Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez kisstílű lenne tőlem vagy...

Ez kisstílű lenne tőlem vagy hátha észhez kap?

Figyelt kérdés

Anyósom utálja a karácsonyt, szerinte az egész csak nyűg, beleértve az ajándékozást is. Emiatt minden évben felvetettük, hogy ne legyen ajándékozás, jöjjenek át ebédre 25-én, és ennyi. Nekünk ez így teljesen megfelelne, de neki nem, mert az ajándék az muszáj.

Én nagyon szeretem a karácsonyt, mindenkinek készülök tényleg olyan ajándékkal, aminek tudom, hogy örülni fog. Viszont én minden évben kapok anyósomtól valami konyhai edényt. Ami van, és semmi szükségem rá. Férjem próbált utalni rá, hogy van, nincs rá szükség, de minden évben ez van. A többieknek olyat vesz, amit előtte megkérdez a párjuktól, hogy tetszene e, csak nekem vesz mindig ilyet. Arra gondoltam idén ő is kap egy edényt. Ez kisstílű lenne tőlem vagy hátha ráébred, hogy fejezze be?



2020. nov. 8. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%
Lgyen vele a férjed határozottabb. Ne "próbáljon" "utalni rá", hanem nagyon határozottan közölje vele, hogy ne vegyen még egy edényt, mert vissza fogod adni. Ebből majd ért. (Persze amit helyette vesz, az se lesz jobb.)
2020. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
8-as: Ha bunkó akarok lenni... Nem, nem akarok. Szerintem ő a bunkó, akkor már, aki 8 éve edényt vesz, pedig a 2. alkalom után tudta, hogy nem kell. Azt a kapcsolatot rontanám el, amelyikben 8 éve aláz azzal, hogy csak nekem olyat vesz, ami nem kell. Ok, a többiek én sem gondolkozik, megkérdezi a párjukat. De nekik legalább az érdekli, hogy tetszik a holmi amit vesz. És nem kell szeretni, én sem szeretem. Tiszteletben kell tartani, hogy én vagyok a fia felesége, az unokái anyja. Pont ahogy én is tiszteletben tartom, hogy ő a férjem anyja, és a gyerekei nagyanyja. De akkor mit tegyek, hogy befejezze?
2020. nov. 8. 15:59
 13/21 Rodi91 ***** válasza:
90%

Szerintem is fogd a tavalyi edényt, és csomagold be neki szépen,hátha így megérti. Ha nem akarsz nagyon bunkó lenni,akkor még valami bonbont rejts el benne,vagy egy poénos üzenetet,vagy valamit ami elveszi az élét.


Azt még esetleg meg lehet próbálni,hogy a férjed beszél vele újra,hogy ne vegyen edényt neked, és megkérdezhetné,hogy miért veszi folyton ezt. Tényleg az is lehet,hogy ő csak ennyire ismer,hogy tudja hogy szeretsz főzni,és nem jut ennél tovább.


Persze az is lehet,hogy nem kedvel téged,és sz@rik bele. Anyukám anyósa például 2 egymást követő évben, teljesen ugyanolyan kötény, konyharuha, edényfogó készletet vett anyukámnak. Mondjuk így én jól jártam, a második az enyém lett. :D De mi tudjuk,hogy gyűlöli anyukámat a "kedves mama".

2020. nov. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64%
Adj neki egy fakanalat. Ebből érteni fogja. Én simán megtenném.
2020. nov. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Savlekotő ***** válasza:
10%
Mert másnak adna szívesen,és ha ilyen szar a kapcsolat az két oldalú te is tehettél érte vmit,főleg h 8 évig nem nyitottad ki a szád de most hirtelen balhét akarsz provokálni. Inkább ne menj oda,lehet örülne egy normális karácsonynak nélküled. Ha meg év közbe le se köpitek egymást nem mindegy mit ad,ki dobod azt tovább lapozol.
2020. nov. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%

"Szerintem ő a bunkó, akkor már, aki 8 éve edényt vesz, pedig a 2. alkalom után tudta, hogy nem kell"


Tudta? Mondtad neki? Vagy csak a férjed célozgatott?

2020. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Savlekotő ***** válasza:
69%
Ha meg eleve rossz a kapcsolat,mond hogy neked ne adjon semmit,jobb mintha személytelen vackot adna,de a fia nem látja hogy 8 éve nem bir az anyja annyira se,hogy még egy nap se tud megtisztelni hogy ne alázzon le,hogy csak te kapsz szart h letudjon. Ez nem a Karácsonyról szól rég,az edények meg csak tünetei a 8 éve görgetett kakinak..
2020. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem megyek oda, mint írtam ők jönnek 25-én.
2020. nov. 8. 17:06
 19/21 anonim ***** válasza:
71%
Én is azt csinálnám, amit a 4-es és 13-as mondott, csak nem a tavalyi edénnyel, kicsit raffináltabban: felcímkézném az edényeket, amiket kapok tőle, csomagolással, dobozzal együtt eltenném, és mindig a három évvel azelőttit adnám oda. Kineveznék egy eldugott polcot a konyhaszekrényben, ahol a három dobozt tartom az új, becsomagolt edényekkel, és a három évvel azelőttit odaadnám. Most karácsonyra kapnék egy újat, az menne leghátra, jövő karácsonyra kapná a tavaly előttit, stb., és így tovább, gond, ajándékozás fillér nélkül letudva, három évvel ezelőtti dolgokra valószínűleg nem fog emlékezni. Ha mégis rájön, hogy tőle van, akkor vagy letagadod, vagy szépen elmagyarázod, hogy belefáradtál az edényekbe, ezt találtad ki. Én sálakat kapok amúgy egy doboz csokival, mondjuk az kevesebb helyet foglal: három évvel ezelőtti sál vissza neki, csokiból meg kap frisset, mert azt megesszük.
2020. nov. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem még mostanában kérdezzen rá a férjed, hogy mit szándékozik neked ajándékozni, és ha edényt, hát mondja meg neki kerek-perec, hogy nincs szükségetek edényre, ne vegyen edényt.

Aztán ha mégis azt kapsz, akkor add el, ha gagyit kapsz és eladni sem lehet, akkor valami rászorulónak adnám.

2020. nov. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!