Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek, ha nem akarjátok...

Mit tennétek, ha nem akarjátok, hogy az anyósotoknál legyenek akár egy percet is a gyerekeitek, de a feleséged folyton odahordaná őket?

Figyelt kérdés

Anyósom azért utál engem, mert megmondtam neki még 9 évvel ezelőtt, miután összejöttem a lányával, hogy nem fogunk nála lakni, és megmondtam neki, hogy nem fog beleszólni az életünkbe. A bisztonság kedvéért 2 várossal arrébb költöztünk.


Van 3 gyerekem, 2 lány és 1 fiú, és csak a nagyobbik lányomat szereti, az 5 éves fiamnak meg is mondta a szemébe, hogy őt azért nem szereti, mert rám hasonlít. A nagyobbik lányomnak (akit állítólag annyira szeret) tavaly volt a ballagása, és arra nem vette a fáradtságot, hogy félretegye az utálatát (a nagy semmiért), és eljöjjön hozzánk, mert csináltunk otthon neki egy ünnepi vacsorát. Az óvodai ünnepségre eljött, de hozzánk már nem jött el, és egész műsor alatt unottan nézett ki a fejéből, és utálattal nézett rám, pedig senki nem mondta neki, hogy engem kell néznie.


Amiért végképp nem akarom őket engedni, az az, amiket pofázik a gyerekeknek. Olyanokat mond nekik, hogy csak papíron vagyok az apjuk, ami hülyeség. Meg azt mondta, hogy amikor én a piacon árultam, akkor befogtam őt dolgozni, és nem fizettem ki az órabérét, ami hazugság, mivel sose árult a piacon, legalábbis az én zöldségeimet biztos hogy nem árulta. Meg olyanokat mondott nekik, hogy én vertem az anyjukat. Ami megint hazugság. Nyilván amikor számon lett kérve, akkor elkezdett hazudozni, hogy ő ezt nem mondta, meg ezt nem így gondolta. A feleségem meg az anyjának hisz inkább, mint nekem meg a saját gyerekeinek, mert a feleségemet nagyon jól tudja manipulálni az a .... vénasszony. Ha én nem lennék, a feleségem még mindig a megkeseredett, életúnt anyjával lakna.


2020. szept. 2. 13:47
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
79%

#20: Csak abból gondolnám, mert nem látnám az okát miért akarna valaki egy csapat vadidegennek hazudni, úgysem tudjuk ki ő, és sajnos nem az anyós lenne az első ember, aki a saját gyerekének/unokájának azt mondja, nem szereti.

De ha igazad van... egyrészt igen hülye és naiv vagyok. :D Másrészt akkor a kérdezőnek innen üzenem, hogy keressen fel egy pszichológust.

2020. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
44%

#21: Én a stílust figyelem elsősorban. Sokat olvasok, elég idős is vagyok már, sokat dolgoztam emberekkel. Az írása alapján a kérdező bennem egy nem túl művelt, agresszív jellemű, amolyan "kihaénnem" típusú alfahím benyomását kelti, akinek a szemében a nő semmi, csak arra való, hogy kiszolgálja és mindenben alávesse magát "ura és parancsolója" akaratának.

A válaszok többségét olvasva úgy érzem, hogy más is hasonlóképpen érzi, ezért születtek azok a válaszok, amik.

2020. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
41%
Egyetértek az utolsóval, alapvetően amit irt abban meg igaza is lenne, de minden egyes megnyilvánulása egy himsoviniszta, tanulatlan emberre vall aki nem bírja ha nem nála van 100%-ban az irányítás, és pont azért mert anonim oldal fog most az jönni a kérdező részéről (legalábbis az esetek nagy százalékában), hogy o egy többdiplomás magasbeosztású ember, hogy ezzel is az igazat védje, csak ugye hiaba mert a stílus maga az ember.
2020. szept. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
33%
Egyébként valami nekem sem kerek itt, apuka megdöbbentően veszekedő hangnemű és agresszív, eléggé lenézően beszél a saját feleségéről is. Tuti, hogy nem az anyós az, aki 100%-ban egy sárkány, apuka bezzeg egy tökéletes, hibátlan lény. Lehet, hogy a kisfiú is úgy viselkedett, mint az apja és erre reagált így a nagyi. Az, hogy csak papíron az apjuk, azt szerintem messze nem úgy érthette, hogy nem biológiailag apjuk, inkább úgy, hogy csak megcsinálta őket de nem megfelelően nevel. Legalábbis én hasonló kifejezéseket ilyen szitukban hallottam elhangzani. Nem tudom elképzelni, hogy ez az ember egy törődő, következetes, szeretettel teli apuka lenne, akihez probléma esetén bátran fordulhatnának a gyerekei. Minden sértés nélkül, azért gondolkozzunk már el, milyen hangnemben válaszolt itt mindenkinek...
2020. szept. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező!

Ne úgy nézzed a helyzetet, hogy feleséged az anyósodhoz viszi gyerekeiteket.

Nézzed úgy, hogy az ő anyjához, a gyerek egyik nagyanyjához viszi látogatóba.

Mindjárt másképp fogod látni a helyzetet.

.

Ha te sem engedsz és anyósod sem a gyűlölködésből, a gyerekek isszák majd a levét, idősebb korukban nem biztos, hogy szeretettel gondolnak rád - és ez nem kizárólag anyósod hibája lesz, hanem gyűlölködéseddel harcolod ki magadnak.

2020. szept. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
77%

Sok nagymama szülök ellen neveli az unokát

Nálatok is ez van...

Söt kivételezii velük!Milyen nagyi akkor?

Én teljes mértékben megértelek mert az én anyòsom,apòsom is ilyen

Utàlnak engem meg a màsik menyüket is mert azt hiszik elakarjuk szedni a fiacskájukat.Ha kiállok magamért mert nem vagyok a csicskájuk,akkor beszòlogatnak,addig amig nem robbanok de akkor azt nem tennek zsebre

A masik menyüket is utálják,simàn váratlan odaàllitanak mert tudják hogy a nem fog neki tetszeni.

Konkrétan ugrálnànak örömükben ha elválnànk a fiaiktòl.

Mert legalább nem vagyunk vetélytársak mert ezek csak annak néznek minket.

2020. szept. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
46%

Csicska, ezek (ők helyett), fenyegetőzés...

Miért csak az ilyen magukat “kulturált” módon Kifejezni tudó embereknek van hasonló élethelyzete?

2020. szept. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
30%

Azért kedves mert amig nem bántom öket,de ök mégis az otthonomban bàntanak és sértegetnek mert nem a kedvükben járok azért beszèlek igy velük.

Ja es a szememben nem anya sem apa az olyan aki azért nevelte a gyerekeit ha felnönek vissza is várjàk.Nem anya sem apa az olyan aki manipulàlja a sajàt gyerekét csak az legyen amit öt akarnak,és akkor sem ha sajnàltatjàk magukat.Mindenkit lenéznek pedig tudnék mesélni mindkettöröl

Aposom egy alkolista aki evek ota lusta dolgozni,anyosom meg szidja az anyjat àllandòan,de azt tudja mondani mennyi pénze lehet mert mennyi nyugdija van.

Jaa de szegeny mama meghal az elsö dolga lesz hogy fut megkeresni a pénzét.Arròl ne is beszéljünk mig 2 kicsi gyereke volt a szomszéd faluba jàrt masik ferfihoz(akinek ugyanugy csalàdja volt).

Az én szüleimet is szidja mert nem jàrnak ide a nyakamra es szerinte engem nem szeretnek

Mert idöben es tettekben mérik a szeretet,mert nem tudjàk felfogni h màs csalàdok màshogy müködnek.

Ami meg a legrosszabb h a csalàdomat fikàzza a tökéletes nacsaasszony.

Ezért irtam hogy ezek.Ha semmibe vesznek és nem tisztelnek akkor én sem fogom öket.

2020. szept. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
11%
Egy felnott novel kellett volNA osszejonnod akinek a Te szavad az elso a Te szavad a fontos a biztos. Ki akar egy olyan no mellett megoregedni aki mellett nem erzi magat ferfinak? Mondom ezt nokent. Teljesen tonkremesz igy. Megoldas nem lesz de egy felnott novel ha megismerkedsz majd rajossz. Szomoruan olvasom az ilyen story-kat mert csaladcentrikus ferfiak mennek gallyra gyerekes hulye nok miatt.
2020. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
5%

Megertelek kérdező, de pár valaszadó kérdésére azért nem kellett volna indulatból reagálni, hanem érthetően leírni rá a választ. Bár tudom én is, sok valaszadó egy kiírt kérdés kapcsán és a leírás alapján (amiben nem mindig van leírva minden részlet), szeretnek olyan dolgokat is hozzá tenni vagy állítani, ami nagyon messze van az igazságtól.



Nyilvan az anyja, én sem kedvelem anyósomat, de, ha akarna jönni, nem tiltanam, mert a párom anyukája... a felesegeddel kell ezt tisztázni elsősorban, elmondani neki mi bajod, és kezelje ő a saját anyját. Ha ezt nem teszi meg, akkor elgondolodnek megérte volna e vele házasságot kötni...


Es sajnos, mivel nem csak a te gyermekeid, hanem a feleséged is ugyan úgy a szulőjuk, így viszi, ha ő szeretné.

2020. szept. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!