Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy adódna a helyzet,...

Ha úgy adódna a helyzet, kivel élnél inkább együtt: saját szüleiddel vagy párod szüleivel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy külön éltek a szülőktől. Azonban mondjuk felújítás van, és szüleid vagy apósodék is felajánlják, hogy lakjatok náluk addig az ideig.

Vagy ha valamelyiküket neked kéne vendégül látni hosszabb időre, melyikükkel élnél inkább egy fedél alatt?


2020. jan. 13. 13:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját szüleimmel akkor se venném fel újra a kapcsolatot, ha az életem múlna rajta, szóval kizárásos alapon a párom szüleinél. De ott is maximum csak annyi ideig maradnánk, ameddig muszáj, a párom szeritnem még nehezebben viselné az otthonlétet, mint én.
2020. jan. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

A saját szüleimnél. A párom szüleit gyűlölöm.

Egy pohár csapvizet ittam náluk egyszer és még azt is rám kiabálták. Mintha folyékony arany lett volna az a víz.

100 Forintért a kutyát megb.sznák. Nagyon undorító ellenszenves emberek.

Ha nekünk kellene őket vendégül látni, akkor inkább szakítanék a párommal. Nem viselném el őket.

2020. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Házfelújításnál mi addig albérletben laktunk.

Nyilván olcsóbb lett volna a szüleimnél, de a feleségem ilyen irányú kérését tiszteletben tartottam.

Fordított esetben (ha az ő szüleivel egy városban laktunk volna) és belementem volna pár hónapig, hogy a szüleinél lakjunk, de mondjuk egy éven át semmiképp.


A szüleink ittalvós vendégségbe nem jönnek, mert nekik sem kényelmes máshol aludni. Egyedül akkor laknának nálunk, ha állapotuk miatt ápolást igényelnének. De hát mi is dolgozunk, szóval akkor se nagyon tudnánk a nap nagy részében velük foglalkozni.

2020. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Alapból közösen vettünk házat 16,5 évvel ezelőtt anyósomékkal. Azóta sajnos már csak anyósom él, remélem minél tovább.

Anyámmal és nevelőapámmal akkor sem laknék együtt, ha fizetnének érte.

2020. jan. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a férjem jól kijön a szüleimmel, és csak ez a két opció létezne (másik szülők), akkor egyértelműen a sajátom. Engem anyós froclizott nem egyszer a semmiért, anyámékkal semmi baj hálistennek se nekem, se a férjemnek. Jófejek minden hátsó szándék nélkül. Utolsó mondatod alapján gondolom, hogy elméleti a kérdésed.

De még mindig az a legfőbb véleményem, hogy felnőttként és családként a saját otthon a legjobb. Átmenetileg bármelyiket ki lehet bírni, ha csak 1-2 hétről van szó.

Írok neked valamit: a házunkat úgy újítottuk fel, hogy dolgoztunk mindketten, oda-vissza az út 2 óra, az udvaron mostam pléhkádban, vagy minek hívják, stb., mégis megoldottuk költözés nélkül. Azért hagytam utoljára ezt, mert soha-soha többet ilyenbe nem vágnék bele.

2020. jan. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Metionin ***** válasza:
100%
Hát én addig kivennék magunknak egy szobát. Fordított esetben meg nekik vennék ki egy szobát. Mindkét szülőpár olyan, hogy normális ember onnan menekül és örül ha nem kell megint velük lakni.
2020. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Saját szüleim elváltak. Anyámnak uj parja van, velük nem laknék. Apámmal szívesen bármikor.

Párom szüleivel jó a kapcsolatom, ha megyünk látogatni őket, mindig ott alszunk. Ha ök jönnek, nálunk alszanak. Velük is szivesen laknék.

2020. jan. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Otthon maradnák és úgy újítom fel. Most is így lesz. Tavaszon fel szeretnénk újítani, de azért nem fogok elcuccolni. Maradok itthon és kész. Majd addig a felfordulásban megoldjuk a dolgokat.


De ha már választani kell, akkor a saját szüleimmel. Nem elfogultságból, hanem mert ők felajánlanák! Esetleg apósomékhoz, de mivel apósom sem örül az állatnak odabent, így annyira szívesen hozzájuk sem mennék. De az anyósomék akkor sem ajánlották fel vakításból sem (nem mentünk volna hozzájuk, bizonyos okokból), hogy mehetünk hozzájuk ha máshova nem sikerül, amikor eladták az albit amiben laktunk és a cicánk miatt más albiba nem tudtunk elmenni. Így hitelre sebtiben vettünk egy lakást... Később akartunk venni, de a kényszer miatt előbbre hoztuk. Nem dobom ki a cicámat, akit úgy fogadtam be, mert szegény egyedül piciként kint volt a hidegben télen. Nem ajánlják fel, mert nem szeretnek engem és a fia sem fontos igazán és amikor náluk laktunk, elküldtek minket onnan rögtön amikor egyszer kiálltam magamért. Szóval inkább maradok otthon a kupiban amíg kész nem lesz... S akkor senkinél abszolút nem is zavarkodunk senkinek.

2020. jan. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utcan.mindannyian kocs.ogok.
2020. jan. 14. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előbb fizetnénk albérletet vagy hotelt. Jóban vagyunk mindkettővel, de imádjuk az önállóságot és a saját kis lakásunk csendjét, semmi pénzért nem költöznénk össze más felnőttekkel, legyenek azok a szüleink vagy bárki más.
2020. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!