Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit reagálnátok, ha a 17 éves...

Mit reagálnátok, ha a 17 éves lányotok megtendelne valamit a jelenlegi helyzetben, de te ezt határozottan megtiltottad neki?

Figyelt kérdés

Azért tiltottad meg neki, mert "ezzel behizná a vírust".

De egyébként neked ugyan úgy járnod kell dolgozni, és a bevásárlást is ugyan úgy napi szinten (néha napi kétszer) intézed, mint a vírus előtt. Viszont veszélyesnek tartod az egyszeri online rendelést, ezért a lányodnak nem engeded meg.


Mit reagálnál szülőként ha a harmadik vita után, a nyomatékos tiltásod után mégis megrendelné az adott dolgot?


2020. ápr. 13. 12:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Várj... mi?

Anyád naponta akár 2x is kijár vásárolni, jár dolgozni, de neked azért hisztizik, mert egyszer találkoznál a futárral?

Szerintem itt nem a találkozás a gond, hanem mondjuk a pénz.

2020. ápr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Ha megtiltottam neki valamit, akkor az tilos. Mindegy hogy mi és köze nincs hozzá annak se, hogy én mit csinálok. Ha nemet mondok neki, akkor az nem is marad, így büntetést kapna, ha mégis megtenné
2020. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Melyik fél vagy a történetben? Csak hogy célzottak legyenek azok a kommentek, amikben felvilágosítanak, mennyire buta az ilyen szülő. Az agymosás meg pánikkeltés megtette a hatását, és olyan dolgon megy a perpatvar, aminek nincs tényleges alapja. Amúgy meg ha ennyire fosni tetszik, akkor át kell venni és félretenni pár napra a csomagot, hogy a hátha rákerült vírus elpusztuljon - mert az gazdatest nélkül nem életképes.
2020. ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok benne biztos, hogy a 17 éves lánynál a "Márpedig megtiltom!" a megfelelő módszer bármire is.


Mindenesetre tetszik, hogy a vírust használjak manapság mindenféle kifogásra.

És itt megjegyzem, az egyszeri online rendelésnél lassan komolyabb a fertőtlenítés procedúra a csomagolásnál, postázásnál, mint lassan egy kórházban, tehát az a legkevésbé veszélyes manapság...

2020. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
17 évesen amúgyse lehet online rendelni, mert az szerződés, amit csak cselekvőképes felek köthetnek.
2020. ápr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én a lány vagyok a sztoriban. Egyébként valaki írta, hogy lehet, hogy a pénz a gond, de szerintem nem, mivel a spórolt pénzemből fizetném.
2020. ápr. 13. 12:23
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező!


Tok mindegy miért tiltotta meg. Sőt, az is, hogy mit tiltott meg. Egyenlőre ő a szülő, te pedig a gyerek, el kell fogadnod a szabályait.

2020. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
rendeld valami posta/pikpak pontra (vagy haverhoz) aztán mond azt "bótbú vettem." problemsolved.
2020. ápr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendelhetem én máshova, de engem ki sem enged, max néha elmehetek majdnem szomszédban lakó nagymamámhoz segíteni.(átvinni a cuccokat neki, meg ilyenek) Plusz kisvárosban lakok, így nem lenne hiteles a "boltban vettem" indok.
2020. ápr. 13. 12:31
 10/17 anonim ***** válasza:
12%
Mi az amúgy ami nélkül most nem tudsz meglenni?
2020. ápr. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!