Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Meg fogom bánni ha hagyom...

Meg fogom bánni ha hagyom hogy visszatörleszkedjen?

Figyelt kérdés

A férjemék hárman vannak testvérek, 3 fiú, ő a középső. Amikor megszületett a bátyja fia(tehát az első unoka), akkor anyósom mondta hogy 'jó akkor innentől jöhetnek a lányok'

Anyós tervez, Isten végez; a keresztfiúnk testvére is kisfiú lett.

Nekünk az első gyerek is fiúcska lett, most 4 éves és várom a másodikat(28. hét), aki viszont 98% lány lesz. Időközben megromlott viszont a kapcsolatunk (igazából a férjemnek) a szüleivel más miatt, messzebbre is költözünk a munkánk miatt. Ha azt mondom 2 hetente beszél velük telefonon, akkor sokat mondok. Csak ünnepeknél találkozunk, tavaly a Covid miatt ez is elmaradt.

Én nem mondtam el nekik az UH-t és a férjem se, viszont a sógornőm kikotyogta(ezért nem haragszom mert végülis nem kértük meg hogy ne mondja el senkinek). Azóta anyósom rendszeresen hívogat vagy ír messengeren. Ma is hívott délelőtt, de nem voltam túl jól, ezért a férjem vette fel. Nyűgös vagyok és fáradékony. És az is rosszul esik hogy a fiamnál ez nem volt. Viszont teljesen elvadítani sem szeretném. Tanácsokat kérek hogyan kezeljem a helyzetet.

Köszönöm



2021. jan. 2. 13:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek pipát nyomtam, kivéve aki az írás stílusomat szidta.

Wonnynak külön köszönöm; egyetértek, nekem nagyon jó volt a kapcsolatom a nagyszülőkkel mindkét oldalon, pedig az én szüleim gyerekkoromban elváltak. De félek hogy a kisfiamnak rosszul fog esni, ha a nagyi csak a húgát ajnározza.

2021. jan. 2. 15:06
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az nem mentség, hogy "persze, hogy örül a kislánynak, mert eddig csak fiúk születtek". Egyik fiú se tehet róla, hogy fiú. Nekem nem szimpatikus, ha valaki kivételezik az egyik unokával, olyasmi miatt, amiről nem is tehet.

Az meg gáz, hogy "végre lehet babát meg rózsaszín ruhákat venni valakinek", vásárolgasson magának rózsaszín cuccot meg dísz porcelánbabát, ha ilyen igénye van. Tapasztalatom szerint a fiús családba sokadikként beleszülető lányok jellemzően le is szarják az ilyesmit, és minél jobban erőltetik rájuk a habos-babos-fodros kislányvackokat, annál jobban lázadnak ellene.

2021. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
Az utolsóval értek egyet. Nekem sem tetszene, ha azt látnám, hogy a nagyi a két gyerekem közt különbséget tesz. Igazából itt a fiúk fognak sérülni, vagy rosszabb esetben féltékenyek lesznek a lányra, mert ő lesz a mama kedvence. Én még a megszületése előtt beszélnék vele, hogy nem szeretném, ha bármelyik unokát jobban szeretné, mint a többit. Ha mégis tudatosan jobban kényeztetné, mert ő kislány, akkor le állítanám. Emiatt még a sógorékkal is lehet konfliktusotok.
2021. jan. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
55%
Minden csoda három napig tart. Ez csak az újdonság varázsa. Nem kell erőltetni a kapcsolatot, anyós amúgy is jobb, ha messzebb van. Nálunk próbált mindenbe beleszólni, már terhesség alatt is mit egyek, hogyan lépjek :D leállítottam, azóta tudja hol a helye, sokkal jobban érzem magam, ráadásul a kislányom se vegzálja, amikor találkozunk, mindig irányítja a kisgyereket, még a játékba is beleokoskodik, egyáltalán nem bírja anyós elviselni, ha nem ő mondatja meg, ki hogyan játsszon. De velem rosszul járt :D
2021. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ige, erről beszélek én is.

Anyósom rendszeresen versenyezette a fiait egymás ellen, nem szeretném ha az én gyerekeimmel is ezt csinálná(vagy az unokatestvérek között...)

Sógoromékről nem is beszélve...

De hogyan hozzam ezt fel neki? Csak a pocaklakóról kérdez. Amikor pl. írtam neki h fáj a fejem, azt írta vissza h küldjem el a fiúkat (a férjemet a fiammal) otthonról, akkor biztos jobb lesz...

2021. jan. 2. 17:45
 16/18 A kérdező kommentje:

már terhesség alatt is mit egyek, hogyan lépjek :D


uhh az úgy nagyon gáz. mi nem élünk közel hogy ennyire bele tudjon mászni az életünkbe, de amióta tudja hogy lányunk lesz minden reggel ír és kérdez. amivel persze amúgy semmi baj sem lenne ha a fiamnál(az első terhességem!) is ezt csinálta volna. így viszont nem esik jól

2021. jan. 2. 17:50
 17/18 anonim ***** válasza:
50%
Én a helyedben azt tenném, hogy nem válaszolnék mindenre, amikor ír, csak mondjuk először két óra múlva, rövid, tömör válaszokat adnék. Érezze azt, hogy nem szívesen foglalkozol a telefonoddal, mert pl pihensz, vagy olvasol. A lényeg szerintem, hogy azt érezze, számodra nem elsődleges anyósod kérdéseire válaszolni, sem kielégítően, sem pedig időre - úgy értem, hogy ne egyből válaszolj, ha üzen. Érezze, hogy ő nem fontos annyira.
2021. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

20 perc után felhívja a férjemet hogy bajom van :DD

ez csak addig vicces amíg otthon van és látja hogy nincs semmi, de annyira a munkahelyén nem tolerálja.

de amúgy jó ötlet, köszönöm. (:

2021. jan. 2. 20:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!