Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy állítsam le anyós segítsé...

Hogy állítsam le anyós segítségét?

Figyelt kérdés
Minden héten szoktunk hozzájuk menni, mert elég közel laknak. Alapvetően jó a kapcsolatunk, nem piszkál, stb. Viszont minden alkalommal annyi kaját pakol nekünk az apósommal, hogy napokig esszük. Férjem örül neki, segítségként fogja fel, meg ők is annak szánják. Azt mondják addig sem kell főznöm. Én viszont szeretek főzni, időm is lenne rá, és a férjem szereti is a főztömet. Ennek ellenére mégsem akarja visszautasítani, vagy legalább csökkenteni a kapott étel mennyiségét. Nekem pedig hétről hétre nagyobb teher és már lassan megalázó kezd lenni, hogy nem tudok főzni, mert anyósék kajájával van tele a hűtő még a fagyasztó és nem akarom hogy elromoljon.
2020. jún. 10. 13:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%
Mi parommal kiba#######uk a kajat a kontenerbe. :) Mert mi is szeretunk fozni. Ha csomagolnak es sok. Megkoszonom es mosolyogva kivagom a πcsaba. :)) De tudjak mert kiderult h fozunk ugye xD es leesett nekik h mi tortenik a tobblet etellel. Azota nem foznek nekunk. 😂😂 Ennek mar 1,5 eve.
2020. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
De itt nem anyós a hibás. A pasi örül a foztjenek. A nonek van vele gondja.
2020. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez másképp nem megy csak úgy ha megmondod őszintén. Kedvesen de határozottan. Először a férjnek, utána az anyósodnak. Ez oda-vissza működik. Nekik is tiszteletben kellene tartania azt amit te akarsz.

Vagy legközelebb maradj otthon hogy te most márpedig főzni akarsz, mert régen foztél egy jót.

2020. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem ha amugy finom, akkor örülj neki, mert szívesen adják és végül is szívesen eszitek. Szerintem a teljes elutasítason megbantodnanak, és biztos, hogy a férjed nem akarná ezt, főleg hogy szereti is. De azért érdemes jelezni, hogy valamivel kevesebbet adjanak mert nem fogy el (azért állandóan fagyasztgatni, hogy halmozodjon tenyleg semmi értelme... )


Amikor épp nincs tőlük való kaja, akkor is ki lehet élni a főzés szeretetét, mondjuk akkor valami nagyon extra fogassal :)


A "váltott" vendéglátast bevezetni is tok jó ötlet, hogy egyszer náluk egyszer nálatok esztek.

2020. jún. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én anyósom is pakol egy hadseregre valót hiába mondom hogy főztem hétvégére. Nem is az bosszant hogy ad hanem hogy így vagy az ő vagy az én főztöm megy a kutyának mert ilyen mennyiséget lehetetlen megenni.
2020. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
90%

Ooo en ebbol mar nem csinalok ugyet. Nalunk is ez van. Egyszer eszunk belole aztan kidobom, total hidegen hagy. 1000szer elmondtam nekik hogy ne rakjanak 2-3 napra mert frisset fozok ugyis kidobom. Hat ha ennyi penzuk van hogy kukara fozzenek...lefutyulom.

:D ki fog konyorogni es ezen stresszelni.

2020. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
35%

Ételt bűn kidobni. Biztos van, aki szívesen megeszi, csak körül kell nézni. Vannak öregek, akik egymaguknak nem főznek, hálásak lennének finom házikajáért.

A közeli templom/öregek napközije/közösségi ház biztos ajánlana embereket, akik elfogadnák. Olyan is van, hogy egy idős pár azért nem tud főtt ételt enni -csak ha visznek nekik-, mert az egyik súlyos beteg, és a másiknak minden ideje/energiája elmegy a párja ápolására.

2020. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!