennyire van bejelentve a férjed. Ne mond már, hogy nem tudta. Max te nem tudtad. :)

2. Nem értem miért gondolod, hogy alanyi jogon jár a szülők segítsége csak mert a másik testvérnek segítettel. Miért ne szabhatnának feltételeket ha már több millió forintot felajánlanak.

3. Ha nem jó a viszony akkor a járvány után másik allást kell keresni és végre a saját lábatokra állni. Olyanokkal kár közösködni akikkel nem jó a viszony.

2020. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!