Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A sógoromékat többre tartják...

A sógoromékat többre tartják a feleségem szülei mint engem?

Figyelt kérdés
Több mint 7 éve ismerem mostmár feleségem szüleit,sose mondták hogy tegezzem őket,pedig két éve elvettem a lányukat,vejük vagyok.A nővéremet meg a férjemet alig ismerik kétszer találkoztak csak velük, mégis már második alkalom után szóltak nekik,hogy tegezzék őket!!Nincs avval semmi gond hogy magázódom velük tegezésre rá se állna a szám,de az azért zavaró ha másokkal nincs is kapcsolatuk de már rögtön tegezésre szólítják fel őket.Biztos amiatt mert ausztriában dolgoznak és jól keresnek,mindenki annyira odavan értük emiatt,el van tőlük ájulva:)Persze ügyesek,de ma már szinte mindenki kinnt dolgozik,és csak egy kis falusi étteremben dolgoznak.Mikor unokatestvérem rákos lett akkor is hozzájuk fordult a nagybátyám,hogy segítsenek

#magázás #Tegezés,
2020. nov. 4. 19:05
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt látom hogy az anyagi helyzet a mérvadó,talán ebbe az is bennt van hogy azt gondolják hátha akkor mindent összevesznek a gyereknek,és a másik utoljára írom le nekem a magázódás teljesen megfelelő,és így is helyes régen a szülőket se lehetett tegezni
2020. nov. 5. 08:14
 12/25 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes utolsó, hogy pont csak ennyit tudunk a sógortársról, itt a kérdező akinek ez a fontos, hiszen ezt az egy dolgot emelte ki a kérdésben is a másikról, semmit nem tudtunk meg róluk ezen kívül.

Lehet. Hogy Többre tartja, de ez lehet 1000 más dolog miatt. Lehet segítőkészebb vagy közvetlenebb, stb.

2020. nov. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Sógorommal semmi kapcsolatuk nincs
2020. nov. 5. 08:15
 14/25 anonim ***** válasza:
84%

Akkor én most szülő szemszöget írnám le, hogy mi nálunk a helyzet:

2 lány van mindkettőnek tartós kapcsolata, és megmondom őszintén nekem is szimpatikusabb a nagyobb párja, igaz mi ezt abszolút nem erzekektetjuk, legalábbis igyekszünk.

A kicsié sem mondott soha rosszat, de egyszerűen nekem sem kötelező mindenkit kedvelnem.

A kicsi párja azt hiszi magáról, hogy igazi ezermester legalább 30 dolgot feltudna sorolni amit o csinált meg nálunk, igaz miután elment kezdhettük elölről, de mint mondtam ezt igyekszünk nem említeni mivel a nagyé ellenben rengeteg dologhoz ért.

A kicsiétől bármilyen téma van, o mindenhez ért pl. autószerelő a férjem és sokszor nem győzi azt a sok sületlenséget hallgatni amit előad, de mi nem vitatkozunk vele. A nagyé nem szól bele olyanba amihez nem ért. Ez mellett saját bevallása szerint is ott ügyeskedett életében mindenhol ahol tudott, persze legyen élelmes az ember de ne legyen büszke rá, inkább maradjon csendben.

2020. nov. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
73%

Hárman jó barátnők lettünk a munkahelyünkön (huszas éveink elején), első alkalommal mikor elmentünk egyikünkhöz az anyukája egyből mondta, hogy tegezzük őt, akkor már 7 éve volt együtt a párjával és jópár éve a férfi is velük élt, de ő nem tegezhette! Azóta eltelt még 10 év és azóta sem változott a helyzet 😅


(én sem tegezhettem soha a párjaim szüleit, pedig az elsővel 7 évig voltam, a másodikkal 8 éve tart és gyerekeink vannak... na ők bezzeg tegezhetik 😑)

2020. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, leírtad, hogy az a pasi, akivel tegeződnek 20 évvel idősebb a lányuknál, tehát gyakorlatilag a szülőkkel majdnem egykorú.

Nyilván ez lehet az oka, hogy vele tegeződnek, többet nem kell belegondolni!

2020. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen lényegtelen 16-os, ki hány éves, ha a kérdező is felnőttkorú, akkor neki is ugyanúgy kijárna a tisztelet. Ezt a csendőrpertura értem. Remélem, ha tőled elvárják, hogy magázzad őket, akkor viszont magáznak téged is. Mert a csendőrpertu illetlen dolog.

Én voltam ilyen helyzetben, férjem szülei elvárták, hogy magázzam őket, de simán letegeztek 30 éves nő létemre, és amikor jó napot kívánokkal köszöntem, az apja még megkérdezte, miért nem csókolomozok inkább. Mondtam, hogy azért, mert 30 éves nő vagyok, ezért a jó napot oda-vissza megfelel szerintem. Innentől kezdve magáztak ők is, de pár hét múlva már felajánlotta az apja a tegeződést (amit etikett szerint szintén a nőnek kell előszőr).

Egyébként jó a kapcsolatunk, nagyon szeretem őket. Viszont ha az elején nem szóltál a tegeződés miatt, most már furán jönne ki szerintem, ezért én a párodnak szólnék, hogy beszéljen a szüleivel, mert ez elég megalázó helyzet.

2020. nov. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van a 17-nek, a csendőrpertu etikett normasértés. Megengedhetetlen az egyoldalú tegezés. Sajnos ez nem egyedi eset, viselkedéskultúrával foglalkozom, etikett-tanár vagyok.

Két felnőtt esetében a tegeződés és a magázódás is kölcsönös kell, hogy legyen. Én mindig üdvözlöm, ha valaki erre felhívja a figyelmet, ahogy a 17-es válaszoló hölgy is tette a férje szüleivel szemben.

Sokan abban a tévhitben élnek, hogy csupán a jelentős korkülönbség miatt nekik jár a magázódás, ellenben ők letegezhetnek bárkit, hiába felnőttkorú az a másik. Én szívesen látnám, ha ezt megtanítanák már a gyerekeknek otthon és akkor később nem lennének ilyen kellemetlen helyzetek.

2020. nov. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Köszönöm, 18-as. Minket protokoll szakértők oktattak erről az egyetemen, tény, rengetegen nincsenek tisztában ezzel, ezért meg sem lepődöm, hogy lepontoztak.

Viszont ha nem akartok faragatlan bunkóknak tűnni, akkor ajánlom, hogy járjatok utána a tegeződés-magázódás szabályainak, és akkor emiatt már nem hozzátok magatokat kellemetlen helyzetbe.

2020. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem ezzel a lányuk között is különbséget tesznek. Engem legalábbis zavarna ha csak az én választottam magázódna mikor a testvérem választottja tegezné.
2020. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!