Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet kezelni azt a...

Hogy lehet kezelni azt a szülőt, aki elvárja a gyerektől a drága ajándékokat?

Figyelt kérdés

Elég jól keresek és a vőlegényem is. Sajnos anyám világ életében anyagias volt, meg valamiért az a képzete, hogy akinek több pénze van, annak erkölcsi kötelessége osztogatni a szegényebbeknek.

Nekem van egy kiskorú testvérem, akivel nagyon jóban vagyunk, sosem megyek hozzájuk üres kézzel. Ünnepre megveszem neki, amit kér, továbbá néha adok neki zsebpénzt. Sajnos az lett ebből, hogy most már szabályosan elvárás lett, de nem az ő, hanem anyám részéről.

Azt lesi, milyen értékben viszek ajándékot, mennyi pénzt adok neki. Megmondja, mit vegyek neki. Ugyan nincsenek anyagi gondjaim, de túlzásnak érzem, hogy én pénzeljem a testvérem. Túlzásnak érzem, hogy születésnapra 15 forintos ajándékot kér (anyám). Testvérem megmondta, mit kér, megvettem neki, anyám még mondott egy dolgot, hogy mit vegyek. Ha húzom a számat, csak ennyit mond: "ugyan már, a táskád szíja többe kerül, mint ez a dolog".

Már nem is szeretek elmenni hozzájuk. Múltkor el akartam vinni a testvéremet étterembe, de anyám kikönyörögte, hogy hadd jöjjön el, útközben kihisztizte, hogy vásárolni menjünk és vetetett ruhákat a testvéremnek. Akkor vettem neki két pulóvert, de megfogadtam, ez volt az utolsó.

Hiába mondom anyámnak, hogy nincs ingatlanom, arra gyűjtök, nincs saját autóm, ezért el is megy a pénz megtakarításra. Legyint rá. Nem érdekli, szerinte én sokat keresek és adjak.

Hogy lehetne ezt kezelni? Mit mondjak neki, amit fel is fog?



2020. nov. 5. 17:20
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
95%

"az a képzete, hogy akinek több pénze van, annak erkölcsi kötelessége osztogatni a szegényebbeknek" - itt van a kutya elásva. Az ilyen embernek hiába is magyarázod. Sajnos az én anyám is ilyen bocsánat a kifejezésért, de kétbites gondolkodású: a gazdagok gonoszak, a szegények meg a világ legjobb emberei. Sőt, anyám szerint az irodai munka nem munka, meg szerinte a takarítónak is meg az érsebésznek is ugyanannyit kellene keresnie, mert az volna igazságos.

Sajnos nem fogod tudni neki megmagyarázni, mert akinek ezt meg kell magyarázni, már eleve hatalmas bajok vannak a fejében. Nem a te dolgod pénzelni a testvéredet. Az is eleve szép, hogy ennyit adtál. Gondolom, nagyobb korkülönbség van köztetek, de te ugyanúgy a gyereke vagy, és neki kellene támogatnia téged, nem neked őket. Ha meg nem tud támogatni (írtad, hogy se lakásod, se kocsid), akkor legalább fogja be és ne követelőzzön.

2020. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem abban igaza van, hogyha a táskád szíja több, mint 15 ezer, akkor ne szórakozz ajándékokon, VISZONT te épp elég drágát adtál!


Szerintem kistesónak 15 ezerért már letudtad a drága ajándékot, így is bőven szint felett adtál. Ha 5ezerre húznád a szád, megérteném, de azért ez egy tesónak a minimálbér ötöde..


Az én anyám is ezt csinálta velem, mire ki tudtam állni magamért és nem éreztem lelkiismeretfurdalást, addigra vagy 1milliót költöttem a tesómra egy év alatt(pedig nekem saját családom van, a tesóm meg felnőtt).


Megy az undorító érzelmi zsarolás, sértődés, bűntudatkeltés.. Szerintem is a saját szinthez kell mérni az ajándékot, de az azt jelenti, hogy átlag felett, tehát nem az 5000ftos papucsot kapja, hanem mondjuk a 15ezres akármit, ami már háromszorosa egy normális ajándéknak. Jól csináltad, ne hagyd magad zsarolni, mert úgy végzed, mint én..

2020. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 Savlekotő ***** válasza:
92%

Pénz csap elzár és ne lepődj meg ha onnantól le se fog anyád k--ni csak érdekből majd megy másokhoz dörgölőzni. Kistestvéreket nem a nagy testvér kötelessége ellátni nevelni etetni.. Nem kell szaporodni,csókért se, ha utána közösségi médián sírunk a tápszerért,de van plazma tévére cigire és műkörömre pénz csak a gyerekre nem futja,és ha még egy pulcsira egy nyomorult csokira se jut és azt is a nagy tesónak kell szállítani,a koton olcsóbb opció..

70F

2020. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Tök mindegy, mennyibe kerül a táskája a kérdezőnek, csak azért mert a pénzből, amiért saját maga dolgozik meg drága táskát vesz magának, még nem kell másnak is drága ajándékot vennie. Írta, hogy lakásra és autóra gyűjt. Meg ha minden alkalomra 15ezerért vesz ajándékot, akkor az évi hány forint? Szülinap, névnap, Mikulás, karácsony, húsvét, meg még költőpénz is, menjenek már!

Aztán ha a kérdezőnek lesz gyereke, akkor is a tesót kell pumpolni, meg majd jön a számonkérés, hogy ha a saját gyerekének x összegben vesz, akkor a tesónak miért csak ennyiért vesz? Nagyon rossz irány!

2020. nov. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
2%

Egyáltalán nem mindegy, az ember nem nagyon spórol, ha 20ezer a táskája füle.


Ha magán nem spórol, a szerettein se spóroljon.


Egyébként mennyi lehet neki? Anyja, testvére ez a családja(apát nem említ, gondolom meghalt vagy utálja), esetleg meg egy pasi, mint leendő családtag. Nem az xedik kollégának és barátnőnek kell drágát venni, hanem aki közel áll hozzá(általában a család ilyen).


Aki magára szívesen költ, de a szeretteire nem, az szerintem "nem jó ember", önző.

2020. nov. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen jogosan vagy kiakadva, anyád elég korlátolt ember, és nagyon úgy tűnik, hogy irigy is arra, hogy jól keresel. Őt az nem foglalkoztatja, hogy te házra, autóra stb. gyűjtesz, önző módon majdhogynem veled akarja eltartatni a testvéredet.


Valóban a legjobb lépés az, hogy nem pénzeled tovább a testvéred ilyen szinten. Anyád reakciójával ne foglalkozz, jön majd az érzelmi zsarolás, de ne dőlj be neki, ne hagyd hogy kihasználjon.

2020. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
85%

Azon spórol akin akar.

Ha magán nem akar, akkor spóroljon a szerettein.

2020. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Savlekötő, anyáméknak is van pénze, nem kell csok, meg segély, egy szót nem ejtettem anyagi gondokról. Annyi van, hogy én sokkal jobban keresek, és ezért elvárná, hogy akkor nagylelkűsködjek.

Hozzátenném, amikor én voltam gyerek, negyedét nem kaptam annak, amit most a testvérem, de sajnáltatja a gyereket, mert hogy az osztálytársai mind márkás cuccokban járnak, csak ő nem. Én csak a turkálóból vagy ünnepra a kínaiból kaptam ruhát, de akkor valahogy nem érintette meg.

Unom már nagyon azt a szemforgatást, amit minden egyes alkalommal lerendez. Bármit veszünk, megkérdezi, mennyi volt, múltkor megtudta, hogy jön hozzánk takarító, akkor is kiakadt, hogy de jól megy, bezzeg neki nincs. Hozzáteszem, neki is lehetne, ha annyira akarná.


4-esnek igaza van, én nem szándékozom évente többször 15-ért ajándékot venni. Ő nem is kér ennyiért, anyám rendeli. Ha megkérdezem testvéremet, mire vágyik, anyám rávágja helyette, hogy mit mondjon és persze valami jó drága cuccot mond. Elég volt ez az év már 10 ezres névnapi ajándék megvolt, elvittem idén moziba, éttermekbe, 15 ezres szülinap, költőpénz és még csak most jön a karácsony.

Ja, édesanyám legutoljára azért förmedt rám mert a nagymamának szerinte nem vettem elég drága ajándékot szülinapjára. Minőségi élelmiszercsomagot kapott 4000 ft értékben (én soha semmit nem kapok tőle, még csak fel sem köszönt).

2020. nov. 5. 17:57
 9/41 anonim ***** válasza:
16%
Szia. Azt hiszem harmadszorra irod ki a kerdest...
2020. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Drága 5-ös, nekem összesen kettő darab táskám van fiatal felnőtt nő létemre, az összes régit eladtam. A szekrényemben alig van ruha, de ami van, az jó minőségű, nem fast fashion. Benézhetnél anyám gardróbjába, ömlik ki belőle a ruha, a cipő, a táska, a sok kabát. Ezen felül a padlásban dobozokban állnak a holmijai, mert neki "nincs ideje eladni". Neki is lehetne drágább táskája, de ő inkább vesz 50 (nem túlzok) olcsót. Az ő döntése.
2020. nov. 5. 18:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!