Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóssal való kapcsolatomban...

Anyóssal való kapcsolatomban kérnék segitséget. Miért hajtogatja ezt állandóan? Mégsem kedvel engem?

Figyelt kérdés

25 évesek vagyunk most készülünk összeköltözni a közös családi házuk melletti kisebb elkerített házba ami szintén a párom szüleié. A párommal 2 éve vagyunk együtt és nagyon jó minden. Neki én vagyok az első komoly párja, nekem viszont volt előtte egy komoly kapcsolatom ami hosszú évekig tartott, mennyasszony voltam és ezt a családja is tudja.( mondjuk azt gondolom nem hogy az exem megcsalt és azért lett vége, csak magát hogy együtt éltünk a közös lakást amit vettünk).

Anyósom kedves velem látszik hogy nincs kifogása ellenem, viszont mindig ha szóba kerül hogy mit akaruk venni a házba vagy hogy mit akarunk alakítgatni akkor rögtön átkapcsol. Olyanokat mond hogy csak akkor vegyünk ezt v azt, ha kibírjuk együtt, meg h mi lesz ebből. Mindig ilyenkor jön a "ha együtt maradtok addig", vagy " ha kibírjátok egymással" jellegű megjegyzések. Én kedvelem őt csak nem értem miért mondja ezeket, mert ilyenkor úgy érzem kételkedik v h nem engem képzel el a fiának. mit tegyek?

Köszi a segitséget! Minden ilyen jellegű tanács érdekel. :)



2016. dec. 12. 00:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

Ezt szeretné neked mondani az anyósod : [link]


Egyébként meg szeret téged az anyósod !

2016. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
25 évesen még nem kötném le magam. Minden átalalításról számla, később jól jöhet.. Ha...
2016. dec. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jót akar, csak szerencsétlenül fogalmaz.

Ha te veszel oda valamit, és szétmentek, akkor azt a dolgot vagy tudod vinni magaddal, vagy pedig nem egy hordozható dolog, és a fiának/neki ki kell, hogy fizesse neked.

Tehát tényleg csak akkor vásárolj valamit oda, ha ténylegesen hosszú távon, vele képzeled el a jövődet. Ez a figyelmeztetés a fiának is szól, nem csak neked (2 éves kapcsolat, első komoly kapcsolatra).

2016. dec. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 acelsziv ***** válasza:
71%

"most készülünk összeköltözni a közös családi házuk melletti kisebb elkerített házba ami szintén a párom szüleié"

Ebből bizony még komoly bonyodalmak lehetnek. Mert hogy nem lesz önálló életetek arra mérget vehetsz.

2016. dec. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem az a gondja, hogy nem tudja, miért hagytad ott az elözö baratodat hosszabb idö után és attól tart, ez most is lehetséges.

A helyedben nagyon röviden elmondanám az okát - hogy megcsalt - és hogy nem te untad meg a kapcsolatot.


Az odaköltözéshez meg: elötte laaposan beszéld át a barátoddal, hogy az a kisház tényleg magánterület legyen, oda a szülök se járkáljanak be csak úgy, tartsák tiszteletben, hogy az a ti lakásotok (legalább is addig, amíg nem kerestek mást).

Ha vele megegyeztetek, akkor közösen mondjátok el ezt a szülöknek is, nagyon udvariasan, minden támadó jelleg nélkül, de határozottan.

2016. dec. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a lakás, ahová be szeretnétek költözni, a barátod szüleié, szerintem nagyon fontos lenne előre tisztázni, mi történik a befektetett pénzzel, ha költötök az ingatlanra, de esetleg szétmennétek. Tdom, hogy igen kínos téma, de szerintem erre próbál utalni a párod anyukája, hogy csak akkor költsetek rá, ha együtt kívántok maradni, mert pl nem kíván magának olyan bonyodalmat, hogy ki kelljen fizetnie azokat az értéknövelő beruházásokat, amit esetleg ő nem is szeretett volna megcsináltatni, mert nincs pénze rá.

Gondolj bele az alábbi helyzetbe. Odaenged titeket lakni, a saját ízlésetek szerint átalakítjátok a házat jó sok pénzért, majd valamiért szétmentek és neked benne ragad egy halom pénzed a házban. Ebben a helyzetben mit fogsz tenni?

2016. dec. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ezt a külön élet dolgot tisztáztuk meg ő maga mondta h nem akar bejárni mindent úgy alakitsunk ki ahogy jó. Meg itt csak átmenetileg laknánk még 4-5 évig. Pont ezért mondták hogy mivel ez marad nekik fizetnek ők is bele. Én a párommal tervezek hosszú távra.

Igazából utaltan rá hogy nekem anno mi volt de így konkrétan sosem került szóba hogy azert mentünk szét mert megcsalt.

2016. dec. 12. 08:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Így van! A tulajdonjog és a tervezett bővítést végrehajtó, kifizető személye nem egyezik.

Őneki nincs ellene, hogy építkezzetek, de ha ez a kapcsolat nem lesz tartós (= életre szóló), ők nem fognak tudni téged anyagilag kifizetni.


Egyébként is, úgy írod, hogy a "közös családi ház", ugyanazt a mondatot úgy fejezed be, hogy "a párod szüleié". Szóval ebben neked nincs tulajdonrészed, a kapcsolat is még csak 2 éves... korai még hogy személy szerint te IS befektess egy olyan ingatlan értékébe, amelyből ki tudja, egyáltalán lesz-e bármikor is tulajdonrészed???


Az anyósod nagyon is finoman fogalmaz, és a békesség kedvéért kapcsol át más témára, nem akarja kerek perec megmondani neked, hogy 2 év még nem jogosít fel téged arra, hogy majd bármikor is igényt tarts az ingatlan bizonyos hányadára.

Állítsd le magad az átalakítások témájában.

2016. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

De miért nem mondtad meg? Jobb elméleteket gyártani és elrontani vele egy jó kapcsolatot?


Ha legközelebb felhozza mond el, hogy miért lett vége az exeddel.

2016. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy tartós kapcsolatot terveztek... vannak olyanok, akik nem tartósan tervezik, amikor belevágnak egy közös életbe??? Mindenki tartósnak tervezi.

Várjatok még, ha egyébként is tervezitek, hogy valahol máshol lesz a végleges fészek, akkor pedig minek erre költeni, és anyós idegeit rombolni???

2016. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!