Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez kisstílű lenne tőlem vagy...

Ez kisstílű lenne tőlem vagy hátha észhez kap?

Figyelt kérdés

Anyósom utálja a karácsonyt, szerinte az egész csak nyűg, beleértve az ajándékozást is. Emiatt minden évben felvetettük, hogy ne legyen ajándékozás, jöjjenek át ebédre 25-én, és ennyi. Nekünk ez így teljesen megfelelne, de neki nem, mert az ajándék az muszáj.

Én nagyon szeretem a karácsonyt, mindenkinek készülök tényleg olyan ajándékkal, aminek tudom, hogy örülni fog. Viszont én minden évben kapok anyósomtól valami konyhai edényt. Ami van, és semmi szükségem rá. Férjem próbált utalni rá, hogy van, nincs rá szükség, de minden évben ez van. A többieknek olyat vesz, amit előtte megkérdez a párjuktól, hogy tetszene e, csak nekem vesz mindig ilyet. Arra gondoltam idén ő is kap egy edényt. Ez kisstílű lenne tőlem vagy hátha ráébred, hogy fejezze be?



2020. nov. 8. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Logikátlan az egész az anyós részéről!

Anyósod utálja a karácsonyt, az ajándékozást, te szereted a karácsonyt és szeretsz ajándékozni, mégis ti vetettétek fel, hogy ne legyen ajándékozás, de ő ragaszkodik hozzá.


Innentől kezdve bármi szart vehetsz, semmi jelentősége.

Én leginkább egy nagy bögrét adnék neki,

"Én az az anyós vagyok, aki többet nem vesz a menyének edényt!"

felirattal.

2020. nov. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
12%

Egyéb jelképes ajándék? Oda-vissza az edények felhalmozása lenne a lényeg?


(Tehát az anyós és a meny is az ÉTELKÉSZÍTÉS FORTÉLYAIRA hívná fel egymás figyelmét...?!) Kit "szeret" jobban az Imádott Férfi?


Nekem úgy tűnik, mintha a Kedves Mama Kicsi Magzata - Én Egyetlen Férjuram Becsülje Meg Drága Hitvesét - kb. ezt olvasom ki a sorokból így kívülállóként.


Ui: tehát egy kicsikét "versengés"-nek tűnik a Nagybetűs Férfi figyelméért - annyira viszont nem látni bele a szituációba. (De hátha Valaki ad jobb ötletet, aki ilyen fajta házasságban éli mindennapjait.)

2020. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
15%

Bocsánat, kicsit helyesbítek: tehát Ki "szereti" jobban az Imádott Egyetlen Férfit...?!


Itt azt kellene elfogadni talán, hogy MINŐSÉGILEG máshogyan "szeret" mind az anyós, mind a feleség...

2020. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Én szépen becsomagolnám a tavalyi edényt, amit tőle kaptam, és azt adnám oda. Nem azért, mert veszekedést szeretnék produkálni, hanem hogy megértse, hogy ennél még egy pár zokni is jobb mert tele vagyok már edényekkel.
2020. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon jó ötlet. Csak benne van a pakliban, hogy az idén már mégsem edényt vesz neked.
2020. nov. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Savlekotő ***** válasza:
87%

amit előtte megkérdez a párjuktól, hogy tetszene e,

Lehet nem a karácsony a gond,hanem a személyeddel van baja,nem kedvel,csak te ezt nem veszed észre..

2020. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon ismerős a szituáció! Nővéremnek az anyósa mindig edényeket vett karácsonyra. A nővérem a sokadik ilyen ajándékozás után mondta, ne vegyen konyhai cuccot, mert már nem tudja hova pakolni, nincs hely. Erre az anyósa: Jaj hát én azért vettem, mert tudom, hogy szeretsz nagyon sütni-főzni..Tehát nem rossz szándékkal tette. Nem lehet, hogy nálad is ezt látja az anyósod?
2020. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

Minden e nem valami konyhai edenyt. Komolyan,egetrengeto probléma. Megköszönöd, és ha enm kell, továbbadod, kidobod, eladód, akármi. Ha bunko akarsz lenni, nyugodtan adj neki is edényt. Biztos ut ahhoz, hogy a már most is xar kapcsolatot tönkre vagja.

Az én anyósom mindig állami olyat vész, amit nem tudok hasznalni: hatalmas forgó fuszertarto a pultra, porcelán folyékony szappantartó, valami dekorációs cucc. Megköszönöm szépen és megy a szekrénybe. Nem halok bele, nem sértem meg.

2020. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
10%
Most akkor akarja az ajándékozást vagy sem? Ideges voltál amikor ezt leírtad? :D
2020. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nem voltam ideges. Mindenkinek megvettem az ajándékot, csak neki nem eddig és gondolkoztam mi legyen. Igazából nem vagyok máskor sem ideges anyósomra, legfeljebb nem foglalkozom vele. Ez nagyon nem erről szól, sokkal inkább arról, hogy 8 éve hagyom ezt. A szép szó nem hatott, de most már szeretném, ha befejezné. Persze, nyilván ez a nem szeretetének a jele, de akkor ne adjon semmit. Nincs ebben semmi ellentmondás. Októbertől azt hangoztatja, hogy nyűg az egész karácsony, mégsem jó neki, hogy akkor ne ajándékozzunk.
2020. nov. 8. 15:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!