Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Apósom és anyósom is folyamato...

Apósom és anyósom is folyamatosan zaklat és úgy érzem lenéznek, amiért nem tudok elhelyezkedni, hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Turizmus vendéglátás szakon végeztem az idén, a szakmai gyakorlatomat ősszel csináltam, és egy utazási irodában szerettem volna dolgozni. Aztán jött a vírus és sehova nem kellek, főleg pályakezdőként nem. Pedig nagyon sok helyre beadtam az önéletrajzom, motivációs levelem, és a gyakorlatról kapott referenciámat, még olyan helyekre is, ahova nem keresnek embert. Meg mostmár nem csak szakmabeli helyekre jelentkezem, hanem bárhova, amihez nem kell külön szakképesítés. A férjem mérnök és már az elején is eléggé lenéztek, mert nem valami fontos dolgot tanulok, de mondtuk nekik hogy a turizmus is van olyan felfutott és népszerű hogy majdnem annyit keressek mint a férjem. Volt ez akkor. Most persze ezt vágják a szemembe, még hogy most ő tart el, meg hogy legalább munkanélküli segélyre jelentkezzek, hogy legalább minimálisan fedezni tudjam a fogyasztásom. Ha beszélnek telefonon akkor is mindig megkérdezik hogy találtam e már munkát, vagy még mindig ingyenélő vagyok a nyakán? Ha meg találkozunk, akkor engem piszkálnak hogy miért nem olyan szakmát választottam amivel el is tudok helyezkedni, elpocsékoltam az életemet. Talán ha én is mérnök lennék nem lenne gond.


Egyébként teljesen külön élünk a szülőktől, saját házunk van (és jó nagy hitelünk), és bár a szüleivel szemben nem szól egy szót sem, néha próbálkozik olyasmivel hogy én igazán nem tehetek a vírusról, anélkül a turizmusban is lenne állásom, de ezt senki nem láthatta előre, stb. De ilyenkor meg ő van leszidva hogy akkor minek vett el, és ezt nem szívesen hallgatja. Nekem viszont mondja utána, hogy ő így is szeret, nem zavarja hogy nem dolgozom, persze jó lenne ha lenne munkám, hogy esetleg félre is tudjunk tenni egy kicsit, de azért ne vállaljak el bármit, igenis válogasson meg hogy hova megyek, hol dolgozom, stb, meg egyébként is közös kassza van, nem vagyok eltiltva a pénzétől, sőt kb én kezelem az egészet. Szóval vele minden rendben de a szüleitől akkor is megalázónak érzem a hozzáállásukat.


2020. aug. 18. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Annyira egyszerű a teendőd:


Leredukálod a beszélgetések számát anyóssal. Ha telefonon hív, nem veszed fel. Ha személyesen jönne, nem értek rá. Egyszer majd csak leesik neki

2020. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
9%
Ne is foglalkozz azzal, hogy így beszélnek rólad! Lehet, hogy furcsa természetű vagy, ezt meg kihasználják a szüleid!
2020. aug. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

A párod nagyon szeret téged, ez lejött az irasodbol.

Azonban sajnos a szülőket nem lehet megváltoztatni 😟 ez ellen parodnak kellene fellépnie határozottabban. Amíg nem a szülők tartanak el titeket, addig egyszerűen semmi közük az anyagi helyzetetekhez. Ezt kellene hogy a férjed megertesse velük, mégha pár hetes sértődes is lesz belőle.

Az én barátom szülei ugyanezt csináljak, csinálták. Jelenleg hiába keresek annyit/többet (kisvállalkozóként), mint a párom, mégis O az, akinek rendes munkája van és aki eltart. Mégha baromira nincs is így.

De nem fogják fel...viszont párom összeveszett velük, így már nem hozzák fel állandóan témába, évente 1-2x próbálkoznak csak be.

A roha** koronarol meg nem te tehetsz. Nemcsak a szakmadban, de bármilyen normálisabb munkahelyen nehéz most elhelyezkedni. Ne marcangold magad, ha nem megy. Viszont a munkanelkulire nem lenne hülyeség bejelentkezni szerintem sem, van olyan cég, akik hamarabb felvesznek, ha be vagy jelentkezve, mert igényelni tudnak rád támogatást.

2020. aug. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Hűha 2-es. Van baj. Miért lenne furcsa természetű? És ne ma szüleivel van gond, hanem az anyóssal, apóssal. Értő olvasás?
2020. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Csak szólok, hogy a már nem pályakezdő, de még fiatal mérnök ismerősöm sem talál május óta munkát. Máskor pikk-pakk elhelyezkedett, most meg semmi...

Sokan vannak így.

Ne vedd magadra!

Én nem beszélnék velük.

2020. aug. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egyszer szólt be ilyet apósom. (gyesen voltam a kisfiúnkkal).

Azt válaszoltam neki, hogy amit én a fiának nyújtok éjszakánként, az bőven fedezi az én eltartásomat. Nem magas a tarifám, csupán csak havi 1 fizetés. Köpni, nyelni nem tudott, és azóta csend van.

2020. aug. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Egy véleményem van azokkal, akik azt javasolják, hogy iratkozz fel munkanélkülire.

A szülőkkel igyekezz barátságosan beszélni, ne durcáskodj velük, mert a férjedet is ellened uszítják. (Megtörtént esetet írtam le, el is váltak a házastársak, pedig eleinte a férj is szembeszállt a saját szüleivel).

A kitanult szakmádban előbb-utóbb eltudsz majd helyezkedni. Jó szakma. Utazási vagy idegenvezető irodáknál nem érdeklődtél? Nem tudnád vállalni?

2020. aug. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Addig miért nem mész el egy kör is tanfolyamra?
2020. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%

amit én a fiának nyújtok éjszakánként, az bőven fedezi az én eltartásomat.


nagyon röhögök. ügyesen kivágtad magadat. lopom

2020. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Magadnak felelj meg, ne ezeknek... Én évekig bólogattam, majd leléptem és csórón 100szor boldogabb vagyok!!!
2020. aug. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!