Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit gondolnátok a lányotok...

Mit gondolnátok a lányotok párjáról ha öltönyben érkezne hozzátok vacsorára,bemutatkozni?

Figyelt kérdés
2020. okt. 14. 19:11
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
78%
Azt, hogy kicsit túlöltözött.
2020. okt. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
80%
Azt hogy kicsit tultolja de igazán semmit
2020. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
96%
Megmosolyognám, és mondanám, hogy nyugodtan leveheti a nyakkendőt az vacsorához, hátha úgy jobban csúszik a leves.
2020. okt. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
79%
Nem ez alapján ítélném meg, de nálam plusz pont, mert igyekszik beilleszkedni a családba. Tőlem nem áll távol, nálunk munkaruha az elegáns öltözék.
2020. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim válasza:
92%

A kommentek közt elég erősen megmutatkozik az értelmiség és nem értelmiség közötti éles határ, legnagyobb sajnálatomra. Én a család akármelyik tagja helyében örülnék neki, látszik, hogy komolyan veszi a dolgot, mégiscsak első találkozás a szülőkkel. Nekem személy szerint nincs is nagyon pulóverem vagy kardigánom, zakóm viszont annál több, én azt hordom kardigán helyett, mert sokkal jobban tetszik. Az én barátom is, bár általában polóban van, mikor először eljött hozzánk (még úgy is, hogy nem volt hivatalos vacsora vagy ebéd megbeszélve), hazament átöltözni előtte ingbe és nekem és édesanyámnak is hozott rózsát. Ez is egy olyan gesztus volt, ami azonnal figyelmességről árulkodik, komoly szándékról, és nagyon pozitív a szülőknek (vagyis szerintem annak kéne lennie). Csak hogy említsek másik példát is, nálunk gimnáziumban is volt olyan, és egyetemen is vannak olyan fiúk, akik napi szinten járnak ingben, öltönyben iskolába, és ki lehet találni ki az, aki ezekben a környezetekben először megragadja a figyelmet egyeseknek. Az alábbi példa is mutatja, hogy nem csak munka miatt lehet jólöltözöttnek lenni. Sokat elmond az emberről a kinézete, akárki akármit mond (és itt most nem a mindenféle márkás dolgokról beszélek, nem kell ahhoz kifejezetten gazdagnak lenni valakinek, hogy jól öltözött legyen), de látszik ki az aki ad magára. ...és az is, hogy ki az aki nagyon nem. Igenis vannak események és körülmények, ahol az öltözeteddel megadod a tiszteletet és ahol úgy illik, például egy fogadáson vagy színházi előadáson is furán veszi ki magát, ha valaki melegítőben meg sportos öltözetben megy. Nem muszáj öltönyben, de az inget/blúzt minimumnak tartom.

Bocsánat a hosszú válaszért, remélem érthetően sikerült megfogalmaznom az én nézőpontomat a kérdésben. Szép napot

2020. okt. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
75%

35


Ezzel szemben én meg ismertem olyat, aki idióta tróger létére sötétkék öltönyben ment minden nap iskolába 9.-12.-ben...

2020. okt. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
78%
#35 legalább egy értelmes válasz a sok közül
2020. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
55%

"A kommentek közt elég erősen megmutatkozik az értelmiség és nem értelmiség közötti éles határ, legnagyobb sajnálatomra."


Én ezt helyesbíteném sznob és nem sznobra. Igen, alap, az igényesség, tiszta ruha, alkalomhoz illő viselet. De öltönyben menni szülőkhöz, azért megmosolyogtató. Más egy laza business casuel, ha ilyen a stílusa valakinek, de az sem kötelező. Ha valakinek ilyen elvárásai vannak külsőségekkel kapcsolatban, már eleve halálra van ítélve a jó viszony. És ennek semmi köze a papírokhoz én orvos vagyok, mégis fogadtam már vendéget cicanadrágban.

2020. okt. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
88%

Mellesleg az, hogy valaki öltönyben megy bemutatkozni, ez nálam természetes dolog, főleg ha fontos helyre megyünk. És legalább a szülei látják, hogy van annyi igényesség, hogy nem sportruhában megy oda, hanem megtiszteli őket ezzel.


(egyébként hová tünt a kérdező?)

2020. okt. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
83%
Az alkalmi ruha miért is sznobság? A sznob szó jelentését is helytelenül használják sajnos. A sznob olyan ember, aki másnak, előkelőbbnek, akar mutatkozni, mint amilyen. A kettő külön fogalom.
2020. okt. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!