Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha nem akarjátok...

Mit tennétek, ha nem akarjátok, hogy az anyósotoknál legyenek akár egy percet is a gyerekeitek, de a feleséged folyton odahordaná őket?

Figyelt kérdés

Anyósom azért utál engem, mert megmondtam neki még 9 évvel ezelőtt, miután összejöttem a lányával, hogy nem fogunk nála lakni, és megmondtam neki, hogy nem fog beleszólni az életünkbe. A bisztonság kedvéért 2 várossal arrébb költöztünk.


Van 3 gyerekem, 2 lány és 1 fiú, és csak a nagyobbik lányomat szereti, az 5 éves fiamnak meg is mondta a szemébe, hogy őt azért nem szereti, mert rám hasonlít. A nagyobbik lányomnak (akit állítólag annyira szeret) tavaly volt a ballagása, és arra nem vette a fáradtságot, hogy félretegye az utálatát (a nagy semmiért), és eljöjjön hozzánk, mert csináltunk otthon neki egy ünnepi vacsorát. Az óvodai ünnepségre eljött, de hozzánk már nem jött el, és egész műsor alatt unottan nézett ki a fejéből, és utálattal nézett rám, pedig senki nem mondta neki, hogy engem kell néznie.


Amiért végképp nem akarom őket engedni, az az, amiket pofázik a gyerekeknek. Olyanokat mond nekik, hogy csak papíron vagyok az apjuk, ami hülyeség. Meg azt mondta, hogy amikor én a piacon árultam, akkor befogtam őt dolgozni, és nem fizettem ki az órabérét, ami hazugság, mivel sose árult a piacon, legalábbis az én zöldségeimet biztos hogy nem árulta. Meg olyanokat mondott nekik, hogy én vertem az anyjukat. Ami megint hazugság. Nyilván amikor számon lett kérve, akkor elkezdett hazudozni, hogy ő ezt nem mondta, meg ezt nem így gondolta. A feleségem meg az anyjának hisz inkább, mint nekem meg a saját gyerekeinek, mert a feleségemet nagyon jól tudja manipulálni az a .... vénasszony. Ha én nem lennék, a feleségem még mindig a megkeseredett, életúnt anyjával lakna.


2020. szept. 2. 13:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Azért nem bírjátok egymást, mert egyforma rosszindulatúak vagytok. Te még ráadásul rohadtul egoista is.
2020. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Már miért lennék egoista? Mert nem akarom, hogy egy vénasszony beleszóljon az életünkbe, meg irányítsa a kapcsolatunkat, ezért 2 várossal arrébb költöztünk, és hazugságokat terjeszt a gyerekeimről? És én vagyok a rosszindulatú? Kettőnk közül ő kívánta az én halálomat és nem fordítva.
2020. szept. 2. 13:57
 3/31 anonim ***** válasza:
27%

"Ha én nem lennék, a feleségem még mindig a megkeseredett, életúnt anyjával lakna." Ne gondold, hogy miattad forog a föld.


Miért baj az, ha a gyerekeket elviszi néha a saját anyjához?

2020. szept. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem ne akadályozd, hadd vigye őket a feleséged a mamához.

Amúgy komolyan, rosszabb vagy (és szőrszálhasogatóbb), mint egy nő:(

2020. szept. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
28%

Leírtak alapján bár gáz, ahogy az unokákkal bánik, de azért meghallgatnám az őr verzióját is.


Anyósom azért utál engem, mert megmondtam neki még 9 évvel ezelőtt, miután összejöttem a lányával, hogy nem fogunk nála lakni, és megmondtam neki, hogy nem fog beleszólni az életünkbe. --> Voltak erre konkrét jelek is, hogy így akarna tenni, vagy ezt csak úgy odamondtad neki?

2020. szept. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nyilván én vagyok a rosszabb, amikor ő terjeszti azt, hogy a gyerekeimnek nem én vagyok az igazi apja. Oké, értem.
2020. szept. 2. 14:15
 7/31 A kérdező kommentje:

Miért baj az, ha a gyerekeket elviszi néha a saját anyjához?


Ennyire életképtelen ne legyél már! Olvasd el a kérdést, és tanuld meg értelmezni. Olyanokat állít rólam, hogy nem én vagyok a gyerekeik igazi apja, és hogy én vertek az anyjukat, meg ingyen dolgoztattam, ráadásul a fiamnak azt mondta, hogy őt azért nem szereti, mert rám hasonlít. (Tessék, itt van, még egyszer leírtam.)

2020. szept. 2. 14:17
 8/31 anonim ***** válasza:
74%
Én anyósom is hasonló. Ő is rossz dolgokat mond az unokáknak utána letagadja. Szerintem kezdődő demencia.
2020. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
50%
Egy árva szóval nem mondtam, hogy rosszabb vagy, mint ő, csak kérdeztem valamit (ötös voltam). Nem szeretek látatlanba véleményt formálni, de se az anyós, se te nem vagy százas... Iszonyatos indulattal reagálsz még arra is, ha valaki csak kérdez valamit, mert nem tiszta, miért indítottál így az anyósnál 9 évvel ezelőtt. Nyilván az unokákkal marhára nem kellene így bánnia, de nekem se lopnád be a szívembe magad (enyhén szólva), ha úgy indítanál, ahogy nála 9 évvel ezelőtt, meg amilyen indulatokat most is mutatsz.
2020. szept. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%

Mibe szólt bele 9 évvel ezelőtt, ami erre a kijelentésre ösztönzött téged?


A feleséged annyira csúnya, nehéztermészetű vagy esetleg buta, hogy te azt gondolod nélküle nem lenne senkije és még mindig az édesanyjával lakna?


A saját éresanyád/édesapám viszonya milyen a feleségeddel? Gondolom, hozzájuk sem viszed a gyerekeket, ha anyóshoz nem mehetetnek.


A kicsi gyerekeknek élénk a fantáziájuk, főleg ha látják, hogy ha valami ilyesmit mondanak (a mama ezt mondta, azt mondta) akkor figyelnek rájuk (ez nem hazudás, inkább erre a korra jellemző viselekedésforma, amikor még összemosódik náluk a valóság és a képzelet, illetve egyfüllentésnek még nem látják a súlyát).

2020. szept. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!