Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Több mint egy éve visszatérő...

Több mint egy éve visszatérő probléma nálunk az anyós téma és kezdek belefáradni. Kíváncsi lennék a véleményetekre. Mit gondoltok kívülállóként?

Figyelt kérdés

Adott egy anyos, aki a szemedben nagyon kedves, a hatam mogott ki tudja...

Minden esetre nem ez a gond. Miota megszuletett a gyermekunk, egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor volt nalunk.

Nem vagyok gonosz, sot probaltam hozza joindulatuan allni, de roviden - irto lusta. Igy maradt az a verzio, h mi visszuk at a gyereket hetvegente. Mivel a csaladom nagyon messze el, igy senki sincs aki segitene neha. Emiatt bosszant a dolog. Ezt tudja jol, egy utcanyira lakik tolunk es megsem jön. Minden esetre elfogadtam, hogy olyan amilyen, illetve a gyereket amugy sem biznam mar ra igy 1,5 ev utan (erre szinten adott okot). Viszont amibol elegem lett, az a szinjatek. A kedveskedes, jopofizas, telefonalgatas, kuldj kepet a gyerekrol, mikor jottok mar at stb. A ferjem miatt jatszottam ezt idaig, kedves voltam sőt... Viszont mostanaban egyre gyakrabban veszekszek vele emiatt. Aztan egy ideig minden jo, mert nyelek egyet, de a problema attol ott van. A ferjem persze nem akar osszeveszni az anyjaval, nem is ez a celom! Csak nem ertem miert tesz ugy mintha minden a legnagyobb rendben lenne es az o igenyuk szerint zajlanak a dolgok.


2020. dec. 15. 13:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy már előttem is írták, inkább legyél hálás, hogy nem töri rátok mindig random az ajtót. Illetve neki nem kötelessége kérés nélkül menni és segíteni. Az már más, hogy ha te megkéred, hogy x napon menjen át, mert szeretnél elintézni valamit vagy csak szimplán segítségre van szükséged. De nem várhatod el tőle, hogy magától jöjjön, hisz nem neki szülted a gyereket, hanem magadnak és a férjednek. Szerintem szimplán túlterhelt vagy és ki kéne engedned kicsit a gőzt vagy megtanulni segítséget kérni normálisan, nem másokban keresni a hibát.
2020. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem neked bébiszitterre lenne szükséged. A szabadidő hiánya miatt érzett keserűséget vetited ki anyosodra.

Amúgy nekem is ez a szitu, megértem h kicsit becsavarodtal.

2020. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
90%
"1,5 éves a gyerekem, de nem voltam még soha egyedül sehol" -már nem is bíznád rá (ezt érzi is) Apuka - hétvégén, este- nem tud egy kicsit vele lenni? te meg elmész egy kicsit csavarogni - erre szükséged is van, látszik, hogy egy kicsit belefásultál. 1-2 óra laza csavargás, semmittevés gyógyító!
2020. dec. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Nem anyósommal van a baj, hanem velem. Köszönöm a válaszokat es valahol orulok is, hogy nem tamogatast kaptam az "utalkozasban". A ferjem vigyaz ra persze, de latom rajta sokszor, hogy munka utan vagy mikor epp van egy szabad vasarnapja, jol esne neki is a kikapcsolodas.
2020. dec. 15. 14:42
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki akar nagymama szerepet játszani, csak azért, mert a gyereke vállalt saját gyereket. Én sem mennék sűrűn,nem szeretnék bébiszitter vagy házvezetőnő lenni. Nem neki szültél, hanem magadnak és a férjednek,

vállaljátok az ezzel járó feladatokat és kötöttségeket is.

2020. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
97%

"A ferjem vigyaz ra persze, de latom rajta sokszor, hogy munka utan vagy mikor epp van egy szabad vasarnapja, jol esne neki is a kikapcsolodas."


Ez elvben nem gond, de NEKED is szükséged van néha egy kis kikapcsolódásra!

2020. dec. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%
Ember, miért lenne neki kötelessége a TE gyerekedre vigyázni? Akit ő vállalt, felnevelte. A gyerek a szülei felelőssége.
2020. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Miért kéne neki bármiben is segíteni? Ő akarta hogy szüljél?
2020. dec. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
37%

Alapesetben, egy normalis csaladban nyilvan segitenek a csaladtagok itt-ott. Persze nem a sajat karukra, de alkalmankent termeszetesnek veheto, hogy a nagymama unokazik.

Ha a nagymama erre nem feltetlen alkalmas, akarmilyen okbol, nem kell eroltetni. Ez kicsit mindenki hibaja IS valoszinu.

Ti oldjatok meg akar bebiszitterrel a dolgokat, vagy b.no segitsegevel, vagy bolcsode rem egyszeru. Az anyossal meg ulj le beszelgetni vadaskodas nelkul, hogy mi a gond. Kezd ugy, hogy " en ugy erzem, hogy nem eleg szoros a kapcsolatunk stb...."

2020. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem neki szulted. Egy no onmaganak szul. Ezt tudjuk mind. Apukanad dolga torodni vele anyuka mellett. Nagyszulo vagy akar vagy sajnos..nem akar. Ha akar es szereti jo! Ha nem akarja nem erdekli azt sajna meg kell erteni. O a parodat vallalta es szulte. Nem az unokat.
2020. dec. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!