Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/154 anonim ***** válasza:
74%
Verekedés helyett miért nem pakoltal össze és költöztel el ha annyira nem jó a kapcsolat?
2019. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/154 anonim ***** válasza:
78%
Keress fel egy pszichologust, es ha valoban ennyire rossz a kapcsolatod a csaladoddal, szakitsd meg veluk a kapcsolatot. Nem kell elturnod a passziv agressziot, csak mert a ver osszekot. Viszont a gyerekkorodat fel kellene dolgoznod, ahhoz pedig segitseg kell.
2019. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/154 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek az alapján fognak megítélni, ahogy velük viselkedsz, nem egy papír alapján.


Ha másokkal nincs gond, ne aggódj.

Ez már megtörtént, próbáld meg elengedni.

2019. dec. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/154 anonim ***** válasza:
69%
A passzív agresszióról semmi konkrétat nem mondtál. A verekedés viszont konkrét.
2019. dec. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/154 anonim ***** válasza:
30%
Nekimentél, ráadásul többször is anyukádnak? Szégyelld magad! Ráadásul felnőtt vagy, ha valakivel nem vagy képes együttélni, akkor teremts önálló életet magadnak. Ha ez nem megy, akkor meg lásd be, hogy rá vagy szorulva és alkalmazkodj.
2019. dec. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/154 anonim ***** válasza:
46%
Magyarán erőszakos voltál, rátámadtál anyádra mert "passzív agresszív volt veled" bármire is húzd rá ezt. És igen, szégyellnivaló hogy felnőtt ember létedre az erőszak volt az "egyetlen eszközöd" legyen jogos vagy jogtalan a sértettséged, ami miatt ennyire behisztiztél. Ráadásul ha jól értem, nem is egy hanem több alkalommal támadtál anyádra. Hát én is távolságtartást kértem volna ellened. Ha velem együtt laknál, már az elő alkalom után repültél volna ahogy kezet mersz rám emelni.
2019. dec. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/154 anonim ***** válasza:
38%
Látom, a lepontozás meg mert nincs tutujgatva a kérdezőcske. Juj de passzív-agresszív itt valaki.
2019. dec. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/154 anonim ***** válasza:
54%
Mi egy nagyon erőszakos, verbálisan agresszív, szidalmazó, alázó, hazug és dührohamos, szadista rokonnal éltünk együtt több évtizedig. De soha eszünkbe sem jutott megütni. Bármilyen is a szülő, legföljebb akkor engedhető meg testi atrocitás, ha maga is verekszik, erős, és sérüléseket okoz.
2019. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/154 anonim ***** válasza:
61%
Márpedig jobbat és többet nem tudsz csinálni, mint hogy elengeded. Ne érezd rossznak magad, mert az ilyen fizikai konfliktusok mély érzelmeket takarnak, amelyek a látszat ellenére nem ellenszenvből fakadnak, hanem valami gyermekkorban elszenvedett szeretet-hiányból, ami az ember egész életére kihat. Legfeljebb te nem ismerted fel idejekorán, hogy legjobb az önkéntes távolságtartás.
2019. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/154 anonim ***** válasza:
83%

Amcsiban lehet perelni lelki bántalmazásért, finneknél cseheknél, jobb helyeken családon belüli erőszak a verbális bántalmazás is..


Abszolút érthető, hogy egy folyamatosan bántalmazott gyerek, aki ebben nőtt fel megpróbálja megvédeni magát a saját korlátozott módszereivel. Akinek senki sem tanította hogy kell máshogy megoldani egy helyzetet, az nem fogja tudni, a 18. szülinapján nem lesz “ép ember lelke, normáljs megoldási módszerei”.


Az ilyen anyákat büntetni kéne itt is és kiemelni a gyermeket, hogy megtanulja kezelni a szituációkat, mert azt csak olyantól lehet, aki helyes módszert alkalmaz.


Ha csak egy bántalmazó van a családban, mástól meg tudja tanulni, de ha az a bántalmazó az anya(aki gyakran egyedül van) nem lesz rá mintája, nem lesz képes magától alkalmazni a dolgokat, amikről fogalma sincs, sosem gyakorolta. Mintha késsel villával evést várnánk attól, aki csak képen látott evőeszközt, hiába felnőtt, időbe telik, mire gyakorlatot szerez.


Szerintem is menj terápiára, NEM a te hibád, ami történt, még ha ennek az országnak a jogrendszere máshogy gondolja.


Mint a spanyol vagy indiai nemierőszakbotrányok, érezzük, hogy nem helyes, egyre többen, de még sok a tudatlan, más értékrendű, szintén sérült ember..


Nálunk mindennaposak voltak a megalázások, szidások, csúnya szavak, sértések, nem egy naponta, hanem több.


Csoda hogy egyáltalán élünk és az öngyilkossági kísérleteink csak kísérlet szintjén maradtak az meg szintén csoda, hogy a szüleink még élnek.. én biztos vagyok benne, hogy mások már agyonverték volna őket.


Aki így nő fel, minden napja ilyen, annak olyan beszűkült a tudatállapota, fejletlen a személyisége, sérült, személyiségzavaros, beteg a lelke, hogy nem tud úgy érezni és cselekedni, mint egy megközelítőleg egészséges környezetben felnőtt hasonló korú személy.


Nekem is költözéskor lett könnyebb, majd terápiával, mellesleg a gimi 19-20 éves korig tart(évvesztesek, nyelvi nulladikosok), senki sem várhatja pláne ma, hogy egy 50 ezerért fentartott szobát tudjon bérelni egy gimis érettségi mellett..

2019. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!