Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek? Elmenjek a karácso...

Mit tegyek? Elmenjek a karácsonyi ebédre vagy sem?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt a barátnőmmel, együtt is élünk és nagyon jól megvagyunk. Amikor összejöttünk, előtte férjnél volt, majd elvált és összejött velem. Barátnőm anyukája kijelentette, hogy engem sohasem fog elfogadni és elhordott mindennek. Ennek fényében eddig még sohasem találkoztam az anyukájával. Most karácsonykor barátnőm bepróbálkozott nála, hogy magával fog vinni karácsonyozni hozzájuk.

Volt is belőle cirkusz. Barátnőm tesója végül beszélt vele és hatására végül azt mondta, hogy jó, tőle jöhet bárki...

Én pedig már most úgy érzem, mintha kényszerből elviselt személy lennék majd ott. Egyedül a barátnőm miatt mennék el, de azt mondta, hogy azt is teljesen megérti és elfogadja ha nem megyek vele.

Mitévő legyek?

Ti elmennétek a helyemben?



2020. dec. 19. 22:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Én nem mennék. A párom kedvéért sem.

Amúgy szerintem sem feltétlenül egy karácsonyi családi ebédnél kell felvonultatni ezt a témát. Lehetett volna egy kávé-süti félóra a szülőkkel valamelyik sima hétvégi napon. Most már mindegy, ez kimaradt, de én a karácsonyi ebédre nem mennék, hanem majd egy kötetlenebb formában elmennénk valamikor jövő év elején.

2020. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
14%

Miattad vált el? Mert talán akkor érthető anyósod részéről, főleg ha az exet kedvelte is.

Én a helyedben elmennek és megdöbbentően kedves lennék, mosolyognek és érdeklődnék anyukától, hogy hogy van, stb... Beszéltetnem. A nők amúgy is szeretnek beszélni, főleg saját magukról.

Ha mégis galiba lenne közölnem a csajommal, hogy 2x mentem az anyjához... Először és utoljára!!!

2020. dec. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Én így nem mennék. Engem is hasonlóan fogadott anno az anyósom. Együtt éltünk már, és engem nem hívott meg a karácsonyi ebédre. Így a férjem sem ment (nem én kértem tőle). Velem és az én családommal töltötte a karácsonyt. Közölte az anyjával, hogy oda megyünk, ahol mindkettőnket szívesen látnak. Ennek 10 éve. A következő karácsonyra meghívtak, ma pedig kifejezetten jó, baráti viszonyom van anyóssal. De soha nem hoztam magam megalázó helyzetbe (ellenséges sem voltam soha, csak távolságtartó az elején).
2020. dec. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

Én biztos nem mennék. Az ünnep az nekem is ünnep és nem tenném ki magam egy hisztis nő megbélyegzésének, ráadásul alaptalanul.

Szóval, ha valamikor meg akar ismerni, akkor arra lehetőséget biztosíthatsz, de nehogy már még neki kelljen könyörögni, hogy megtűrt személy legyél...

2020. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
79%

Én nem mennék el, de én túl büszke és haragtartó vagyok - aki engem megsért egyszer, az nálam örökre elvágta magát. Ha te le tudod nyelni azt, hogy mindennek lehordott téged, és nem kavarna fel lelkileg, ha szemét lenne veled az anyja, akkor adj egy esélyt a dolognak.

Mondjuk valahol nagy tiszteletlenség elmenni úgy, hogy a másik ennyire nem akar téged fogadni, és nagy viták meg cirkusz kellett hozzá, hogy rákényszerítsék a nem kívánatos vendéget...

2020. dec. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Elmentem! Azért mentem el, hogy még véletlenül se adjak neki táptalajt arra, hogy a hátam mögött gúnyoljon, hogy “na ennyit erről, nem jött el!” Vagy hasonlók.

Viszont teljesen rendben volt a dolog. Nem bontakoztunk bele hatalmas beszélgetésekbe, de illemtudó voltam és én úgy érzem, hogy kellemesen csalódott.

Kihoztam mindent az ebédből. Aztán a többi meg majd a jövő zenéje, de nekem nyugodt most a lelkem, mert adtam esélyt és nyitottam felé! ☺️

Azért köszönöm a válaszokat, tanulságosak voltak, mindenkinek megy a pozitív jel, aki pedig azt mondta, hogy ne menjek (többség), annak csak annyit, hogy 1 próbát, 1 esélyt megér mindenki. A barátnőmnek sokat jelentett ez és én úgy gondoltam, hogy túl kell néha lépni a büszkeségen azért, akit igazán szeretünk! ☺️

2020. dec. 26. 08:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!