Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Karácsonyi ajándékozás miatt...

Karácsonyi ajándékozás miatt sértődtél meg anyósodékra-párod szüleire családjára? Volt ebből konfliktusod?

Figyelt kérdés
Tőlünk nem várnak el drága dolgokat pedig tudják hogy megvehetnénk. Mondjuk nem veszünk csak párom de nem drágát hanem kb 10 ezer forint körül együtt a két szülőnek. Ti beszálltok a közös ajándékba vagy csak a párotok veszi? -Úgy korrekt hogy az én szüleimnek amit mi ketten adunk azt meg én fizetem és azt se közösen.

2020. dec. 12. 01:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%

A kérdésed eleve mást sugall (sértődés,konfliktus anyósékkal ajándékozás miatt) mint amit itt utána magyarázol.


Alapban nem értem, hogy mi a gondod?

Te veszel a te pénzedből a szüleidnek és közösként adjátok át, az élettársad vesz a saját pénzéből a szüleinek és közösként adjátok át.

Gyakorlatilag ugyanaz, mintha mindkét ajándék árát feleznétek.

Azt meg végképp nem értem, hogy milyen fura megnyilvánulásodra kaphattad ezt a választ:

"...ugyanannyi ajándékot kapok akkor is ha feleség leszek ne aggódjak"

2020. dec. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Azt nem értem mi a baj,egyébként tudod ugye h házasság esetén minden közös?

Hiába van 2 külön megtakaritàsotok,félrerakott pénzetek vàlàs esetén az a "màsiké" is.Ha csak nincs házassàgi szerzödés

Szòval szerintem egyébként is felesleges.

Nekünk is van külön számlànk amire a fizu jön,van egy màsik számla ami közös néven van,oda tartalékolunk.

Ha te csak 5 ezret költesz a csalàdodra de a párod 35 ezret igazándibòl nincs jelentösége mert akkoris a közös pénzt költi

2020. dec. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Te nem az a fura kérdező vagy, aki az égvilágon mindent szabályozni akar a kapcsolatában, pl. ki kinek mit mondhat, mondjon, hozhat-e a pogácsát az anyós vagy nem, hány szó chat és hány szó telefon szabályos egy héten anya és fia között, vagy hogy szabad-e tudnia az anyósnak, hogy mi volt az ebéd? Csak mert olyan jól illik a sorba, hogy most épp az ajándékok méricskélése van soron.

Amúgy mindenben egyetértek a 10-essel, az egész kérdés alapja tök felesleges, különben is, anyósod honnan tudná hogy kinek a forintjaiból van az ajándék? A párod meg csak megmondja, ha nem tetszik neki.

Mi mostanában már nem szoktunk ajándékozni, de amikor ajándékoztunk, akkor mindenféle kombináció előfordult, én vettem, párom vette, mindketten vettünk külön-külön, külön apósnak és anyósnak vagy együtt, hol ez fizette, hol az, a karácsonyi ajándékozás szerintem nem épp az efféle forintoskodás legjobb terepe.

2020. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%
*11-essel (13 voltam)
2020. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is az a legnagyobb gond, hogy más a kérdés, és más a kérdés "magyarázása".
2020. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen másra gondoltam.

De azért leírom a sima kérdésre a válaszom. :D

Én nem szeretem a karácsony miatti költekezést, élettársam családja viszont elvárja.

Több olyan év is volt, amikor alig volt pénzem, és jóval drágább ajándékokat kellett vennem nekik, mint mondjuk édesanyámnak és édesapámnak.

Ééés igen anyósom megsértődött, hogy csak drága csokit, drága (külföldről beszerezhető) kávét és minőségi piperecuccokat kapott. így pakolgatta ki a csomagból és "hja ez kávé" "gúnyosan " ki gondolta volna, hogy kávét kapok". Csupa olyan dolgott vettem neki, amit használt, csak drágát és minőségit, de ő ezt nem értette, el is ajándékozta őket (ilyenekről többször beszélt, hogy elajándékozta másnak az ajándékát).


Aztán vettem neki még drágább, különleges dolgot, akkor is ugyanez.


Mert hogy ő drága ruhát, stb. várt volna el. Ok, de ha meg ruhát vettem és nagyobb méretben, akkor meg az volt a baj.


Elnézést, hogy nem a megmagyarazott kérdésre válaszolok, csak kijött belőlem, ezért szorongok a karácsonytól minden évben.

2020. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Drága "puccos" ajándékot nem várnak el élettársam szülei átlagosabb normális dolgokat veszünk ezzel nincs is gond. Csak ez a feszültség ne lenne. Én attól tartva hogy mellényúlok nem szoktam ötletelni nekik hanem azt adjuk közösen amit párom kitalál.Ugyanúgy az én szüleimnél amit én találok ki.De valahogy mindig várom a január 1.-t hogy az égeszen túl legyünk.
2020. dec. 13. 15:56
 18/20 A kérdező kommentje:
16os te vagy a kapcsolatban a nő és az anyósod így viselkedett veled? Ilyen után biztos nem adnék semmit.
2020. dec. 13. 15:57
 19/20 anonim ***** válasza:
Mi anno a ma már exemmel, mikor együtt éltünk, úgy voltunk, hogy mindenki a saját szüleinek vette meg az ajándékot, amit aztán közösen adtunk oda, nem várták el egyik részről sem a külön-külön ajándékot. Értékben hasonló volt mindig.
2020. dec. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Pontosan dettó ugyanígy csináljuk mi is!
2020. dec. 27. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!