Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párom szülei távolságtartóak...

A párom szülei távolságtartóak velem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már három éve együtt vagyunk, mindketten egyidősek. Mikor járni kezdtünk, már akkor gyanús volt az, hogy nem engedték hozzám a fiút többnyire arra hivatkozva, hogy a fiú rosszul tanul. Az ő szülei eleinte sem felém, sem a szüleim felé nem nyitottak, egy év kellett, hogy ez változzon. Már három éve vagyunk együtt, de még mindig aligha fordul elő az, hogy egyáltalán egy családi rendezvényre meghívjanak - ez a karácsonyra is igaz. Ennek ellenére jól érzem magam a családjával és szeretem őket. A családom szerint ez nem normális és sosem fognak engem családtagként kezelni. A fiú szerint valószínűleg ez addig így is lesz, míg feleségül nem vesz. Mit kéne tennem? Van ezzel bárminemű probléma? Különválni nem szeretnénk, nagyon szeretjük egymást. Mi több, szerintem a fiúnak ez fel sem tűnik. 19/L

2020. dec. 22. 15:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne tegyél semmit. Az idő megoldja.
2020. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Mert sejtik a jövőt.


19 éves a srác. 3 éve lefoglalod. TALÁN lesz esküvő és baba, meg hitel. Aztán 30 évesen elválik a srác, és ott marad egy hitellel, meg egy hétvégi gyerekkel, és az utána fizetendő gyerektartással.


És utána? Kinek kell egy 30-as, gyerekes, elvált pasi, hitellel, gyerektartással, anyuéknál lakva?

2020. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szeretnénk összeházasodni és gyereket is. Nem a válásra pályázunk, egyébként sem mindenki válik el. "Lefoglalom"? Egy párkapcsolatot nem azért kezdünk el, mert együtt tervezzük a jövőt?
2020. dec. 22. 16:05
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

3.-ra, a kérdezőnek.


Gyerek vagy még, éretlen.

2020. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Próbáltál már közeledni, beszélgetni velük?
2020. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, elég sokszor. A családom is nyitott feléjük, amennyire csak lehetett, többször meghívták őket. Beszélgetni azért szoktunk, viszont a családi rendezvényekre nagyon ritkán hívnak meg, a húga születésnapján se voltam ott, mert nem hívtak meg. A húgával jó a viszonyom.
2020. dec. 22. 16:19
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Talán konzervatívabb beállítottságúak. Te A fiuk barátnője vagy, nem pedig egy rokon. Ha jól értem, nem vagytok házasok, de még csak együtt se éltek. Miért kéne meghívjanak karácsonyra és hasonló családi eseményekre? A te szüleid mit szólnának, ha bejelentenéd, hogy a szentestét a barátod családjával töltöd?

Én se tekintettem családtagnak a lányaim udvarlóit, bár őszintén kedveltem mind a kettőt. Magától értetődő volt a számomra, hogy karácsonykor mindenki otthon ünnepel. Megajándékozták egymást 23-án, vagy a két ünnep között, de a karácsonyt bizony egymás nélkül kellett tölteniük.

Aztán összeházasodtak, és onnantól együtt karácsonyoznak, aztán valamikor karácsony első vagy második napján, esetleg utána meglátogatjuk egymást.

2020. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Őszintén szólva alig 3 éves kapcsolatnál, tizenévesen, minek bemutatni egymást a szülőknek? Tök felesleges. Ha veled rendesek egyébként és tisztelettudóak, akkor szeirntem semmi gond nincs, teljesen normálisan viselkednek. Az én és a párom szülei is esküvő előtt nem sokkal ismerték meg egymást. 1-2 éves járogatásnál, akikkel együtt sem éltem, minek az egész rokonságot bemutatni? Valószínűleg ők is úgy gondolják, hogy esküvő után leszel teljesértékű családtag. Én is így gondolom. Kedves és rendes vagyok a nővérem barátjával pl, de amíg nem házasok minek hívogassam ide-oda, ha lehet nem is marad meg a családban.
2020. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%

Nálunk is az volt a "szabály", hogy családi ünnepségekre a gyűrűs vőlegény/menyasszony volt hivatalos.


Barátnői/baráti státuszban jöttek-mentek a fiatalok, tizenévesen ez az élet rendje. Minden gyerekünk párjait szívesen láttuk bármikor - de a családi ünnepségek a családé.

2020. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Én eleve nem értem, hogy a te szüleidnek mi köze az ő családjához. Vadidegenek. Majd ha eljegyzitek egymást, ráérnek ismerkedni, de akkor sem törvényszerű, sok esetben az örömszülők csak az esküvőn találkoznak...
2020. dec. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!