Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Önző anyós - mit tegyek? Hogy...

Önző anyós - mit tegyek? Hogy állítsam le anyósom nyomulását, überelését?

Figyelt kérdés
Anyósommal nagyon jó volt a viszonyom, míg meg nem született a gyermekem. Azóta önzőbb, mint valaha. Mindenki hozzá alkalmazkodik, az ő igényeit kell kielégíteni. Kb.16-20 éve nem volt bevásárolni, nem főz, alig vezet háztartást,7köznap is pezsgőzik - csak úgy -pénzt nem hord magánál, még kártyával se fizet, mert mindent apósom csinál helyette, de meg van dicsérve, ha véletlen főz valamit, és sajnálják, ha a kora délutánig tartó munkájában elfárad. Szerintem mindenkinek inkább egy csecsemőhöz kellene igazodnia. A gyerek születésekor 1 hetet nálunk lakott (nem kellett volna engedni) -én takarítottam a fürdőt, mellékhelyiséget, párom járt boltba, mert neki eszébe nem jutott, mi a segítség, s volt, h éhen maradtam mert nyers ebédet tálalt. Utána meg nyomult hetekig, minden nap fotőkat kért fiától a gyerekről.Pesten laknak, vagy jönnek hozzánk, vagy mi megyünk, de mindkettő sokba kerül nekünk, osztanunk kell a pénzt. Hogy értessem meg a 3 diplomás anyóssal, hogy nem tudok 1000 Ft-os pezsgőt venni neki, h HASZNÁLHATATLAN, FELESLEGES, de drága dolgokat ne vegyen a gyerenek,és a párom érzelmi zsarolását is hagyja abba ("azért hívlak, mert te sose hívsz"-a párom 2naponta hívja, nem tudunk találkozni: "ja, ha nem értek rá" - valamikor nekem is kell ruhát vennem, mert 1 gatyám van 1 éve stb. Hogy értessem meg, h "bocsánat" ha csak mi akarunk 1ütt lenni mindenki más nélkül, vagy h a gyerek 1. szülinapjára ne "sokat és drágát" alapon vásároljon mindenkit überelve. A múltkori 11000-es ajándékpakkból 6000 használhatatlanra ment el, neki tetszett 1 ruha, nem baj, a gyerek nem tudja hordani, vagy az 1éves gyerek 0-6-os cumisüvegből kinőtt, nagyon ritkán, és akkor is anatómiai cumit használunk, és most szoktatom pohárra (nem füllentek, h használom azt, amit nem lehet). Bántja az önbecsülésem, h én is megdolgozok a pénzért, mégsem tudok ill. nem akarok "csak úgy, rámutatásra" majd mindent megadni a gyerekemnek. Tudom én így nőttem fel, más az értékrendem, de egy pezsgő nekem pl. 25 pelust jelent. A férjem értékrendje az enyémhez hasonló, de mivel anyósom piedesztálja mellett nőtt fel, ez neki természetes, nem vállalja a véleményét, alapvetően konfliktuskerülő. Hogy állítsam le anyósom nyomulását, überelését?

2013. máj. 24. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a férjed miatt sajnállak. Tutyimutyi töketlen anyámasszonykatonája.

Gondolom, ha veled van baja, akkor viszont ki tudja nyitni a száját...

2013. máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató, csak azt nem értem, h ez mért csak az unoka születésével ütközött ki, és az eddigi 10 évben nem. Nagyon idegesít, h a karácsony előtti 7vége nem volt nekik jó találkozásra, mert anyós a "karácsony részese" akart lenni, s a gyereket a féléves ölébe gyömöszölve a saját örömére nyitogatta a gyerek ajándékait. Ezt nem tudnám a szülinapján is elviselni, s már valahogy magam akarom megoldani ezt az egészet, persze ha lehet sértődés nélkül. Hmmm..
2013. máj. 24. 09:20
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Kívülállóként, ezt átolvasva, és kiszűrve a szövegből a tényeket, az anyósod nem tűnik olyan szörnyűnek. Hidd el, ennél sokkal rosszabb anyósok is vannak! Szerencsére nem is lakik a közeletekben. Fotókat küldhetsz neki naponta emailben, az nem kerül semmibe! Ha ritkán látogatjátok, akkor nem nagy ügy az az egy üveg pezsgő, aminek örülni fog:) Ha sok használhatatlan cuccot hoz, kérd el a blokkot, a ruhaneműt be tudod cserélni olyanra, ami tetszik. Amit meg nem tudsz visszavinni, azt tedd el, jó lesz az még továbbajándékozni valaki másnak. A gyerek szülinapját tartsátok meg anélkül, hogy szóltok neki, és utána beszéljétek meg vele, hogy ő mikor akar átjönni felköszönteni a gyereket.
2013. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. Sajna már most, másfél hónappal a szülinap előtt a témán lovagol. Őt kihagyni? Áááá képtelenség. Őszintén, gondoltam a továbbajándékozásra, de már most sincs hol tárolnom, gyűjtenem a sok cuccot. Ha véletlen meg is beszéljük, mit vegyenek, akkor is megszegik, és 2 helyett 22 cuccal jönnek a maguk örömére, amiből a gyerek persze nem fog fel semmit. attól tartok viszont, h később a gyerek a gyengébb ellenállás felé mozdul (hisz gyerek :) ), és ha mi nem tudjuk neki megadni, amire vágyik, akkor majd a nagyitól, majd azt értékeli.
2013. máj. 24. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

de jóóó...mintha a saját anyósomat látnám..a férje időben megszökött, a másik veje évek óta nem beszél vele...


...és most már én sem..vére nyugalom van...a nejem beletörődött..


nálad más a szitu, talán próbáld levegőnek nézni..no ez nem egyszerű, de talán először ezt kell kipróbálni...

2013. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én anyósomról beszélnél.Mi próbáltunk vele beszélni őszintén.De a végeredmény mindig az lett,hogy ő csak jót akart.A hibásak mindìg mi lettünk ő pedig a szent.Az En véleményem az hogy alkalmatlan a nagymama szerepre drága ajandékkal takarja be azt hogy nem foglalkozik a kisgyerekkel.Ha valaki számon kéri tudja azt mondani:én vettem a legdragabb csomagot(a te esetedben 11 000ft).Kitartást! !!!
2013. máj. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Oh, gondoskodik ő arról, hogy minden napunkban jelen legyen, esélyem sincs levegőnek nézni,bármennyire próbálom. Tegnapi telefon a fiának (hangos a telefon, minden kihallatszik): "Boldog gyereknapot Kisfiam! Meg a hozzátartozóidnak (!!!) is a mamItól (magát becézi), az uncsinak is (ez a gyerekünk), aki az én vérem (a gyereked sic!), meg mint anyós is. Hát hogy tudtok nélkülünk élni? (1 hete 3 napra voltunk náluk) Drága Kincsem! (gondolom a férjem)..." Na, olyan gyomoridegem lett. Nemhogy nem foglalkozik az "uncsival", de minden nap rajtunk tobzódik, túl sok a szabadideje, a fiát meg nem hagyja felnőni. Telefon folyt.: "Kitaláltuk, mit veszünk a gyereknek szülinapjára (most lesz 1 éves!). Egy telefont, hogy bármikor felhívhassuk, vagy egy számítógépet, hogy skype-olhassunk vele." - tudom, poénnak szánta, de elegem lett. Múltkor mielőtt hazaindultak, a lakásból látom, h a parkolóban felemelt mutatóujjal magyaráz a férjemnek - mint kiderült, a skype-os igényét adta elő neki, és "Kisfiam" irgum-burgum, ezt mindenképpen meg kell csinálnotok. Már ott tartok, én ülök le vele beszélni, de ahogy írtátok, valszeg csak rosszul jövünk ki belőle. Amúgy pár hónapja engem nem hív telefonon, tuti érzi, h valami nem oké, de önző módon ez se érdekli. Korábban mondta "Szóljatok, ha sok vagyok!" - de hogy?????Kezdek megőrülni. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. máj. 27. 07:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezen kapaszkodj meg:

Most szoktattuk le a 3 éves lányzót a cumiról. erre vett neki ötöt, meg cumisüveget. Kisbabának való zörgős-sípolós elefántot, formabedobót (van három).

Facebookon van egy oldal: anyukák boltocskája. Add el ott, ami nem jó a gyerekre.

Én is ezt tettem,

2013. máj. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi. Én ezeket a nagymamának nevezett lényeket nem értem. Ez a szerep is csak presztízs, státuszszimbólum. Az én szüleim 2 utcára laknak tőlünk, anyum és apum mégis tiszteletben tartja, h külön család vagyunk, s nem járnak a nyakunkra. A FB jó ötlet, köszönöm, csak le ne bukjak, mert sógorom is fent van... Majd kiokoskodom, h lehet ezt megoldani, s a bejött lóvén meg valóban olyat kap a gyerek, amire szüksége van, s legalább ezen a téren kissé lenyugszom.
2013. máj. 27. 10:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor apród, jófogás, vatera...
2013. máj. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!