Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan húzzam meg a saját...

Hogyan húzzam meg a saját határaimat anélkül hogy viszályt szítanék?

Figyelt kérdés

Fontosnak tartom a karrieremet ugyanúgy ahogy a férjem is. Ő is sokat dolgozott a pozíciójáért ahogy én is. Mindketten szeretnénk gyermekeket viszont 24-25 évesek vagyunk és a családalapítással még várnánk 30-31 éves koromig. Egészségesen élünk és megteszünk mindent hogy a gyermekünk is egészséges legyen (tudom 30 után rizikósabb szülni).

A problémám pedig: friss házasok vagyunk és anyósom nem igazán tud leszakadni a fiáról, minden élethelyzetben csak a kisfiának lehet igaza és engem nem sokra tart. Nem mondja ki de érzem. Rengeteget piszkál azzal hogy mikor lesz már unokája. Minden héten többször poénkodás szintjén szóba kerül az unoka téma. Ez engem már az őrületbe kerget. Már szinte előre félek a látogatásaitól mert tudom hogy én nem vagyok elég jó mert nem vagyok még terhes/anya. Ha átjön mindig a telefonján mutatja a barátnői unokáit hogy nekem mikor lesz gyerekem. Olyan szívesen beszélgetnék vele bármiről csak erről nem.

Anyósomat tisztelem és nem szeretném leszidni, vagy leteremteni, hogyan védjem meg magam, hogy ez nekem nagyon sok és zavaró, anélkül hogy megutálna?


2020. máj. 24. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Pedig ez nem megy anélkül, hogy megkéred, beszélni szeretnél vele. Elmondod a kérésedet az unoka témával kapcsolatban és nyomatékosítod, hogy "álljon le". Lehet, eszébe sem jut (jó esetben), hogy Téged zavar és frusztrál. Hátha elgondolkodik rajta. Ne hagyd, hogy a hallgatás és a téma kerülése végül komoly konfliktust okozzon.
2020. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
"Joli néni, majd lesz gyerek, ha mi a Pityuval már úgy látjuk, hogy itt az ideje. Nem kell állandóan kérdezgetni, meg célozgatni, mert ez már nagyon terhes számomra. Köszönöm."
2020. máj. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Van egy rossz hírem. Akinek fontos az unoka téma, annak nehéz befejeznie, amíg meg nem kapja. Szólnod kell, hogy neked ez zavaró és nem végleg, de jegeljétek a témát, amíg 30 nem leszel. Ha ez nem elég neki, akkor egy eseményt mondj, például amíg anyagilag megerősödtök, házat vesztek vagy bármi egyéb mérföldkő, ami akkortájt következik be.

Arra viszont számíthatsz, hogy mikor tolnak ki a szülőszobáról, az első kérdése az lesz, hogy mikor jön a következő.

Engem nem nyüstölt a család, de a második terhesség bejelentése után úgy érezték, én hajlandó vagyok jóval tovább bővíteni a családot és még az is azt kérdezgeti, lesz-e harmadik, aki eddig soha nem utalt rá. A második baba megszületett, megmondtam, hogy imádják, szeressék és érjék be vele meg a tesójával, mert ennyi lesz. Mosolyognak, aztán következő beszélgetéskor kiderül, hogy csak a közeli szülésélménynek tudják be, nem vesznek komolyan. Valószínűleg a menopauza kell ahhoz, hogy békén hagyjanak.

2020. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondj neki megfoghatatlan időpontokat: ha eljön az ideje, ha jönni akar!
2020. máj. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes tényleg elmondanod, te mit hogy szeretnél. Ez még nem dirigálás, csak beszélgetés, ami előre viheti a dolgokat.
2020. jún. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!