Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen érzés Nektek, ha...

Milyen érzés Nektek, ha anyósodék távolságtartóak, hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Már mikor megismertem a férjemet ilyenek voltak. Mindig kitüntetett vendégnek éreztem magam, soha egy poharat nem rakhattam arrébb a lakásban (4-5 év után se) mert vendég vagyok, hogy nézne már ki. Mindig is ki voltam szolgálva, mindenből a legszebbet és legjobbat, de mindig is éreztem azt a távolságtartást, ami a mi családunkban sosem volt. A férjemmel is ilyenek, ha haza megy(ünk). Anyósom semmire nem kérdez rá, fél hogy megbánt...(persze ha állandóan kíváncsiskodna az se tetszene :D )

Mióta összeházasodtunk kisebb dolgokat megtehetek (pl. néha elmosogathatok, kiteregethetek) de három napig köszöni utána...

Nekem lenne igényem mélyebb beszélgetésekre (tervek, vágyak, álmok, nehézségek), de anyósommal általában az időjárásnál nem jutunk messzébb, bezár.

Ti hogyan közelednétek? lehet egyáltalán, vagy már ne is reménykedjek?



Egyébként mindent megtesznek értünk és egyáltalán semmi nincs amiért neheztelnem kellene, csak azt kívánom, bárcsak engednének közelebb magukhoz...:)


2016. jan. 24. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Azt írod, a férjeddel is ilyenek. Akkor ők ilyen zárkózott emberek.


Rosszindulat nélkül kérdezem, hogy miért akarsz olyan emberrel mélyebb kapcsolatot, aki nem vevő erre? Olyat kell keresni, barátnőket, akik ilyenek. Ha valaki ilyen távolságtartó, akkor a legutolsó dolog, amire ingert érzek, hogy megosszam vele a vágyaimat.

2016. jan. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Érdekes kérdés. Talán mert fontosak nekem, ezért szeretnék velük több dolgot megosztani...


Nem a barátaimat akarom pótolni velük. Csak valahogy nekem a család egyenlő a közelséggel...

2016. jan. 24. 18:04
 3/13 anonim ***** válasza:

A terveidet a férjeddel beszéld meg, ne az anyósékkal - nekik nek túl sok közük van ehhez.


Mivel ök ennyire zárkózottak, ne akarj eröszakkal kötelebb férközni hozzájuk. mert azzal csak öket zavarod.

2016. jan. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem értitek, mire gondolok...Nyílván, hogy a férjemmel beszélem meg. De vannak dolgok, amiket az ember megoszt a tágabb családjával...az időjáráson kívül. ez hiányzik.
2016. jan. 24. 18:17
 5/13 holnaptegnapja ***** válasza:

Ahogy # 3/3 írta.

Ha anyósodék ilyenek akkor ilyenek.


Nem hozzájuk mentél feleségül.

(Őket ilyennek illik elfogadni. A helyedben nem pitiznék nekik. Csak én nem vok a helyedben.) Ne erőltesd a közeledést. Ha ők nem viszonozzák a közeledést. Tisztes távolság = közös béke. (próbáltad, nem ment, részedről moshatod kezeid mint Pilátus)A vágyaid így megmaradtak a férjed iránt. ;)Lényeg, hogy vele legyél boldog. És hagyjad a "dagadt ruhát másra" a férjed vidd fel a padlásra :D (hihi)az-az Ő Téged :)

2016. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igazatok van :) igazából kíváncsi voltam van e valaki aki hasonlóan van ezzel a dologgal...
2016. jan. 24. 18:26
 7/13 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy igényed van rá, mégis számolnod kellene azzal az eshetőséggel, hogy ha bizalmasabb lenne a viszonyotok, abból lehet, hogy nem sülne ki semmi jó. Nálunk is eleinte távolságtartóbb volt a viszony a párom szüleivel, de bárcsak megmaradt volna olyannak! Az évek múltán viszont sajnos egyre több mindent elmeséltünk nekik, ők meg ezt úgy fogják fel, hogy ezzel egyetemben egyre több mindenbe beleüthetik az orrukat. Most már odáig fajult a helyzet, hogy lépten-nyomon minket kritizálnak, soha semmi nem jó nekik, amit mi mondunk vagy teszünk, ami engem már kikészít idegileg. Mindenbe bele akarnak okoskodni, aztán meg mindenben bírálnak minket, ha nem úgy tesszük, ahogy nekik tetszik. Így a párom már kezd nekik megint egyre kevesebb dolgot elmondani, sokszor füllent is, nem mond el dolgokat. Úgyhogy mi összetennénk a két kezünket, ha újból távolságtartóbb lenne a viszony.
2016. jan. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-igen, ennél biztosan jobb a távolságtartás. Köszi a kommented.
2016. jan. 24. 18:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló helyzet volt. Nem igazán ismertük egymást, nem kérdezősködött, vagy ha mégis, akkor csak a páromtól. Veelm nem kommunikált sem az anyósom, sem apósom. Később kiderült, hogy szintén azért, mert féltek attól, nehogy megsértsenek, mert én más társadalmi rétegből származom, mint ők.


Egy nap kigondoltam, hogy meglepem őket. A párom is segített benne. A lényeg az volt, hogy amíg ők elmentek templomba, mi addig megfőztünk és áthívtunk még 3-4 rokont. Nagyszerű kis ebéd, majd délutáni beszélgetős muri jött össze. Az anyósom utána megölelgetett, és adott egy nagy puszit az arcomra (előtte soha). Utána sokáig nem találkoztunk, mert nem tudtunk hazamenni, de mikor hazamentünk, láttuk hogy megint feszélyezett a hangulat. Akkor pedig a párom gondolt egyet és elkezdtek apóssal bográcsozni az udvarban. Mi addig beszélgettünk, hagymát pucoltunk, süteményt készítettünk, majd egy éjszakába nyúló kertiparti lett belőle. Utána viszont már ők is többet jöttek hozzánk, ahol rájuk volt parancsolva, hogy ők csak vendégek, nem pakolhatnak, nem segítkezhetnek!


Remek kis összetartó család lettünk. Szerintem ti is próbálkozzatok hasonlóval! :) Modnjuk nem olvastam az előző kommenteket, ha adtak ilyen tanácsot, akkor bocsi! :)

2016. jan. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: szép, hoyg ilyen jól sült el a dolog, de ha tényleg zárkózott emberekröl lett volna szó, akkor garantáltan nem ez lett volna a vége.


"Egy nap kigondoltam, hogy meglepem őket. A párom is segített benne. A lényeg az volt, hogy amíg ők elmentek templomba, mi addig megfőztünk és áthívtunk még 3-4 rokont. "


Ha ugyanis HOZZÁM a gyerekem meg a párja a távollétemben beállítana, a tudtom nélkül ott fözöcskézne meg meghívna több kivülállót, akkor garantáltan többé nem tudnának bejönni a házamba! Ahhoz ugyanis SENKINEK nincs joga az ÉN lakásomba másokat meghívni, akár a gyerekem, akár sem.


Képzeld el a fordított helyzetet, hogy az anyós/após a te lakásodba bemegy a távolétedben másokkal és mire hazaérsz, addigra egy csomó ember nyüzsög ott, minden felfordítva és amikor nyugalomra vágysz, akkor jópofázhatsz olyanokkal, akiket a hátad közepére sem kívánsz!

2016. jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!