Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért mondja ezeket anyósom,...

Miért mondja ezeket anyósom, hogy "anya nem engedi/megtiltotta, de a mama szívesen adna ezt v azt, vagy a mama megengedné" és röhög a képembe? Miért jó manipulálni a gyereket?

Figyelt kérdés

A fiam 2,5 éves izgő-mozgó, jó gyerek. Ha elmegyunk bárhová, nem hisztizik, nem kell fogom a fejem, hogy a bolt közepén műsort rendez,tudja mit szabad mit nem. Ellenben itthon sok a hiszti, kis nyavalygás, amivel nincs is gond mert valahol ki kell adnia. Viszont én nevelem a gyereket, nem hagyok rá mindent, vagy ha hisztizik sem engedek abból, amit egyszer már megtiltottam. (olyan dolgokat tiltok ,ami rá is veszelyes, de gondolom más is így van ezzel)

Na a drága mama viszont egy mindenlében járó okoska, nekünk ez miatt nem is a legjobb a viszonyunk.

Nem tiltom a gyereket tőle, abszolút nem, csak figyelek miket mondd, enged meg neki mert anyósom konkrétan sportot űz abból, hogy a fiamat folyton azzal tömi, hogy én mit meg hogy nem engedek. Persze most van abban a korban hogy dacol, ha nem tetszik valami rögtön hisztis lesz. pl ha hideg van és ő nem akar zoknit húzni vagy hosszú nadrágot elkezdi a nyavalygást.vagy ha ebéd helyett sütit enne, vagy ha nem ő lapozhatja a könyvet stb.. A múltkori eset(nem akart felöltözni): erre én elmondom, miért kell felöltözni megmutatom neki hogy hideg van, megérti és felveszi a ruhát. Ellenben anyósom ha nálunk van/ mi nála /bárhol ott a gyereknek ilyenkor azzal jön," hát én megengedném hogy így maradj, de anya.." Vagy múltkor a kabáttal volt ugyanez, "anyád megtiltotta hogy, levedd." Mintha direkt arra menne hogy, én legyek az, akit a gyerek utál. De ezt bármi más szituban is megteszi. Mikor vírus volt és nem sűrűn találkoztunk egy időre leállt de mostanában újra gyakran teszi. Sajnos közel élünk hozzájuk. Így akkor jöhet amikor akar mert hát ő ráér,(n dolgozik 48 éves após eltartja) plusz most a férjem is szabin van és ilyenkor abszolút nem hagy minket 3asban lenni eljön fél délelőttre / délutánra heti 4x minimum... Nincs is gond ezzel addig míg nem ezekkel tömi a fiamat. Mi lesz később?

Őszintén nem tudom mit tehetnék.. Beszélni vele nem lehet mert tagadná, hogy ő ezt direkt csinálja. Máskor már jeleztem neki ezt vagy azt és közölte h ő már felnevelte a férjem csak tudja mit hogy kell a gyereknevelés téren. Szerintetek?


2020. szept. 5. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
El kell tiltani tőle egy időre.
2020. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

anyám is ezt csinálta. nyilván az a céljuk, hogy ők lehessenek a jófej nagymamik, te pedig legyél a rossz zsaru


húzd meg a határokat. látogatás hétfő-szerda szombat, négytől ötig.

2020. szept. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Nyomorék lelkű így akar mind a menyek fölé kerekedni. Menjetek el otthonról, kiránduljatok, sétáljatok, koptassátok le.
2020. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
85%
Téged akar szopatni a gyereken keresztül. Szerintem is szabd meg, hogy mikor meddig mehet át, meddig maradhat. Attól hogy otthon vagytok, nektek is lehet magánéletetek.
2020. szept. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen, ez hatalmi játszmák, O akar nyerni.

Egyszerűbb, ha megszakitod vele a kapcsolatot.

De ha nem.akarod, akkor vagy ne reagalj, vagy szép szóval celzasokkal alazd le az öreg lányt.

Nárcisztikus egyébként.


Vagy egyszerűen tanítás azt a gyereknek, hogy nem kell a mamára hallgatni. Butaságot mond.

Vissza fogja mondani a picur, de akkor vállald

fel.


Gondolom a hátad mögött is kavarja a szart.

Sőt biztos lehetsz benne.

2020. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Ja, most olvasom a végét.

Beszélni ezekkel nem lehet.

Lehazudjak a csillagot is az égről.

Úgyis te vagy a hibás


Egyébként nem kell mindig beengedni.

2020. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

En kicsit maskepp latom. Mert sok lyen embert ismerek. Neha en is elek ezzel az "eszkozzel". Szoval csak arrol van szo az en olvasatomban, hogy anyosod nem szeretne veletlen se konfliktust az unokajaval. Tudja milyen ez a 2-3 eves kori dackorszak es semmi kedve neki veszekedni, vagy ujra ugyanazt magyarazni mint te vagy lehet nem is tudna ugyanugy es akkor meg neked az lenne a baj. Igy viszont egyszeruen te vagyis a felsorolt esetekben a te tiltasod az ő adu ásza a gyereknel. Azaz egyszerubb neki azt mondani o igen egyutterzek veled kicsim (felolem nem kellene felvenned felolem megehetned blablabla), DE anya nem engedi (anya nekem se es neked se engedi es mindketten szot fogadunk anyanak...).

Igy inkabb oruljel nem jatszik ki teged es nem kell vitatkozni vele vagy nem maskepp magyaraz es akkor meg azert foghatnad a fejed. Egyik fuleden be egyiken ki. Vagy neha mondd a kisfiadnak ilyenkor latod latod a mama is szot fogad nekem, nagyon kis ugyesk vagytok.


Remelhetoleg kesobb se lesz ennel nagyobb gondod.

2020. szept. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Az én anyósom is megpróbálta. Mielőtt megszólalhattunk volna, apósom nagyon gyorsan leállította. Nagyot nőtt a szemünkben... Azóta ilyen téren béke van. Vannak egyébb "érdekes dolgai" is, de határozottan kezeljük.
2020. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Anyósom ugyanezt csinálja a sógornőmmel csak kicsit sunyibban.

És utána örömmel harsogja, hogy na bezzeg rá hallgat a gyerek, de sógornőmre nem. Náluk sógor állította le.

2020. szept. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Mert egy nyomorék. Tiltsd el tőle a gyereket, és mondd meg hogy majd ha normálisan viselkedik akkor megint viszed.
2020. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!