Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom folyamatosan...

Az anyósom folyamatosan kritizál és úgy kezel mint egy idiótát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évek óta együtt élünk a párommal. Kb 3-4 hetente látogatjuk őket, de nekem már nagyon nincs kedvem. Úgy kezel minket mint a kisgyerekeket hogy ugye szedünk vitamint stb. És konkrétan azt gondolja, hogy ha ő nincs, nem tudunk mit enni. Én soha egy szóval nem kritizáltam neki a főztjét annak ellenére, hogy mindig ugyanazt csinálja szinte és utána órákig fáj a hasam tőle, mert mindenhez egy liter olajat használ kb. Én gyerekkorom óta nagyon szeretek főzni és tudok is, elég változatosan. És mikor úgy dönt, hogy nincs kedve főzni mikor ott vagyunk (ez elég gyakran előfordul), akkor mondom, hogy én szívesen főzök (pedig én vagyok a vendég). Erre mikor készítem az ételt odajön és nekiáll kritizálni, hogy ugye jól átsült a hús (mert biztos nyersen akarom odaadni) , meg hogy tegyek bele ezt meg azt, meg nem jó amit csinálok stb. A párom többször szólt már neki, de nem érdekli, ugyanúgy folytatja. Aztán ha mégis főz, elcsomagol nekünk egy óriási adagot, hogy "addig se kell rendelni", hiába mondtuk el milliószor hogy majdnem minden nap főzök. Az a másik, hogy már arról is szólt a párom, hogy nagyon nem bírom a napraforgóolajban tocsogó ételt, erre azt mondta csak az jó sütésre, én vagyok hülye, hogy más olajat használok. Annyira rosszul esik, hogy mindig odafigyelek, hogy jókat főzzek, beosztom úgy az időt, hogy ne csak úgy összecsapjam, és nem is várom el, hogy dicsérgessen, de legalább ne ócsároljon, hanem maradjon csendben. Mi a célja ezzel? Sehogy nem lehet leállítani?

2021. jan. 15. 13:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Ha tudod, hogy ez lesz, minek főzöl mindig náluk? Az ő hozzáállását nem tudod megvaltoztatni, de azt viszont igen, hogy önként jelentkezel céltáblának.
2021. jan. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
55%
Minek tartjátok vele a kapcsolatot?
2021. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
Menjetek rövidebb időre, evészet nélkül.
2021. jan. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mivel előtte se fogta fel, hogy tudok főzni stb, így valamennyire bizonyítani is akartam, de látom, hogy képtelen elfogadni a valóságot. Teljesen igazad van.
2021. jan. 15. 13:38
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nagyon idősek anyósomék, ő is hasonlóképp főz, annyi különbséggel, hogy mikor inkább átvettem tőle a stafétabotot ha náluk voltunk, nem szólt sose bele. Örülnek, hogy új ízeket éreznek, szabadon mászkálhatok a konyhában, nem szól bele semmibe. Szóval elég jó.

Nemrég nálunk töltött pár napot. És elkezdett beleszólni, hogy mit hogy kell csinálni, mintha nem tudnám. :D a saját konyhámban nézett hülyének.

Azt gondoltam ott hagyom a fenébe, és csinálja egyedül, de bocsánatot kért, majd folytatta.... Többet nem akartam hogy bejöjjön a konyhába. Egyébként büszke rám, és mindennek elkéri a receptjét. Mindig ledöbben, hogy milyen gyorsan csinálok finom dolgokat, azalatt az idő alatt, míg ő eggyel elbabrál, megcsinálok 2-3 fogást. De nekem ez a munkámból fakad, hogy kisidő alatt nagyon hatékonyan, meg hát nem vagyok beteg, idős. Bár szerintem régen mindent ráérősebben csináltak, pláne hogy más dolga neki nem volt. Én meg örülök ha munka után még van erőm főzni, meg gyerek, meg pihenés. Mindenesetre azon túl, hogy tudom, nem akar rosszat, mégis ugyanúgy zavar, mint Téged, a hajam égnek állt abban a pár napban. Többet nem sütünk-főzünk együtt. :D Ha náluk főzök, akkor is jobban szeretem, ha addig fekszik, pihen, ne is nézze mit csinálok. :D Közben örülne, mert egyébként meg tanulni szeretne, hogy lehet egyszerűsíteni dolgokat. Hát minden ember más és más, anyósod is inkább csak kekeckedik, nem tudom mire jó. Találj ki valami stratégiát. Én csináltam olyat, hogy már otthon elkészítettem az ételt, úgy mentünk, felmelegítettük, senki nem főzött így, és több idő jutott egymásra. :) Lehet, hogy irigy, féltékeny, akár csk tudat alatt... És ezért kontárkodik dolgokba, mert szeretné hogy ő is fontos és ügyes legyen, ne legyen haszontalan melletted, hozzád képest. Szóval az egójáért csinálja. Gondolom én.. :)

2021. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Nincs "célja" vele, ilyen és kész. Ő nyilván nem így éli meg.
2021. jan. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Olyan is volt,hogy vittünk ételt, és akkor meg "sunyiban" belerakott még ezt-azt. Valószínűleg tényleg zavarja, hogy már nem ő látja el a fiát, valaki jobban tud nála bizonyos dolgokat stb. Sokat segítettetek köszönöm!
2021. jan. 15. 13:48
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Konkrétan csak a főzés a vitatéma? Akkor meg van oldva: nem esztek/főztök náluk. Úgy mentek el, hogy már ettetek. Nem fogja tudni belétek tömni. Ha megsértődik, annál jobb, legalább addig is csendben van. Így ugyanúgy látogathatjátok, de nem kell elviselnetek a másik ételét.
2021. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
87%
Ne egyetek náluk. Úgy menjetek, hogy max. egy kávé-süti fér bele, mert előtte kajáltatok, és ennyi. (Persze így értelemszerűen ebédidőben nem is lennétek ott, hanem mondjuk kora délutánra érnétek oda.) Ha csomagolni akarna kaját, beszéljétek le róla.
2021. jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%

Ha csak szimplán látogatóba mentek, akkor miért állsz neki főzni? Oké, ha tudja, hogy menni fogtok, valamit összedobhatna, de ez sem kötelező neki sem. Néha elég egy kis kávé, üdítő, meg nasi is. Most így belegondolva, nekem is rosszul esne, ha pl sógornőm szólna, hogy jönnek, én meg aznap nem főztem, aztán neki állna a konyhámban főzöcskézni. Magyarul, lehet nem akar megbántani, de a nem létező töke ki van azzal, hogy te az ő lakásában rendeszkedsz. Így inkább kritizál.

Menjetek oda ha megkínál, elfogadjátok, ha nem, akkor meg esztek miután hazaértetek.

2021. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!